Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:14

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Дек 2011, 21:58 

Karlson-е, поздравления за мерака. Имам само една добронамерена забележка - бутилките трябва да са легнали. държат се прави само за малко след бутилиране. след това тапата трябва да е мокра през цялото време. иначе поздравления за мерака

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2011, 22:53 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Някой от ползващите печат или там как му е името(слагащ се върху восъка)да каже каква цена излиза в Бг,че тук за това което искам,ми търсят приблизително 200$

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Дек 2011, 23:09 
Аватар

lambri написа:
Karlson-е, поздравления за мерака. Имам само една добронамерена забележка - бутилките трябва да са легнали. държат се прави само за малко след бутилиране. след това тапата трябва да е мокра през цялото време. иначе поздравления за мерака
това с каква цел се прави - да не влиза въздух през тапата ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 08:27 

Влизането на въздух и окисление на виното е една от причините. другото което е не по-малко важно е че ако корка е сух, то тапата може да почне да пропуска - т.е. в един момент ако бутилката се сложи легнала, то почва да капе. Освен това, когато корка е сух, от него могат да падат много малки частици които се отразяват на вкуса и аромата на виното. в общи линии, всички усилия които се влагат за да се направи едно вино, могат да отидат на вятъра само от кофти тапа или лоша бутилка.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 10:22 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
lambri написа:

Приемам забележката с няколко условности.
Преди да затворя бутилките, тапите в продължение на около 40 минути се вариха във вода като така каквото имаше да пада като прах и нечистотии падна.На второ място самата вода покафеняваше и се отдели не толкова добър аромат на корк ,подменях я няколко пъти докато започна да си стои бистра, така проникна навсякъде в тапата.В последствие около десетина дена бутилките стояха легнали и се пропиха с виното и чак след това са запечатани с восъка като той цели точно да се запази влагата в тапата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 11:20 

Местожителство: София
Така запечатани с восъка,губиш или намаляваш сериозно ефекта на стареенето на виното в бутилката.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 12:34 
Аватар

И с това съм абсолютно съгласен но тук идва фактора че ще е младо вино за бърза консумация и няма да се оставя за отлежаване.Не е стабилизирано, не е повторно сулфитирано, не е бистрено и т.н. процеси които са задължителни за вино което ще се оставя за отлежаване.Въпреки сравнително добрия градус-около и над 12 не мисля че е подходящо за такова нещо.
Отплесна се малко темата но пък се дават насоки за хора които ще комбинират естетиката на съхранение на бутилки с това да отлежава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 16:33 
Аватар

ми да ти кажа честно, както ти си си поиграл с етикетите, аз бих си поиграл за бутилки, които нямам намерение да консумирам веднага, а да останат за някакви важни поводи. Както и с восъка, ако си мислел да ги изконсумираш допреди Коледа :) са могли да минат и без восък.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 21:43 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Спамолине, може ли една лична молба?
Ако нямаш нещо съществено за казване, просто запази мълчание! Сигурен съм, че за всички ще е по-добре.
И още една молба - не се чувствай длъжен да отговаряш!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 21:48 
Аватар

тя цялата тема си е един спам, ако се дразниш докладвай там където трябва не пред мен.. :)
очаквайте и от мен един стелаж ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Дек 2011, 22:35 
Аватар

Naskohondata1 написа:
Някой от ползващите печат или там как му е името(слагащ се върху восъка)да каже каква цена излиза в Бг,че тук за това което искам,ми търсят приблизително 200$

Извинява, пропуснал съм ти въпроса в калабалъка.Един печат излиза около 20лв с диаметър около 5ст. ( а ся да те видя :lol: ).Вече зависи от сложността и от диаметъра но може и да стигнеш към 30лв да речем.В повечето случаи ги правят алуминиеви но може и от месинг ако имаш мерак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 20 Дек 2011, 23:30 
Аватар

Цитат:

Наско здравей, виждам вече са ти отговорили но да кажа и аз, че наскоро се бях мерактисал. Свързах се с една Русенска фирма http://www.dukov.com/
попитах ги за цена и ако може да ми изпратят примерен печат.
Цената на подобен печат е около 35лв. като може да избираш към какво да ти го прикрепят, кючодържател или дръжка като на обикновен печат.

Ето какво ми пратиха...

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2011, 05:41 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Благодаря на отзовалите се!!Русе ще ми е малко далече,но пък София и Пловдив са ми в махалата,така да се каже :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2011, 13:51 
Аватар

Наско, имам хора в Русе ако искаш нещо да помогна само кажи :2thumbs: Офиса на фирмата е на 5мин до родителите ми.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Дек 2011, 16:34 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 82 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София