Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 14:09

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 14 Мар 2014, 20:48 
Аватар

Местожителство: София
В тази тема ще пиша. Смятам най-правилно е.
След година и половина дойде момента да опитам пробата, дошла отвъд океана. Стана така, понеже чаках да ми дойде на гости една мнооого стара семейна приятелка, ценителка и любителка на вино. Не, не е профи, но обича и опитва вина. Не харесва каберне совиньон. Защо - ами има си теория.
Та, навръх 8-ми март имахме гости и след необходимата подготовка, пристъпихме. Понеже лично аз, карманер нямам спомен някога да съм опитвал, направих нещо като сравнителна дегустация. А пък и трябваше нещо да пием след това... Компания на пробата правиха "Castillo de Molina"-2007 - Reserva - San Pedro - Чили. След като вече го бях купил и проверих се оказа, че съдържа 10% кабарне. И момата го усети. И не й хареса. На мен не толкова... :D
Другото беше "120" на Santa Rita-2011. Нищо особено, но него декантирах. И употребихме. :megagrin:
За пробата: Цвят - тъмно червен, с керемидени оттенъци(оппа, дали не е изпуснала тапата? Наско предупреди, да не се задържа...) . Аромата на подправки, сладки, малко препечен хляб и ванилия. Има я! Пушек от бъчвата, но не много. Сравнявано с някой други вина на производителя, опитани междувременно. :megagrin:
Вкуса е много балансиран, нежен, богат. Моята приятелка каза: "Тарикатско вино! За аристократи!" Цитирам дословно. И добави: "Предай на колегата ти." Е, аз предавам.
Дааа, усещането е за мекота. Нежност... И... свърши. Минахме на по-ръбати неща.
Наско, поздравления! Между другото, бутилчицата е цялата оцветена. Има и плътна утайка на дъното. Явно виното не е било готово все още в този момент. И все още има аромат в нея. Мога да снимам, ако искате.
По номерата на снимките долу ще се ориентирате за времето. Доста мина, но си струваше чакането.
Наздраве на всички!

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Мар 2014, 01:30 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Единственият проблем при мен е,че вече нито филтрирам,нито бистря...и има много утайка,въпреки ,че виното стои дълго време в стъклени съдове.

Май,ще трябва да бистря

П.с Лъчо,кажи на дамата,че имаше незначително количество каберне..не повече от 1% :D

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 47 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Часова зона: Европа/София