Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 12:24

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 05:41 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Тази година ,предвид сухото и слънчево време,за разлика от последните две години гроздето ще е при мен след около две седмици...нова цена( :shock: ),но какво да се прави...Липсват доста сортове(мускат оранжев,изключителен сорт)но пък изплува нов мускат(. Canelli )както и някои нови френски и италиански сортове като неро ди аволо и др.Като традиционалист,този сезон ще заложа на малбек ,каберне и малка част от новия мускат,пък с чилийците ще процедираме по друг начин :) При вас колеги как стоят нещата?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 12:29 
Аватар

Местожителство: Пловдив
При нас е зле като цяло. Което не измръзна през зимата, изсъхна през лятото, а сега е щурмувано от оси, врабци и пр. Добивите са силно редуцирани, но ще се уредим някак си :) , но на каква цена нямам си на идея.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 14:44 

Местожителство: София
При мен добивите ще са с 25-35% повече от миналата година-основната причина е разбира се е ,че натоварих лозите повече !
И като качеството ще е повече от добро,масива се намира Асеновградско...и въобще гледах масивите около Хасково ,Първомай...ми съвсем добре са!
Перущица имам сведения ,че също добива ще е нормален...
Годината е чудесна за лозята...малко дъждове в средата и края на лятото,това намаля разходите по пръсканията
Е може би мааааааалко по-гореща и е възможно тук таме добива да е маааалко по-малък,но като цяло за мен приказките за суша и градушки са СПЕКУЛА!!! като всяка година.
Някой някога да е чувал ,че видите ли тази година добивите ще са високи и цените ще са ниски???Всяка година едно и също-мрънкане за суша,градушки,високи цени на препарати(апропо от миналата година не са мръднали цените на препаратите).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 21:01 
Аватар

Наско, аз вече споменах. При мен има финикийска суша, та вино няма да има.

Иначе и двта пъти правих от Неро Д'Авола. Ето ти линк http://en.wikipedia.org/wiki/Nero_d%27Avola

Горещо го препоръчвам. Ако имаш възможност опитай. Няма да съжаляваш. Ако трябва отново хвърли едно око на моята тема.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Авг 2012, 21:59 
Аватар

Илия е прав, не спекула, ами супер спекула! Започват да ни обработват отрано .То не бяха студове, дъждове,суша...Как няма за нито едно РАСТЕНИЕ,което се продава на пазара,добра година? Ако добивите са високи - борсовите цени са спаднали, ако са ниски- те са се покачили.Ако, ако,ако- и за всичко това ние трябва да платим. Грешките в моята дейност, си ги плащам лично аз.Това че съм очаквал едно, а е станало друго, си е за моя сметка.Все пак помня миналия сезон.Купих" Каберне" и "Мерло" от района на Пазарджик,в началото на септември, на цена 70 стотинки.Не съжалявам - гроздето беше супер.В началото на октомври,на борсата на Дружба, цената беше максимум 40 стотинки. Някои търговци го изхвърлиха до теца.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 20:58 
Аватар

Илиян Илиев™ написа:
Наско, аз вече споменах. При мен има финикийска суша, та вино няма да има.

Иначе и двта пъти правих от Неро Д'Авола. Ето ти линк http://en.wikipedia.org/wiki/Nero_d%27Avola

Горещо го препоръчвам. Ако имаш възможност опитай. Няма да съжаляваш. Ако трябва отново хвърли едно око на моята тема.

Илияне,дано си струва,че цената му е над кабернето.иначе и тук финикийските знаци не стигат за много работи,но щом го препоръчваш,ще се пробва :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 22:26 

Аз съм пил до 200$ Бароло(тук Едуардо Миролио е доставчик на качествено Бароло)...мен лично не ми допада Нерото,малко ми идва някак хммм. ... размито?Като Мелник55..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 22:56 
Аватар

ilu6a написа:
Аз съм пил до 200$ Бароло(тук Едуардо Миролио е доставчик на качествено Бароло)...мен лично не ми допада Нерото,малко ми идва някак хммм. ... размито?Като Мелник55..

Ъъъ..аз имам една бутилка от 2006,ще я опитам,но и малбека е като размит.Иначе другия вариант е да се вземе директно само от Напа валей....но пък цената на златния етикет каберне е 11$ за кг :shock: Фланкер да каже,той е ходил там....струва ли си цената или пак ще плащаме за име :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 23:01 

Naskohondata1 написа:
.но пък цената на златния етикет каберне е 11$ за кг

Ето това искам да се случи някой ден и в Бг...за качество да се плащат пари...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Авг 2012, 23:30 
Аватар

Аз нерото съм го плащал на 70 цента килото. Баце Емил опитва от второто, макар да не беше още готово. Така като гледам шеста страница на моята теме е било към 10 ноември. Има и писани мнения. Съжалявам само, че нямаше как да го опита след коледа. А в края на януари беше... без думи.

Това естествено го казвам, като досегашен дегустатор на стотици домашни "вина" и скромния ми опит от две поредни години с мое собствено.

Демек не искам да изкарвам този сорт несравним и незаменим. Искам само да кажа, че съм толкова доволен от резултата, че не бих искал да експериментирам с други сортове, та за това и го препоръчвам на хора склонни да правят вино от сортове, с които не са правили до сега.

:zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Авг 2012, 10:19 

Което е истина си е истина-Нерото е световно признат сорт с вина оценявани много високо...
Но аз лично предпочитам Фрапато. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 21:11 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Мой познат от Брестовица от когото взех миналата година, тази няма нищо. Всичко е измръзнало. Това ме поставя в малко кофти положение, но ще видим скоро.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 01:00 
Аватар

македонците по Петрич са определили цена от 50-60ст. за кг. Широка Мелнишка. За спирт става но не и за вино. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2012, 01:29 
Аватар

Местожителство: враца
Здравейте Колеги, тази година искам да си купя 600/700 кг грозде и бяло и червено за вино (зависи от цената може и тон), от което ще направя самоток (така аз си му викам) и след това джибрито веднага след бурната ферментация 4 към едно със захар и на казана като преври. Та, дайте съвет какво грозде да купя? От къде? И да не е скъпо! Да не е от далече, че съм от Враца и да е букет (ароматно и силно). Миналата година купих мерло и кабернена 0,70 лв за килограм от Враца , силно вино стана, но малко рандеман даде, не че се оплаквам, но търся оптимален вариант. Благодаря предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2012, 20:58 
Аватар

Ако искаш висок рандеман ползвай преса. И не очаквай повече от 70 процента с пресата.

А това с букета го остави. Според мен най-добро вино става от един сорт само. Но може и да греша, защото съм любител.

п.п. Градски, не мешай бялото с червеното. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Следваща

Часова зона: Европа/София