Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 09:57

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:15 
Аватар

Пак започваме един стар спор от който няма много смисъл. Щом на теб и хората, които ти го купуват им харесва значи няма лошо, прави го както ти харесва. Това не означава, че и ние трябва да го правим така.
В същност, аз не разбрвах какъв точно е въпроса в темата, ако е само за температурата, лично аз мисля че няма да има проблем ако държиш около 20 градуса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:19 
Аватар

Не казвам, че трябва да го правите така, споделям, че виното може да стане хубаво и без допълнителни дрожди, аромати, оцветители.
За мен това е начина да получиш природен продукт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:21 
Аватар

Въпроса е че развитието на винопроизводството в БГ е спряло още преди турско робство, а след 45-та до днес не е мръднало кой знае колко напред. Всъщност незнам в другите държави как стоят нещата с домашното вино де някой ако има представа да каже във Франция, Италия, Испания, Калифорния ядат ли доматите с колците как е някой знае ли ???

И не казвай моля те, че си получил природен продукт а ми напиши на етикета както е по закон "съдържа сулфити" защото иначе се превръща в измама цялата работа. Природен продукт пък не точно май.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:28 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
kalin72 написа:
Не казвам, че трябва да го правите така, споделям, че виното може да стане хубаво и без допълнителни дрожди, аромати, оцветители.

Те дрождите са натурален продукт,само че са селекционирани в лабораторни
условия.Виж за аромати и оцветители съм съгласен с теб.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:33 
Аватар

Относно вкуса, това което на другите масово им харесва обикновено на мен не ми харесва изобщо. Това, което на мен ми харесва и намирам някаква стойност в него, обикновено другите го мислят за посредствено и не го разбират. Искам да кажа, че всеки има различен вкус и кой какво харесва е доста относително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:35 

Местожителство: София
MONI BARONA написа:
Виж за аромати и оцветители съм съгласен с теб.

+1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:37 
Аватар

Местожителство: Пловдив
kalin72 написа:

Незнам някой от форума да е използвал ароматизатори и оцветители, за да си направи виното, или поне не е признал публично. А за добавянето на дрожди е излишно пак да коментираме. Иначе винпромското вино лесно се надскача.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:38 
Аватар

borisgp написа:
И не казвай моля те, че си получил природен продукт а ми напиши на етикета както е по закон "съдържа сулфити" защото иначе се превръща в измама цялата работа. Природен продукт пък не точно май.

Сулфитите са естествен продукт на ферментацията, а и не бутилирам виното си за продан. И друго, по закон:
Under EU law, any wine containing more than 10mg/l of sulphur dioxide must be labelled as ‘containing sulphites’.

Последна промяна kalin72 на 17 Окт 2013, 10:48, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:39 

kalin72 написа:

Сулфитите са естествен продукт на ферментацията, .

Малко си се заблудил...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:41 
Аватар

ilu6a написа:
kalin72 написа:

Сулфитите са естествен продукт на ферментацията, .

Малко си се заблудил...

Никак даже не съм се заблудил...нивата може да са ниски, но сулфитите са продукт на ферментацията.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:51 

И как точно става това?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:52 
Аватар

Дали "Широката мелнишка лоза" става за вино или не, може да се види тук.Тази къща е построена за вино и с пари получени от вино.Ако не са били майстори,щяха да живеят в колиба, и нямаше да продават на" високо конкурентни пазари".Като не можем да направим нещо, най лесно е да го оплюем.http://www.kordopulova-house.com/index. ... nu=history

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:55 
Аватар

ilu6a написа:
И как точно става това?

Кое как става, сулфатизирането на виното без добавяне на серниста киселина ли?? На първо търсене попаднах на това:

http://www.morethanorganic.com/sulphur-in-the-bottle

All wines contain sulphur dioxide in various forms, collectively known as sulphites. Even in completely unsulphured wine it is present at concentrations of up to 10 milligrams per litre.
Red wines do not need any added sulphur dioxide because they naturally contain anti-oxidants, acquired from their skins and stems during fermentation. Conventional winemakers add some anyway.

и това:

Apart from the potential allergic reaction, many people are against sulfites, because they feel they are an unnatural addition when making wine. While that view is valid, it is important to remember that sulfites are also a natural by-product of the yeast metabolism during fermentation. So even if you do not add any additional SO2, your wine will still contain sulfites.

A better understanding of how sulfur dioxide breaks down and binds during winemaking, better winery hygiene, and more careful viticultural practices to ensure healthy grapes (i.e no rot) have all greatly helped to reduce the need for SO2 additions during winemaking. Today, there are many winemakers who refrain from adding any SO2 until after the fermentation is complete.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 10:56 

Като чета тук мнения на хора, които произвеждат, и твърдят че продават вино - ме е страх да отида да си купя...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Окт 2013, 11:04 

До тук нищо...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 88 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София