Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 00:40

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 276 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Дек 2013, 10:26 
Аватар

Снощи присъствах на дегустация на нова винарна - ВИ "Старо Оряхово". Продукцията е от собствени лозя
Собственикът на винарната е и технолог, който не разбрах откъде има такъв опит с вината.
Пробвахме бутилирани вина и вина, които искаха още развитие.
Готови за дистрибуция са един купаж White Story от траминер, ризлинг и варненски мискет, който не беше лош, но нещо не е мойта бира.
Чистия врачански мискет, който още не е бутилиран беше много добър, не знам какво развитие още се преследва при него.
Шардонето ми дойде леко кисело и още нестабилизирано, Варненския мискет имаше един характерен за мускатовите вина фенолен тон в аромата, може аз да си въобразявам нещо, но според мен има нужда от развитие в изтощена бъчва - in my modest opinion.
Каберне Совиньона - младо бутилирано вино - имаше нещо като мускус, някои го оприличаваха на зелена чушка, още с леко груби танини- хубаво вино, но имам чувството че чарът му ще бъде само като младо вино без много перспективи за отлежаване и развитие.
Мерлото - все още небутилирано, с грубо усещащи се танини ми остави впечатление на вино, което развито в добри бъчви ще стане някакъв мощен трепач. Аз поне се накефих, оставяше един вкус на какао, шоколад и кожа, дето толкова ясно доловими в друго вино досега си признавам не съм усещал ,но и никога не съм давал повече от 50 лв за вино, като изключим една от първите Енира (трепач беше). Определено ще си купя да пробвам какво е станало като се бутилира.
Купих си обаче Розе - купаж от Пино Ноар, Мерло и Каберне. За мен повечето производители в Бг не могат да правят розета -или са много танинови, или са едни никакви с фенолни тонове, без много аромат и вкус.
Е те това Розе е изключително направено вино. Верно човека си е купил в избата всякаква бъзикня за контрол на производството, но чак пък толкоз изключително не очаквах, трябва да е голям майстор да го направи. Утре съм нарочил едното шише на прясно небце да го шмръкнем по един повод.
Прикачени файлове:
Roze_malka.jpg

Имах шанса да поговоря с технолога и се надявах да сподели как е постигнал това съвършенство, и взе да ми приказва едни за температурата на мацерация и разликите между 6 и 9 гр. явно трябва още да четааа.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 10:19 
Аватар

Здравейте съфорумци, нов съм и много ми хареса идеята на тази тема. Нямам възможност да постна снимки на вината, които пробвах последно. Но с 2 думи:
1. ДОМИНАНТ 2009 на ТЕЛИШ -едно добро червено вино което мога да оценя с 8/10.
2. BURGOZONE SYRAH новата изба от Свищов -едно прекрасно вино, което също мога да оценя с 8/10!
Весело посрещане на Новата 2014!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 14:22 

Местожителство: София
Доминант се прави в Каста Рубра...село Коларово...те са една марка ама да поясним ако някой тръгне да го търси...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 19:13 
Аватар

Местожителство: Горно Кирково
Нямам опит в дегустирането на вино!Наскоро имах повод да почерпя и така ми подариха три бутилки вино.Виното вече е изпито и реших да споделя моето мнение.Виното което ми допадна най-много беше вила армира сира резерва 2011
Изображение
Изображение

следващото вино сакар каберне сов. и сира 2008 също ми хареса ,имаше и малко утайка
Изображение

разочарован останах от цикле каберне фран2010 е неми хареса
Изображение
От сирата си купих още 2 бутилки,по 6,2лв е.Едната вече е половина и пожелавам на всички весело посрещане на новата 2014 година!!! Бъдете живи и здрави! Наздраве

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Дек 2013, 23:15 
Аватар

Здравейте отново, искам да споделя огромното си възхищение от едно вино, което не знам как да нарека. Проблемът е в това, че виното е наливно от производител от гр. Брегово. Бяло вино от сортовете Врачански мискет и Дунавска наслада /не съм сигурен за името на второто/. Смея да твърдя,че съм опитвал много различни бели вина, но аромата и вкуса на това вино е несъпоставими с нищо друго. Доколкото знам, човека отглежда доста лозя в района на Брегово и си произвежда виното на принципа "на ишлеме" в някаква винарна в Севрозападна Б-я. Вино с такъв плодов аромат и свежест заслужава, доста по-добро представяне! Дано производителят има късмет, хора с възможности да инвестират в него.

N.B Съжелявам за лиричното отклонение, но не можах да сдържа възхищетението си от едно превъзходно вино!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Дек 2013, 17:01 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Цитат:
Tcherga 2011 "Доейн менада" каберне& мерло &мавруд.
Плътно с мек вкус силен плодов аромат и сладък финал.

TCHERGA* -Подариха ми го за Коледа та и аз да имам мнение по въпроса.
Нямам база за сравнение но никакъв плодов аромат не открих нито сладък финал,по скоро усетих че има дъбов вкус и че е старо а не младо вино.Цвят наситен градус нормален прави "крака" по чашата.
Илия ми бе пратил преди 2 години от негово вино една бутилка което е (по спомени) по добро от тая "Черга".
В заключение ще кажа за мен е скъпо и не си струва парите-това са 6-8 килограма качествено грозде.
И още не ставам за дегустатор :cry: виж за компания бивам :prost: .
:sauf:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Дек 2013, 11:52 

Прикачени файлове:
IMG_0482.JPG

Каберне Фран и Бербера 2008 Тракия Естейт...това вино стои при мен три години...на 12-15градуса...много добре се е развило изключително сортово изявено,цвят направо непрогледен рубин- зелена чушка,кожа, пръст нещо лееко черни горски плодове...
Обаче много бързо се промени,след 30 мин усета беше просто за по-старо вино леки конячни тонове...алкохол напред...добре ,че изпихме по-голямата част.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014, 18:35 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... 4BD2C1.jpg много препоръчано,а всъщност пълна О.лек дъх на бъчва и цвят..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014, 21:37 
Аватар

ЧНГ! Нека новата 2014 ни даде повече поводи да празнуваме с качествени БГ вина! От ресторанта за вечерта на НГ ни позволиха да си внесем алкохола. Моят избор бе за 2 червени вина: Le VOYGE на KATRZINA /каберне фран и сира/ и BURGOZONE /каберне совинион 2011/. И двете вина са среден ценови клас, но според мен технолозите от Свищовската изба - БУРГОЗОН бяха направили едно много добро и балансирано вино. За Катаржина-та мога да кажа само- мощно начало на алкохол и приятен аромат на зрели плодове. Слаб после вкус!
Определено Бургозона беше класи над Катаржината!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Яну 2014, 23:06 

Шато Бургозон определено полагат усилия вината им да кореспондират с цените...и аз съм им почитател!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 10:58 
Аватар

Другата изба, на която определено вината си заслужават е отново в Северна Б-я! Става въпрос за Русенската изба и по точно високата им серия LEVENT! Въпреки че си купувам грозде за да си правя вино /бяло/ само от Южна Б-я определено съм почитател на "северняшкия вкус" :megagrin: ! Особено при бялото вино ЛЕВЕНТ-а няма равен, като цена-качество!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014, 21:49 
Аватар

Местожителство: Враца
:D

Последна промяна banichkata на 06 Яну 2014, 14:36, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014, 21:53 
Аватар

Местожителство: Враца
Изба "Братя Минкови"
Изображение

Каберне екстра класа

Цвят: наситен, пурпурен
Аромат: интензивен и богат, с нюанси на черни горски плодове, шоколад и препечени тонове, във вкуса се долавят карамелени нотки, мускус и ванилия
Вкус: плътен и заоблен, с усещане за сочност, мека свежест и гладки танини, с дълъг финал с аромати на шоколад и зрели горски плодове

В това вино не долових "кожа" и "зелена чушка" както ilu6a се пренася че усеща в някои вина... :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Яну 2014, 01:34 

Дори и да можеш да усетиш зелена чушка,няма как да го намериш този аромат в едно Каберне совиньон,тъй като при Каберне Фран е често срещан аромат :buch: четене и опитване са нужни...
Още по -повече в каберне на сис индъстрис(в-м Карнобат)-вино под средна ръка,нещо като прехвалената Черга...
banichkata написа:
както ilu6a се пренася че усеща в някои вина... :D

Даже и да се изкажеш нормално не можеш:
пренасял съм се бил?-и къде точно се пренасям?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Яну 2014, 14:22 

Едно вино Адмира Мерло 2009/май износ за Германия/, което много ми прилича на едно друго вино на снимката до него, може би защото ги пихме заедно.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 276 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 19  Следваща

Часова зона: Европа/София