Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 13:56

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 276 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Яну 2016, 02:50 

Местожителство: София
Охоо на пианиста колко струва бутилката?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2016, 23:40 
Аватар

ilu6a - подарък ми е от приятел, който твърди, че виното е един път. Някъде около 40лв е он-лайн цена.
Тези дни ще бъде отворено и ще споделя откровено мнение.

Сега ми се иска да пиша за друго много интересно, поне за мен, родно вино - Ensemble De Merveilles
Това вино жена ми го донесе, купила го с благотворителна цел - помощ за деца с проблеми с диабет. Нямам повече инфо, но наистина парите от продажбата му отиват за благородна кауза.

Всъщност, виното е на Логодаж - купаж SYRAH, MERLOT, CABERNET SAUVIGNON 2013г

Изображение

Това за мен е най-доброто вино на Логодаж, което съм опитвал - ето и данните му:
СОРТ ГРОЗДЕ: Сира – 40%; Мерло – 30%; Каберне Совиньон – 30 %; 2013г
ОТЛЕЖАВАНЕ: 4 месеца във френски дъбови бъчви
АЛКОХОЛ:14 % vol.

Много сочно и плътно вино, с чудесен тъмен, наситен почти непрогледен цвят. Аромата е комплексен и елегантен, като оставя впечателения за узрял плод и дървесина, а тялото е средно. Вкуса е заоблен, наситен, с усещане за конфитюр от сливи. Финала е доволно дълъг, съвсем леко заслаждащ и плодов. Танините са прекрасни - има ги, но са идеално вплетени. Въобще, прекрасно вино от Логодаж! Това, което не мога да разбера е, как е възможно, такова чудесно вино да е получено от само 4 месеца отлежаване в бъчви? Невероятно и непонятно е за мен. По-скоро смятам, че това е техническа грешка при описанието в сайта му - твърде добро ми се струва за такъв кратък период на стареене. Ако пък е вярно, че само 4 месеца е било в бъчви, то голямо браво на Логодаж за този уникален резултат! Представям си какво би се получило, ако това вино отлежава не 4, а 24 месеца :megagrin:
Доколкото разбирам е по-трудно достъпно вино, тъй като не може лесно да се намери лесно за свободна продажба из магазините, но все пак исках да споделя впечателния.

Наздраве на всички :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 15 Яну 2016, 10:35 

Да споделя...10лв HERITAGE L’EVOLUTION 2011г сорт Мерло, Каберне Совиньон, Сира, Пети вердо
14% алкохол.
Мииии повече няма да взема...било 12 месеца във френски барици...Самото вино слабо и от бариците абсолютно подтиснато.Да не говорим за това ,че при сравнение ,моето таз годишно е в осезаемо по-бистро(Лъчезаре смятай :megagrin: ).Бе и по други критерии моето е по-добро,а аз към моите вина съм доста критичен...
Та аз лично няма да купя повече.
Прикачени файлове:
images.jpeg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2016, 21:00 
Аватар

Здравейте, отворих една Гъмза от Сухиндол. На бутилката пишеше 2004та. Бях приятно изненадан,че не е станало на оцет преди всичко- напротив виното беше превъзходно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Апр 2016, 23:28 
Аватар

ilu6a - Благодаря за споделения опит с въпросното вино на изба Карабунар. :thumbs1:
Не съм го опитвал, ако евентуално изпадне на добра цена някога, може и да го тествам, но към момнета отпада от списъка

Като цяло, моите впечатления от изба Карабунар са много добри, но аз също съм имал голямо разочарование, независимо от общите ми симпатии - мисля, че беше Heritage Pino Noar 2011 - толкова размито, леко и прозирно на цвят вино не бях опитвал - беше от дегустация в супер маркет на техни 3 вина. Изключително разочароващо вино. Спомените ми за Heritage Каберне фран 2011 също не особено добри. Реколта 2009та беше далеч по-силна за същите вина.

Разбира се, този ми неуспешен опит ни най-малко не ме отказа от избата и тези дни си взех Contour Special Selection Marselan 2011 - гледам, че в сайта на избата струва 15лв, а спомените ми са, че го взех на доста по-ниска цена :?
Изображение

Това вече е нещо друго :2thumbs: Чудесно вино - плътно тяло, с прекрасни мощни, но отлично развити и заоблени танини, наситено, сочно, с непрогледен цвят и фин букет от аромати, присъщи на сложни и отлежали вина. Горещо го препоръчвам, особено ако го намерите на добра цена :klatsch:

Та, аз съм от хората, които ценят конкретното вино, което наливат, а не избата.
За времето, в което не писах тук, опитах доста вина - както родни, така и вносни - къде успешни, къде ужасни, мога да кажа, че всичко е въпрос на късмет.

Трайни позитивни спомени оставиха у мен: Куин Елена Кюве 2013 г. от Изба Марян, като и Малбек Бутик Калекшън 2013 г. от изба Кортен - браво на тези наши бутикови изби. От тях излизат само класни вина.

наздраве на всички :zauf2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Апр 2016, 23:17 

Още едно разочарование...пък не за малко пари. 16лв ...на промоция във Фантастико
Le Photographe Syrah Minkov Brothers 2014
Не само ,че вино което не носи нищо ами не може да се нарече сира-никаква сортова изявеност.
Прикачени файлове:
BIG_IMG_139039422216544.jpg

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 276 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 15, 16, 17, 18, 19

Часова зона: Европа/София