Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 10:26

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2012, 13:37 
Аватар

Тази година производители и прекупвачи нещо май изтрещяха.
Четейки информацията от форума днес отивам на борсата в Люлин
подготвен за всеки случай с бидоните както си му е реда.
Ситуацията е следната:
Мерло,Каберне,Памид,Шефка от 0.90 до 1,10лв.
Качество отвратително.Поне 70% брак. Мухъл и изсъхнало останалите 30.
От там по околовръсното към Илиянци през Требич.
Ситуацията е същата. Спират колеги виждат гроздето и си тръгват. Даже и не питат за цените.
То....., няма и смисъл.
Жалко, много жалко. :explode:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2012, 15:01 
Аватар

Значи от изброените взех 85 кила Совиньон Блан по 90 ст. На трите места където се продаваше грозде видях общо трима да купуват, един от които бях аз. :) Цените не са се променили от онзи ден 90 ст - левче. Мелачки има навсякъде, просто защото Люлин и Дружба са отделни губерни и важат различни закони :). Търговците са супер изнервени защото миналата година хората се редяха на опашки с бидоните да купуват. Най-късно уикенда трябва да почнат да свалят според мен. И стискайте палци това което съм взел да не иде зян :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2012, 16:03 

Здравейте от гр. Плевен,
До колкото имам информация, тук ситуацията е следната:
Институтът по лозарство и винарство ще предлага червено грозде едва след като запълни избата си, което не е сигурно кога и дали ще стане. Кабернето (евентуално) ще се предлага на 1лв. а сорт Сторгозия на 80ст. Бяло грозде няма да се продава със сигурност.
Петгодишните масиви край с. Ореховица, които нашумяха с висококачественото си Каберне миналата година, са измръзнали в голямата си част и от там също няма да предлагат грозде за продан.
От масивите край с. Върбица предлагат Каберне със захархост 24% на 1лв., което е доста за района. Ще имат и за следващата седмица. Не предлагат бяло грозде.
Около с. Лозица Кабернето е на 90ст. със захарност 22-23%. Ще го предлагат поне още 10 дена. Мисля утре да взема 500кг от там. Предлагаха и Пино и Сторгозия на 80ст., но тези сортове са обрани вече при тях. Мисля, че все още предлагат Мавруд на 80ст. Обрали са малкото бяло грозде и вече не предлагат.
Цените от частните масиви в близост до града са сравнително високи и под лев за килограм не се намира свястно грозде.
Това е в общи линии. Ако някой има повече информация за района, моля да сподели. Успех на всички!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2012, 17:30 

Местожителство: Казанлък
Здравейте колеги, в региона на Казанлък карат мерло и каберне от Свиленград - 0.75
от Любимец - 0.70
Взех си днес 1 кофа и след 18:00 ще измеря с точен уред за какво става дума.
Гроздето взех от няколко чувала и изглежда много добре .
Чувам за региона на Пещера и Пловдив цени - 0.65 - 0.70 .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2012, 21:43 

mineff написа:
Здравейте колеги, в региона на Казанлък карат мерло и каберне от Свиленград - 0.75
от Любимец - 0.70
Взех си днес 1 кофа и след 18:00 ще измеря с точен уред за какво става дума.
Гроздето взех от няколко чувала и изглежда много добре .
Чувам за региона на Пещера и Пловдив цени - 0.65 - 0.70 .

65-70 ст. звучи добре но вчера бях в черногорово и избата сипродава гроздето на 1 лв. брано в касетки и наистина добро - фенолно зряло а не само на захари но хората си искат цената. иначе по пътя между хасковските бани и гирски извор бяха наизкарали едни чували ама знам ли кога е брано ...
не стига че е с лошо качество а е и скъпо...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 00:06 

Местожителство: EU
Инвестиционния проект който организирам вече втора година дава резултати.
Накратко: Мой приятел и комшия гледа 8 декара лозе (хамбургски мискет).
По Коледа дадох 300 лв. и сега още 100 за захар, ще получа 100 л. вино + 50л. ракия,
при условие че участвам в процесите: ронене мачкане,варене :zauf2: .и други приятни неща.
Ps. Виното е страхотно, :2thumbs: все пак човека е бил технолог в Винпрома.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 10:08 
Аватар

Вчера купих от Прелслав "позакъсняло" Шардоне, хубаво здраво грозде с леки наченки на стафитизирани гроздове. Захарност ок.22 на цена от 80 ст/кг. От 250кг. извадих към 130 л. самоток, което е ок според мен. Човекът има още ок. 1 тон, ако някой се интересува да пише може да му пратя координатите. Единствената ми драма беше, че съм от София :lol: :datz:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 11:08 

Местожителство: София
Дружба -каберне и мерло на 1лв

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 11:29 
Аватар

А как е като качество?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Сеп 2012, 18:59 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Мерло от района под Гурково около яз. Жребчево за другата седмица имам обещано на 80 ст. , имат и олиготе на 1 лв.
Мерлото миналата година беше 23% сега твърдят че е над 24%
Хубаво беше и хубаво вино стана, да видим сега как ще е.
Лошото е че нямам съдове, заети са със сливи.
Та може и да ги поизбързам с дестилацията, захарността вече падна под 5 % и проължава да ферментира. Дано след още два три дена да са готови.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 10:33 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Уф, приключи се ...
Вчера благодарение на hellreiser - Господ здраве да му дава :prost2: взехме Мерло от Новаково на 0,80 лв. Рефрактометъра показа около 25% толкова показа впоследствие и захаромера. Гроздето беше доста прилично, макар че имаше и малко стафидирало. В 3 през нощта вече сулфитирах. Важното е че свещенодействията са извършени и дрождите да пратени на работа :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 14:04 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Flanker написа:
Уф, приключи се ...
Вчера благодарение на hellreiser - Господ здраве да му дава :prost2: взехме Мерло от Новаково на 0,80 лв. Рефрактометъра показа около 25% толкова показа впоследствие и захаромера. Гроздето беше доста прилично, макар че имаше и малко стафидирало. В 3 през нощта вече сулфитирах. Важното е че свещенодействията са извършени и дрождите да пратени на работа :megagrin:

Уф и аз сега приключих :lachtot: , аз снощи сулфитирах малко по-рано към 23:00 и заквасвах към 3:00 :D , много се напихме и оставихме 4 чувала за днес, та сутринта с прилично недоспиване и криви глави довършихме благото си дело. Иначе за гроздето имаше тук таме стафидирали чепки и много мънички за които ще отнесат доста критики утре, защото за тази цена поне малко трябваше да се потрудят, ама айде. Захарността беше точно 25% по захаромер, обаче боята, която пуска в момента е страхотна, сигурно заради ензима, но няма миене :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 15:01 

имам за продаване мискет , захарност 20% / средна захарност от масива измерена на 10,09,2012/ цена 0,70лв. каберне захарност 22% измервано по същото време цена 0,85 лв надявам се до към 20,09, когато ще е гроздобера тези проценти да мръднат нагоре.
гроздето е в в Ямболски регион

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Сеп 2012, 18:07 
Модератор
Аватар

Местожителство: София
И ние приключихме. Мискет на 70ст. Захарност 20. pH между 3 и 4. Като качестов беше добро, не мога да се оплача.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Сеп 2012, 14:11 

Мисля до седмица и аз да взема, но си мисля, че тези дъждове могат да се отразят негативно на качеството от една страна, но пък от друга страна според мен, който изчака ще вземе грозде на по-добра цена.
Имам Зимафлор рх 60 и ДАФ по половин пакет от миналата година съхранявани в хладилник, дали мога да ги използвам тази година или по-добре да взема нови пакети?!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 125 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 9  Следваща

Часова зона: Европа/София