Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 00:55

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 29 Сеп 2012, 10:38 
Аватар

Местожителство: София
Поръчах я.
Аз чета и тука:

http://www.divino.bg/enciklopedia/%D0%B ... 1%82%D0%BE

Много добре направен сайт, според мен.
Ииии, разбрах тънкия хумор с написаните примери и дегустацията...
Знаем я онази приказка за кучето и касаплъка. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Сеп 2012, 00:59 

Нее няма хумор...вложих само добри намерения...изобщо не съм имал предвид поговорката!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2012, 19:24 

ilu6a написа:
http://taste.divino.bg/
Тези изложения са на ниво.

Друг път обаче.....може миналата година да приличаха на нещо и да има прекрасни отзиви...
Тази година имах билети и за двата дена...производителите набутани на маси с размер метър на метър...нафукани и опиянчени журналистки...разни натруфени и напудрени гейове с шалчета...вчера минах за няма и час....а днес даже не отидох...загуба на време тясно и неудобно...Изложение с претенции без покритие.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2012, 19:58 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Аз даже се изненадах, че чак тази година се получава така. Очаквах още миналата година да се изп ... сти. По начало подобни изложения са като магнит за жадни и гладни журналисти и меки китки. Покрай такива винаги нещата се изкривяват. Все пак е нещо, нека българския производител си покаже вината. А за условията - същия този производител би трябвало да претендира и да участва ако му бъдат предложени подходящи условия за целта, а не само да се примирява и да плаща. Дрането на кожи за квадратен метър отдавна е известно и може би трябва да се случи сериозен отлив от участници, за да се сетят организаторите че това не е базар за китайски гащи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2012, 20:04 

2000лв е масата...не разбрах на ден или за участието...просто нещо като евтинджийска Винария...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2012, 22:48 

Айдее утре е Дефилето на младото вино...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2012, 08:57 
Аватар

Ще го уважа с една бутилка и пържола ама от вкъщи :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 09:55 

Изложения...дефилета...
По скоро излагане...
Отново силно разочарование...пияни зад щандовете,никакъв интерес към хората,кисели вина...
Разбира се не може да се подминат и фирмите които представят добре и с внимание своята продукция...както винаги в 90% от случаите това са винарните с чуждо участие...Катаржина,Едуардо Миролио...Да имаше и на ниво и с добри вина и чисто Бг винарни...Видинска гъмза например преднставиха новата си гъмза...чудесна.
Загрей с нейнта млада Сира...не мога да разбера защо я правят...
Винарна Козя Грамада... въпреки доброто представяни и подредба за мен вината които предложиха Каберне и Ркацители бяха под всяква критика...
ВИ Изба Златовръх ,ВИ Шато Марвин , ВИ Шато Копса предложиха нови и интересни вина...Кабернетата на трите бяха чудесни за млади вина.
Черноморско злато АД -това е винарната която най-много ме изненада неприятно с отношение и предлагане...за мен тази винарна престана да съществува...
Вила Любимец ЕООД не е истина как се бяха наляли представителите на тази винарна...не можах да опитам вината тъй като беше неприятно да се спирам там...
ВИ Станимашки мавруд и ЛВК Брестовица млад мавруд,мерло и рубин...въпреки неприязънта която имам към мавруда и мерлото винаги опитвам ги за да видя как е построено виното...нищо не ми хареса ...Рубина е ясно че млад не става за пиене освен ако не обичата да дъвчете танин...
БУРГОЗОНЕ ЕООД само суперлативи и за тях...добро представяне внимание към посетителите прекрасно Вионие и Каберне...ще ги чакаме да мината през дъб...
ВК Виноградец-трагедия...не стига че една кисела кака беше обидена на света ами и част от вината които предлагаха като млади били свършили...в 11 часа сутринта,явно и подготовката им такава...останалото миии Мавруд и мерло...
ВИ Драгомир хм....толкова се напудриха че от опиянчени журналисти не можах да стигна до вината...пък и се съмнявам да ми обърнат внимание..повечето винарна като видят журналист...и свалят гащите и забравят къде са...
Винпром Пещера АД тези на всички са ясни...има ги няма ги те печелят...
ВИ Тодоров внимателни ,подредени ..но някак линията на вината им не ми допада...иначе технологично кабернето и мерлото са им издържани.

В заклучение :
За системата с билетите и талончетата при опитване ...баси и идиотщитната...

Опитах доста вина особени изненади нямаше...,някои винарни породиха съмнение у мен ,че въоще не ползват услугите на технолози...друго обяснение нямам.
Имаше и продукти на бъчварница Терес,някой ако има интерес мога да му дам цените но са примерно 250э за барик...не останах с добро впечатление тъй като разгледах 3 барика медиум...ми всичките бяха с различна степен на изпичане установих след като ги разгледах от вътре..не е добре така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Ное 2012, 16:03 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Аз само ще си кажа кои ми харесаха без да съм специалист и да се задълбочавам.
ВИ МАрвин със Пино Ноар- страхотен аромат и послевкус.
Новоселската гъмза също уникална.
Една комбинация от Каберне и мавруд на Вила Винифера също ми допадна. Другите бяха посредствени.
Черноморско злато и мен ме изненадаха неприятно. Отидох първо при тях очаквайки страхотни неща. Обаче греда, отвратително отношение, презентатора си пробутваше визитката с идеята, че няма от къде да се купят тяхните вина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Апр 2013, 09:54 

ВИНАРИЯ 2013 най-накрая истинско падение...
Успяха да съсипят най-доброто изложение с традиции ...
Толкова жалка картинка...тук ако се съберем 15 тина души ще направим по-добро изложение без да се напъваме...
Ето една статия,взета от пост във винарския форум описваща положението много пълно-
http://e-vestnik.bg/17319/kak-vinariya- ... v-plovdiv/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2013, 13:30 

Който не е отишъл и има време днес до 16 часа нека посети Салон на виното...в Експо център на Цариградско.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 15:17 

Никой ли не е ходил на DiVino.Taste да сподели впечатления? Илюша, ти си по тази част!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 15:21 

Предупредиха ме да не ходя...при това хора ,които участват в изложението..
Пълна гъчканица...в кофти зала...по-зле било от миналата година...а минала наистина беше тъпо...пияни п...сти с бели шалчета разни прости журналя...мнооого фамозни от женски род...абе...за мен лично 4та година подред Салон на виното се развива най-добре като изложение...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 15:56 
Аватар

Аз минах в събота още рано рано докато беше все още празно. Подобни посещения ми позволяват едно много хубава дегустация и набелязване на интересните предложения. Да съгласен съм, че залата пак се оказа тясна и имаше моменти привечер, когато разминаването ставаше трудно, но за мен това е най добрия начин да пробваш без финансови разочарования вина, които инак не бих пробвал. Извинявай Илюша, но аз съм скептичен ако някой участник ми препоръча да не ходя! от какво се плаши, че дето се казва, ще си отвориш очите и за другите??? Имаше интересни за мен самия изби, някои от които не познавах - една собственост на Австриец - Интеграл ми направи много добро впечатление - беше бутилирал вина специално за изложението, и направи уговорка, че предвижда на някой от тях още 6 месеца в буретата. Имаше и много прясно бутилирани вина, което си е и минус. Не разбирах защо трябва да се показват бели вина,които са от миналата година и на практика вече са изчерпани от избите, но нали трябва да покажеш пълна гама - защо е друга тема.
Накрая разбира винаги съм прилично надегустиран, но удоволствието да пробвам вина, които никога иначе не мога да пробвам като резервите на драгомир или комета или новото Инканто Блек и други подобни винаги засенчват неудобствата и остават много приятно чувство.
Други път пак съм там!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2013, 16:05 

Le Beaujolais Nouveau est arrivé!

http://www.afvarna.org/bg/program/event/488

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 45 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часова зона: Европа/София