Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 19:25

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 07 Мар 2012, 12:27 

Местожителство: Добрич
Този сайдер можели да ти замая глава?
Тази година ще направя -на село ябълки колкото искам,но как ще изцедя 3 или 4 чувала ябълки?Ще ми трябва нещо като преса .Ако смеля ябълките през ярмомелка и после да се изцеди кашата ще стане ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2012, 20:34 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Ще стане, но кашата ще трябва да я сложиш някакъв чувал (или нещо като чувал) и тогава в пресата. В ютубата има много клипове.
http://www.youtube.com/watch?v=TmNWHR4dldc

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Мар 2012, 10:07 

Благодаря на krass!!!
Ще стане супер със гаците за арпаджик дето ги продават на пазара.Те са с по-малки дупки :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 20:18 
Аватар

Ако го направиш на каша, нищо няма да стане. Не знам как мели ярмомелката, но трябва да са на парченца 3-5 мм., (може и малко по-големи) и след това на пресата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 21:11 
Аватар

Местожителство: София, Павлово
Здравейте колеги да попитам дали ще е удачно да се изцедят ябълките в машина за сокове? При тях има цедка и мисля че няма да пропусне парчета от ябълките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 21:27 
Аватар

Каква производителност има тази машина?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Мар 2012, 21:46 
Аватар

Местожителство: враца
Ябълките мн различно и по- трудно се цедят от джибрите .
Мойте ги минах / смлях с пасатора , изцедих малко от сока .
Самозатлачва се , трябва да е на пластове 3-4 см и зебло м/у тях за дренаж .
Сокът за минути покафенява , не знам как да остане неокислен ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2012, 13:59 

Ярмомелката има сита с най-различна големина.Ще се пробва с най-едрото и ще се прецени на място.За сока бях чел тук във форума ,че може да се съхранява във хладилник за един два дни.Само остана да дойде ябълково време :megagrin: :megagrin: :megagrin: .Мой приятел купи тази есен 500кг ябълки за ракия на 20стотинки.Не съм сигурен но мисля че ходи да ги взима от овощна градина някъде около Силистра.Плодовете не ставали за ядене защото били наранени и леко загнили.Не знам и каква ракия е изкарал.То май трябва да му се обадя ,че ако е хубава и да почерпи! :megagrin: :megagrin: :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2012, 14:36 
Аватар

svata65 написа:
Ярмомелката има сита с най-различна големина.Ще се пробва с най-едрото и ще се прецени на място.За сока бях чел тук във форума ,че може да се съхранява във хладилник за един два дни.Само остана да дойде ябълково време :megagrin: :megagrin: :megagrin: .Мой приятел купи тази есен 500кг ябълки за ракия на 20стотинки.Не съм сигурен но мисля че ходи да ги взима от овощна градина някъде около Силистра.Плодовете не ставали за ядене защото били наранени и леко загнили.Не знам и каква ракия е изкарал.То май трябва да му се обадя ,че ако е хубава и да почерпи! :megagrin: :megagrin: :megagrin:

Добре е, да му се обадиш на човека, да се чуете, но не бих те посъветвал, да пиеш ракия от загнили ябълки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2012, 14:42 

Защо ?
Аз само веднъж съм варил ракия от ябълки ,но бяха редовни и ги намачках с теслата ,сложих им 10 кг захар и стана хубава ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Мар 2012, 16:12 
Аватар

За използването на загнили плодове, сигурно доста е говорено във форума. Само преди няколко дни за пореден път се опитваха да ме убеждават, че в джибрите се слага всичко което се намира на и под дървото (лозата, храста...), щото видиш ли ''всичко пускало ракийка''. И как така, плода който не става за ядене, става за вино или ракия.Ако някой ми даде смислено обяснение на това, получава шише ракия, от грозде без нито едно загнило зърно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2012, 08:47 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
ivobal написа:
...щото видиш ли ''всичко пускало ракийка''. И как така, плода който не става за ядене, става за вино или ракия.Ако някой ми даде смислено обяснение на това, получава шише ракия, от грозде без нито едно загнило зърно.

Обяснявам :D
Ако все още не си си пречупил мисленето е време да го направиш.За 95% от българите е важно количеството а не качеството, по тази причина се отделя не 1% за първа дестилация или съответно 2% при преврка първак а малко на дъното на чашата, същото важи и за паток.
Гордост е как си з@еб@л бидонЯ под навеса в жегите и след месец "вариш" ракия погазвайки всякакви фундаментални принципи на ферментацията.Слагат се после няколко трески дъб от строителна греда и е е станал "елексир"...
Останалите 5% от хората са заклеймявани като еретици понеже подбират плодовете, водят правилна ферментация и отлежаване.Техните дестилати са с нетипичен вкус и аромат за разлика от масово срещаната повърня оприличавана на ракия, вино или в случая сайдер.

Обяснението ми заслужава ли шишенцето ракийца :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2012, 09:46 
Аватар

И яко газ на казана ,ако може за един час да свърши данданията, щом нема загорело- екстра.Е па и да има малко,нема да я фърляме я.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2012, 10:11 
Аватар

Местожителство: враца
Цитат:
якъде около Силистра.Плодовете не ставали за ядене защото били наранени и леко загнили.Не знам и каква ракия е

Загнилата част при ферментацията отделя метилов алкохол , след това той се пречиства само частично .
Когато го пиеш после силно ти уврежда очите , и накрая подобна ракия ти излиза скъпо .
( това е отговор - кандидатствам за шишето ракия ;) )
Кофти е да отговаряте иронично на неинформиран човек .
Демек- къде сме ние - къде сте вие ? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Мар 2012, 10:42 

Ех мама му стара !!!Таман приятелчето се нави да почерпи сега пък мен ме страх :D :D :D .
Съгласен съм със всички колеги ,че на първо място трябва да е качеството, а не количеството!Винаги трябва да е така ,компромиси със здравето не се правят .

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: Европа/София