Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 12:42

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Нови изложения...
МнениеПубликувано на: 11 Окт 2011, 09:56 

Местожителство: София
Хората от винарския бранш ще почнат лека полека да загърбват Винария...
Това е поредното ново изложение
http://taste.divino.bg/bg/sybitie
същия месец ще има и Салон на виното
и малко по-нататък
Дефиле на младото вино.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 11:27 

Салон на виното.
Тази година беше отново по-слабо от миналата...

Малко български винарни,два щанда вина и продукти от Сицилия(пак слаби)вина от Южна Африка-присъстващи редовно с два бранда от две винарни...
Винарска изба Румелия представиха новата си серия Еrelia – купаж от мерло, мавруд, каберне и сира от реколта 2009,ще се продава в ценовия клас 14-18лв...
Младата сира от 2010 която Румелия се представи на дефилето 2010 и спечели приз,все още не е бутилирана...
ИзбаЛ Лозенска лоза и Карабунар представиха Каберне Фран 2010 нов продук,както и ново купажно вино но не го запомних-нито като име нито като вино...беше купаж на два дена с работен етикет...общо взето експиримент на този етап....
Едуардо Миролио-вина класни нямат нужда от коментар-апропо опитват се да прокорат линия на "Бароло" от от ценови клас 35-85лв...Вина с които винарната е популярна в Италия.
Винпром Русе...отново със серията Престиж...
За мен Шато Бургозоне имаше най-силно представяне с двете си серии вина...
Аз запомних Каберне Фран -14лв,Сира 2010 и Марселан 2010 вина в ценови клас ПОД 10лв много силни вина.
За пръв път успявам да направя диагонал м/у две абсолютно различни винарни "Видинска Гъмза" и Шато Бургозоне ...едната се намира до Оряхово а другата Ново село ...
Места близо едно до друго...много характерен аромат на вината близък но не еднакъв ,а в същото време абсолютно познаваеми...съвсем смело може да се нарече от Видинския тероар.
За сравнение-Сира 2010 Бургозоне и METERIZ Каберне Совиньон 2007 на Видинска гъмза...
Ще намерите доста общо...
Унгарските бъчварници Trust ,бяха също на изложението правят вече и маломерни бурета 100л и 50л.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 15:42 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
ilu6a написа:
Салон на виното.
Тази година беше отново по-слабо от миналата...
.
ИзбаЛ Лозенска лоза и Карабунар представиха Каберне Фран 2010 нов продук,както и ново купажно вино но не го запомних-нито като име нито като вино...беше купаж на два дена с работен етикет...общо взето експиримент на този етап..

За Лозенска лоза Килифарево ли става на въпрос.??

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 15:47 

да

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 15:56 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Интересно аз си коувам от тях 'Каберне Совиньон' на едро.и съм много доволен.
Те не са ли в една група с 'домейн бояр', сериозни производители с нат милион ботилки качествено вино.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Ное 2011, 16:02 

За Домейн незнам...мога да проверя,За лозевска лоза знам ,че са се уплели с изба Карабунар...На изложенията винаги са на един щанд и заедно излагат продуктите си от една страна Ракия "Културна" от друга страна вината СЕРИЯ "HeRITAGE" на Л.Л. Килифарево...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 11:20 

АЙДЕЕЕЕ-Франция се готви за празника на божоле нуво 15.11.2011
Франция сА готови за традициония праздник Божоле нуво, както тук наричат посрещането на младото вино божоле. През ноември то започва шествието си от южна Бургундия из Франция и целия свят.

Според традициите и френското законодателство, младото вино може да бъде отворено третия четвъртък на ноември. Цялата партида трябва да се изпие преди Коледа, защото след това виното започва да губи неповторимите си свойства.

За празника се подготвят разнообразни програми. В град Боже (Beaujeu), историческата столица на региона Божоле, се организира фестивалът Sarmentelles. Името му идва от думата sarment – лоза. Според обичая лозите се отрязват и изгарят в полунощ на централния площад на града, след което тържествено се отварят бъчвите с вино. Празненствата по случай младото вино продължават цели три седмици.
Та се питам кога ще направим и ние едно представяне на вината си па макар и да не са правени по метода на въглекиселата мацерация?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 12:49 
Аватар

Мии, хайде де! Само се чудим, :? пък не можем, да се организираме. Като по-нов и не присъствал, на сбирки на форума, не се наемам, да подема инициативата, но с радост ще, помогна при организацията. Нямам търпение ,да опитам вината ви ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 13:30 

Ами аз бях споменал,че мога да съдействам евентуално с една пицария където няма да е проблем да изложим и дегустираме произведенията си...
Някоя събота от обяд нататък...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 13:52 
Аватар

Тогава , очакваме, колегите от форума, които искат да участват, да го заявят в следващит 1-2 дни и да го организираме. Колкото повече се бавим, толкова повече ще се разсъхва работата.

П.П в кой район на София е пицарията?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 13:59 

Младост-4

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 17:04 

Така е - във Франция излиза божолето а в България вече зареждат младата Фемела. До колкото знам от Петък ще е по магазините.
Наздраве

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2011, 22:02 

Цитат:
Виждам че Виноиракия е тук, . :?:

Няма отзиви за Фемела...-лееека закачка....
Утре отиваме на Дефилето,че днес при откриването винаги едни хора се друсат...да ти се обърне джегера...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Ное 2011, 23:11 

Дефилето.....Всеки път при подобни ситуации се питам.
-Защо се прави нещо след като няма никакво желание за това...????????
Отново пъллна скука с малки изключения...
Представяне от слабо по-слабо...слаби вина като цяло и вяла обстановка за което мнооого помагаха голяма част от представящите вината си....
Няколко участника ги нямаше...
От младите вина изпъкна (за мен)едно младо каберне на "Черноморско злато"Ад
Джуниър на Катаржина ми се стори някак по груб,ама него го пробвах последно, имаше прекрасен аромат така,че 100% бъркам в преценката за вкусът му Щеси закупя специално ...
Фемелата липсваше.
Винарна Брестовица-мерло и мавруд млади...не опитах нито едно ,а да имаше и млад Памид бутилиран,за пръв път виждам вино на чиййто гръб пише че виното има живот 4-5 месеца-опитах го,мииииии Памид като Памид.
Бонини...Рубин млад и див...танин и пак танин -вино за хора обичащи да им изтръпне ченето..
Имение "Драгомир "представиха млада сира-вино със силно изразен сортов характер ,но някак присъстваше много суров неопушен дъб-на мен не ми допадна,за разлика на съпругата която каза ,че е по-скоро интересно вино.Останалите им вина-просто нямат слаби.
Ямантиев показаха едно наскоро бутилирано, но не ново Каберне което ми допадна.
Вила Юстина...тук беше второто място след Катаржина ,където можах да си поговоря за предлаганите вина ...изключително ми допадна тяхното Кюве...и Пино Ноара който скоро ще излезне на пазара.
За Новоселска Гъмза си отбелязах в тефтерчето ,че тази година 2011 Гъмзата им ще е много добра...като примерно 2007.
За мен това посещение беше полезно -харесах 3 нови за мен вина,а това е повече о достатъчно.
Почваме да чакаме Винария 2012 ,която съдейки по още намаления брой участници ще е пословично скучна.

Последна промяна ilu6a на 28 Ное 2011, 10:33, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Ное 2011, 07:38 

Май говориш/пишеш за Винария 2012 ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София