Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 16:52

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 276 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 25 Апр 2014, 16:09 
Аватар

http://hardyswines.com/blog/w/wine/vr-chardonnay?from_term=white&from_tax=colour Тия дни пих това шардоне на Харди, ценова категория - 12-13 лв в Билла. Интересен аромат, на мен аромата на белите вина не знам защо леко ми бие на серниста, вероятно заради тревистите зелени тонове - та при това беше лек и неосезаем, определено свежо на аромат, но с по-скоро плодови нюанси. На етикета пишеше че било fruity вино, аз може и да си внушавам но при завъртането из устата определено се усеща като доста сухо, но плътно, сочно, некисело вино. Когато се поеме дъх след поглъщането определено много фино бие като написаното на етикета - праскова и пъпеш, въпреки че не бих могъл да преценя на кое повече ми бие от двете. Оставя много приятен, леко сладникав вкус в устата (може да се дължи и на съчетанието с храната).Като цяло много балансирано вино, на мен много ми хареса. ъъъ след втората чаша определено бие на още и още. Комбинира се смело с каквото се сетите - бели меса, риба, включително и със сирене и грозде... За мен поне това вино беше с непознати за българско шардоне аромати и вкусове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Юни 2014, 22:05 
Аватар

stefannankov - хубаво описание и благодаря за предложението :prost:
Потърсих въпросното вино в една Била, но не успях да го намеря, явно е била нещо по-смотана с по-малък избор, но ще го намеря по-натам убеден съм.

Във времето, което не писах тук, опитах няколко вина - някои добри, някои не толкова.
Сега ще споделя за едно от добрите, според мен - Minkov Brothers Syrah 2011 - около 12-13лв, 13%
Изображение

Общите ми впечатления са много добри. Цвета му е наситено червен, като очаквах да бъде по-непрогледен.
Аромата е много приятен - усещат се зрели плодове, както и землисти, опушени леко сладки нотки. Тялото е средно и може би това е моето леко разочарование - очаквах да е по-плътно и силно. Не че така не ми харесва, но си го представях с по-плътно тяло-някъде над средно... Финала е чудесен - леко сладък, но и елегантен - липсват груби танини, усеща се чудесна тръпива жилка, но тя е вплетена по един фин начин, който затвърждава цялостното хубаво впечеталение за тази сира на Минков.
Взех го на промоция за 7,65лв и си заслужаваше теста. Според мен, дори на нормалната си цена - около 12лв е отличен избор, за тези които харесват балансирани вина, които са едновремнно пивки и сочни, но същевремнно имат характер. За моя вкус, щеше да е идеално, ако бе малко по-силно и таниново, дори с риск да бъде за някои грубовато...

Имам още 1-2 вина за тест, но сега ми хрумва една(според мен) интересна идея - да споделя впечатления от някои вина тип "Bag in box", защото въпреки общото негативно мнение, за мен някои от тези вина са добри и особено в съотношението цена-качество наистина си заслужават...

наздраве на всички :sauf:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 15:47 
Аватар

Аз много от сира не разбирам, но в съзнанието ми е останала една сира на Вила Армира, да беше реколта 2011 или 2010 може би. Спомням си че в Каса Вино я имаше само по около 6 лв. бутилката. После сякаш следващите реколти май я поразвалиха защото съм я срещал са цена по 4,60 в по-големи вериги и складове, но вкусът сякаш не беше тъй мощен и определено не беше това което пих няколко пъти в началото (бях си взел едно-две кашончета по 6 бут. от хубавата).
А онова Харди - виждал съм от този производител вина и в Кауфланд, но не съм се заглеждал какви са.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Юни 2014, 21:40 

Местожителство: София
2008 беше общо взето добра,после спад.
Но за парите си е доста добро...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юли 2014, 22:18 
Аватар

Здравейте приятели,
връщам се за едно кратко ревю на ново родно вино - Concerto - Каберне Совиньон & Сира, 2013 реколта,14%, 5,65лв

Изображение

Видях го в магазина и ми стана любопитно какво е това ново българско вино, а то се оказа, че е от новата линия на шато САКАР. Помня, че при години, в ниския клас, някои от вината на Сакар не бяха лош избор, а сега май имат нещо общо с Катаржина...Признавам си, не съм навътре във винените въртележки и нямам идея коя изба за коя марка произвежда и се извинявам, ако напиша някоя глупост...
Та за виното - приятно съм изненадан. Тялото е между леко и средно, липсват неприятни киселини, влиза обло и е издържано в модерния плодов тип червено вино, но без да губи характер. Определено се усеща приятна тръпчива нижка, а финала е сравнително кратък и сух, но същевременно леко подправъчен.
Този нов купаж на Сакар не шокира с някаво невиждано качество, липсват дълбоки нюанси и кадифени танини, но определно е същестевна стъпка нагоре от старите вина на Сакар, които съм опитвал. Като известни недостатъци бих посочил аромата и финала. В носа, поне аз усещам предимно нюанси на костилки и шума, а финала е твърде обикновен.
Но пък не мога да отрека, че тялото му е добре балансирано и приятно...
Въпреки тези забележки, бих го определил като хубав избор за трапезно вино - пивко, балансирано, с достатъчна сила, оставящо добри общи впечатления. За цена 5-6лв смятам, че е съвсем приличен избор.

Видях, че има и други нови вина от лията Concerto - шардоне+вионе, совиньон блан, мерло+пино ноар, чисто мерло, също и някакво розе мернах и тн.
Според мен, тази нови вина от шато Сакар не са никак лоши за цената си и мисля да опитам двете им бели предложения.
По първи впечателния, подозирам, че като вкусови качества са нещо от рода на вината от линията Cycle на Минков Брадърс.

Наздраве на всички. :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Окт 2014, 23:30 

Ето такива вина ме връщат на земята с гръм и трясък къде се намирам с моите вина
Прикачени файлове:
IMG_1059.JPG

....Няма да го описвам щот още съм твърде депресиран....
Само ще кажа три неща...
грозде
мацерация
бъчви...
На тези три точки трябва да се тренира...за да може да се погледне в посоката където се намират тези вина...
Все едно видях някой на моите килограми да бута 220кг от лежанка....тотално смачкване.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2014, 10:05 
Аватар

In vino veritas!, но виното ми остана далече..

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2014, 11:02 
Аватар

Местожителство: Враца
Чак на 2- рата минута видях, че имало и вино на масата, мислех, че не е по темата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Окт 2014, 21:25 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
:lachtot: Като смачкаш зърната какъв сок ще потече само ;) !!!
На здраве за тия които пият от тия дарове!!!
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2014, 09:14 

илийка това вино аз не съм го виждал на нашият пазар,ако греша поправи ме :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2014, 12:26 

Да не е от нашия пазар...от един винарски магазин в Лондон е взето.
Освен че е депресиращо добро...ами и цената е мачкаща за качеството...само 13 паунда...
86% Merlot, 10% Cabernet Sauvignon, 4% Cabernet Franc.
Aged for 12 months on new French oak.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2014, 21:22 

Да не те депресирам съвсем, ама днес някъде в нета го видях за 11.90 Евро. За съжаление сега нещо не мога да го намеря къде беше!

Едит: ето го:
http://www.slurpshop.nl/wijn/p-1a/90854--wijn-chateaux-de-la-garde-ilja-gort.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2014, 22:29 
Аватар

Айде сега, и на мен една ми каза ,че ще ми даде по-на сгода, ама чакам вече двадесет години.А някой вече е забравил ,че са му дали. Кеф цена няма. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2014, 23:31 

rosbal написа:
Да не те депресирам съвсем, ама днес някъде в нета го видях за 11.90 Евро. [/url]

Се тая с доставката пак толкова...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Окт 2014, 18:08 

Предстои ми посещение на едно сериозно винено изложение в Белгия с участници от цял свят. Понеже са доста и не бих успял, а и не бих се пробвал, да опитам всичко, приемам препоръки!
Ето сайта на изложението
http://www.megavino.be/#!home-eng/c7iw

и листа с участниците:
http://media.wix.com/ugd/82fb7d_239ff7dcdd21495c9342b0306d21c45d.pdf

Последна промяна rosbal на 22 Окт 2014, 08:38, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 276 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Следваща

Часова зона: Европа/София