Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 02:29

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2013, 13:06 
Аватар

Сега мерих захарноста. Или ми е счупен уреда, или виното не е добре - под 5. Темпереатурата е стайна - 19-20 градуса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2013, 13:35 
Аватар

Местожителство: Варна
Има ли някакво минимално шуптене?...премести го вкъщи на топло над 20-22гр..Ако след 1-2 дни чуваш шуптене значи още работят дрождите и ще приключи всичко.Ако ти е била висока началната захарност или си сложил повечко захар (и за това нищо не казваш?) е възможно дрождите да са се затормозили и да имаш прекъсната ферментация.Следи още няколко дни дали захаромера слиза надолу.Ако е от тези малките трябва да падне на дъното.
Не мога да разбера защо не ги използвате тези уреди!?!? :?
...след като приключи всичко...още един месец на топло....след това бистрене с бентонит и студове и ако си късметлия за Нова година може да пиеш вино :D
Ако ползваше културни дрожди щеше да пиеш вино по-рано.

п.п.ако след седмица захаромера не мърда надолу....дрожди за прекъснала ферментация,но ако е на топло мисля,че няма да има нужда.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2013, 14:26 
Аватар

Pyce написа:
Сега мерих захарноста. Или ми е счупен уреда, или виното не е добре - под 5. Темпереатурата е стайна - 19-20 градуса.

След 50 дена каква захарност мериш? Уреда не е счупен. Това показание е остатъчна захарност от неприключила ферментация. Напълни едно шишенце 0,5 л и го занеси в лабораторията където те упътих преди няколко мнения. Не вземат скъпо и най-добре ще те насочат какво да правиш. Ако имаш някакъв проблем с виното поне за ракия да стане.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2014, 15:32 

Здравейте и ЧНГ 2014. Ако мога да използвам темата да запитам и аз. Мисля че имам подобен проблем. Та сложих 500кг мерло и каберне 50/50 със захарност 26% на ширата. Не съм сипвал нищо-нито захар нито вода нито активатори нито дрожди.Започна да ври на 2рия ден. След 6 дни ферментация го преточих в един 230 литров бидон с капак, мъркуче, и буркан отгоре. Държа го в мазето,температурата е 15с. въпреки допълнителното отопление. Продължава да ври но много бавно, освен ако не го пиеш-пинеш ли става уникално силна фермантация :furz: . Има алкохол в него мирише на вино и даже нагарча но е и сладко. Знам че захарността е много висока, но миналата година сложих Широка мелнишка по същия начин процедирах, и тя беше с 25-26 захарност. Напролет стана уникален самоток. Питането ми е дали сега мога да му сложа или да му направя нещо защото всеки ми казва че ще си остане сладко и няма да преври докрай? Пак пак повтарям че ври, но бавно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 34 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часова зона: Европа/София