Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 10:21

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 203 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Дек 2012, 18:54 
Аватар

Местожителство: Варна
borisgp написа:
Точно днес четох за тези вина Валполисела- Амароне и Ресиото, докато Ресиото или Речиото е леко сладко Амаронето е напълно сухо и достига 15-16 % алкохол. Пише, че е почти болезнено тежко / готрчиво ще гледам да го пробвам задължително кажи точно какво си пробвал в смисъл на коя изба е :)

Amarone MASI,но сигурно и другите си ги бива.В Метро бях видял Амароне,към 60лв.беше.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2012, 00:09 
Аватар

Така е, в Калабрия няма. Това не е толкова важно, защото все пак става въпрос за домашно производство.

Иначе въпросното домашно производство е точно с грозде закупено от район производител на вина с ДОК и дори ДОКГ.

За Амароне чух за първи път днес и то в тази тема. Това говори какъв невежа съм в областта на вината. Та се загледах в магазина и видях два вида Амароне на цена 14,5 евро(промоция) и 16,5 евро. Не гледах подробности за избите, не мога да си го позволя за момента, но ще го имам предвид. Определено ще го опитам при първа възможност.

п.п. Борисе, в Калабрия няма гроздови масиви и винопроизводители отговарящи на изискванията за производство на вино ДОКГ. Иначе Галиопо за което говориш нали се прави Чиро ДОК. Ако култивацията на гроздето и преработката му се променят ще бъде ДОКГ... :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2012, 10:18 
Аватар

Дам предполагам аз просто вчера си нямах работа и четох за Италия разни интересни неща... брутално е там всяка административна единица има лозя май, хората пиели вино по 2 пъти на ден, на обяд и вечер :)

Какво стана с твоето Неро спря ли гадовете ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Дек 2012, 10:27 
Аватар

Сега го погледнах. Няма петна, дано съм ги спрял. Още не съм мерил градуса, все отлагам. Може би днес по-късно ще го мерна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Сеп 2013, 14:52 
Аватар

Тази година пропускам.

Всъщност, привечер ще пусна едно тото. Стискайте палци. :kaffee2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2013, 20:15 
Аватар

:2thumbs: стискаме!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2013, 19:56 

Май тая година беше - правих един експеримент. Жената вкара всички тиражи и тегления на тото2 за последните 3 години в един екселски файл. Избрахме със семейството числа за 2 четворни фиша и проверихме какво бихме спечелили, ако бяхме играли с тях тези години. Някъде около 150-200 лв срещу над 1200 лв дадени за фишове. Пробвах и с числата на брата, родителите, приятели и т.н. и все същия резултат. Тъй че по-добре друг път си спести парите за тотото за грозде! :prost:

ПП. Здравейте на всички познати и непознати и в този форум :cuinlove:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Сеп 2013, 21:02 

Здрасти колега новобранец като мене- само добро вино да правиш и ПУ-ПУ думата оцет да не се чува. :dance:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 203 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Часова зона: Европа/София