Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 00:15

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Хай-класа вино!
МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 08:10 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
След допитване до Ilu6a реших да се пробвам,то няма лошо,освен,че ако се оплеска нещо....ша боли.Приемам всякакви полезни съвети от А до Я от хората които знаят за какво става въпрос.Гроздето е каберне от Напа валей,Фланкер бързо да препоръчва дрожди :megagrin: Грешки не трябва да бъдат допускани,щото ще боли,все пак цената е шокираща....11$ за кило,ще отлежава във френско буре за което до известна степен съм спокоен....но все пак.Имам вариант технолога на избата от което взимам гроздето да го направи и аз после да си го взема,но мисля,че не е много удачно решение.Обещавам на всички заслужили в направата му,да получат по бутилка от същото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 09:15 
Аватар

Местожителство: В.Търново
:shock:
Че тя бутилката ще излезе 20$ само като суровина ?!
То да не смее човек да се напие с това вино, че после ще сътвори най-скъпото повръщане ...
:megagrin:
Айде, успех от мен !

А иначе едно просто каберне колко струва там при вас (грозде имам пред вид) ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 12:51 

Местожителство: EU
За тези които не знаят какво ще прави Naskohondata1
High-class wines (висок клас вино) Напа Валей, "Каберне Совиньон" . Беритбата се извършва рано сутрин, за да се запази свежестта на гроздата. При постъпване във винарната, гроздето се селектира внимателно и се почиства, без да се пресова – повече от 90% от зърната да са цели. Гроздето и сокът преминават студена настойка .Продължителна мацерация с ципите; Ферментация с натурални дрожди; 17 месеца отлежаване във френски дъбови бъчви, 20% от които нови. Бутилира се нефилтрирано!!!
Виното има аромати на касис, черна череша, ванилови зърна и кедър.
п.с чичко Google е велик :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Авг 2012, 21:07 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Наско, да не си срещнал някоя палма отблизо :lol: Как ти даде сърце 11 гущера за грозде :? Я кажи първо как мислиш да процедираш с My precious?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Авг 2012, 04:53 
Аватар

А иначе едно просто каберне колко струва там при вас (грозде имам пред вид) ? Викторе,цената е 1.30 за паунд от тази година...това което искам да взема е 5 $ за паунд :D. Flanker,няма проблем с my precious :megagrin: понякога истината трябва да бъде спестена..а пък и тя ще е тази която ще пие виното,така,че :thumbs1: Аз мисля да не се стресирам от цената му и да го направя по начина по който го правя последните пъти,с разликата само да вдигна темп.на помещението в което ще бъде бурната ферментация(предишни пъти е в рамките на 20-22)на 25-27 целзий,.Мисля,че ще трябва нови дрожди,имам още останали от май месец,но предполагам,че няма да бъдат актуални за този сезон....давайте нареждания,че няма време :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 08:33 
Аватар

Наско, може да опиташ със Zymaflore FX10. Няма да е лошо да си подсигуриш и дрожден активатор Dynastart - слагаш го във водата за рехидратиране на дрождите. Предполагам че гроздето ти ще дойде с висока захарност, така че може да се наложи и да разреждаш.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 22:22 
Аватар

Добре,ще ги взема,само леко ме безпокои факта,че при използването на Zymaflore rx60 май месец...бурната протече за 2 седмици.Може би по ниската околна темп. която беше 22-23 е оказала значение.Както и да е,ако има нещо по-добро от Zymaflore и някой ги е използвал,не ме жалете :) толкова пари ще се дават,така,че...други желаещи за бутилка вино няма ли ? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Авг 2012, 22:49 

Местожителство: София
Flanker написа:
. Предполагам че гроздето ти ще дойде с висока захарност, така че може да се наложи и да разреждаш.

Наистина ли ще се наложи?Zymaflore FX10 няма ли да понесът 24-26% захарност?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Авг 2012, 11:14 
Аватар

Наско, не се притеснявай, различни са. Миналата година и при мен при еднакви условия Zymaflore RX60 поизостана малко, но и захарността му беше 25% срещу 23% при Zymaflore FX10. И двата си завършиха без проблем. Естествено може да им помогнеш с въпросния Dynastart.
ilu6a, друго имах предвид. 24 - 26% няма да ги съборят, но за грозде от Калифорния не е необичайно да стигне 30 - 31 ... А и не вярвам Наско да се е засилил към високоалкохолно вино, то май му мина модата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Авг 2012, 06:29 
Аватар

Flanker e абсолютно прав!Имам уверение,че гроздето ще е поне 28% захарност...миналогодишното беше 27,без да е gold label :) .Говори се,че тази година ще е изключително успешна за направата на вино..дано!Не се стремя да правя високоалкохолно вино,по простата причина,че бутилка трепе малка фамилия :lachtot: поне така казват американци пили от моето(15%)....ще гледам да е в рамките на 13.5 %...Бутилка от регион Напа върви в ценова граница от 50-150$ в зависимост от годината на производство,но не е по стара от 2007...лошото е ,че моето вино ще е за пиене не по рано от лятото на 2014 :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2012, 10:02 
Аватар

Наско, какво стана с безценното ?
Да не би да е дошло вече и да го мачкаш ?
Баси, по 11$ в шепата ... дет' се вика зрънце по зрънце трябва да го мачкаш :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2012, 00:17 
Аватар

victoryvt написа:
Баси, по 11$ в шепата ... дет' се вика зрънце по зрънце трябва да го мачкаш :megagrin:

Викторе,някой път и парите не помагат.....експортира се на поразия грозде за Китай.....баси,дано хвана влака в последния момент :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2012, 11:05 
Аватар

Че китайците откога правят вино ?
Накъде отива света ...
Китайски коли, китайски телевизори, китайско вино ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Сеп 2012, 00:12 
Аватар

Naskohondata1 написа:
victoryvt написа:

Викторе,някой път и парите не помагат.....експортира се на поразия грозде за Китай.....баси,дано хвана влака в последния момент :)

Платено :megagrin: Ще видим,докъде ще я докараме :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Сеп 2012, 20:52 
Аватар

Фланкер,кажи мога ли да използвам отворен ензим dynastart??Знам,че отговора е не,но той е отворен в период 10 дни.....доставиха ми ензима и дрождите днес и всичко беше мазало,само дрождите са ок :explode: Чакам специалното грозде всеки момент,а пък тези обещаха да пратят нова пратка,но ще вземе 11 дни докато дойде....а от друго място няма как

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 44 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София