Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 18:06

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Ное 2013, 21:54 

Местожителство: София
ами те вече са ферментирали-нали така преди пресоването?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 19:24 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Вчера купих една бутилчица от 0.60 мл каберне фран...не би ли трябвало,ледените вина да са от сортове,издържащи на по студен климат?
Имам едно 3 годишно грозде на астма,което ако се остави необрано до февруари....то пък и студ няма тук..иначе като идея може да стане,ако не го изядат осите
Няма ли други опитвали такова вино?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 22:25 

Да,опитвал съм но бяло...немско ъъъ или пък беше канадско????Беше ми сладко...с не дотам висок за мен градус,като марсалата например.
Не ми допадна...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Авг 2016, 22:37 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Ми от червените май най често се използва каберне фран. Колко го купи? Казват, че истинските са 60-100 евро нагоре. Щото си трошели пресите като ги мъчат със замръзнало грозде :) .
Адаш, ти не се мъчи. Не го чакай да замръзне на асмата. Щом в естествени условия се образуват ледени кристалчета вътре в зърната и по този начин се вдига захарното съдържание, значи трябва да стане и във фризера - криоконцентрация.

Има и обратна технология - чрез изпаряване на част от водата, ама не винаги е добре за вкуса, та трябва при по-ниска температура и под вакуум.

Само не ми е ясно какви дрожди ползват, че да тръгне ферментация, да докарат до 12%алк и да остане сладко...парвоначалната захарност сигурно отива към 40 Bx :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Сеп 2016, 16:38 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Това струваше 10&..канадско е,иначе от друга фирма,бутилка 0,7 л струва 320$.
Дадоха ми да дегустирам от тази,която струва 320,но не ми направи особено впечатление...много захари и слаб аромат.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2016, 12:19 

Здравейте. Идеята е да се ползват сортове които зреят възможно най-късно за да няма завехване на чепките преди бране. Поради тази причина за мен е малко неприемливо използването на Каб. Фран (още повече, че това е любимият ми сорт и лично аз не бих го прахосвал). Самата процедура е доста кекава и трудна за изпълнение в домашни условия, но дори да ви се прави гроздобер при минусови температури (дело достойно за уважение), основният проблем е бързата преработка (яка преса) и най-вече предпазване от окисление. Все пак ако някой се пробва - желая успех и после да се похвали независимо от резултата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Сеп 2016, 22:26 

бай Танас написа:
Само не ми е ясно какви дрожди ползват, че да тръгне ферментация, да докарат до 12%алк и да остане сладко...парвоначалната захарност сигурно отива към 40 Bx :nixweiss:

Предполагам, кои да е с толеранс до 16-18%...после сами спират или ги спират на определен етап.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 22 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София