Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 03:07

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 09:38 
Аватар

Местожителство: София
hjk написа:
Това са си необходими екстри. Само има една бяла пластмасова джаджа с топче вътре, която се закрепва за перфорирания капак и не мога да се сетя за какво служи, освен да ми запушва големия отвор на капака. Може би нещо при съхранението? Всъщност съм си мислел през този отвор да приспособя и монтирам някаква тръба затворена и също перфорирана отдолу, която да слиза под нивото на шапката за да спомага отвеждането на газове. Щото бая зор вижда два-три дена от бурната ферментация. Ще прикача снимка от началото на процеса - после като се развихри истински нямах време да се кача за фотоапарата, защото го пазех да не прелее :shock:

Това е "воден клапан" :lol:
Монтира се на плътния капак. Поради факта, че перфорирания капак се произвежда от плътния като му се правят дупки същия отвор за водния клапан го има и перфорирани капак, за него в комплекта има една крива черна тапа, която е малко по-малка и веднъж набита, няма махане. Това вече го бях писал някъде, ама няма значение. При мене малко го изпуснах. Мислех си, че като е с натисната шапка няма да се увеличи много обема, ама не познах дигна си се с около 12-15 см и загубих 5-6 литра :mocken: Наложи се да отлея около 30 литра в отделен съд - съжалих, че не направих розе.
Помисли от сега и за отопление за тихата - нагревател за аквариум и полиестерна вата за изолация.
Успех!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 09:48 
Аватар

Ето и една снимка

Прикачени файлове:
390 cover.jpg

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Ное 2013, 11:47 
Аватар

Тихата ми протича така:

http://www.rakiyata.com/forum/download/file.php?id=3635&mode=view

Нали трябва второ да се зареди? :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2013, 16:04 
Аватар

Има ли чалъм за по-лесно сваляне на предпазното фолио - доста ме измъчи, а съм до половината ?
На крана за източване има шайба и уплътнение - предполагам и двете трябва да са отвън, а от вътре затягам с отцеждащия цилиндър ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2013, 21:04 
Аватар

nikihristov написа:
Има ли чалъм за по-лесно сваляне на предпазното фолио - доста ме измъчи, а съм до половината ?
На крана за източване има шайба и уплътнение - предполагам и двете трябва да са отвън, а от вътре затягам с отцеждащия цилиндър ?

При мен протече само с фабричните отвътре. Сложих и едно от вън и е О.К. Цилиндъра се е на три четири оборота и винаги може да си го завиеш.
При мен беше сваалено от всякъде без дъното - то ми отне 20 минити :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013, 07:57 

Намокри го с вряла вода и след това пробвай. При мен стана по-лесно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Ное 2013, 20:58 
Аватар

potenza написа:
Намокри го с вряла вода и след това пробвай. При мен стана по-лесно.

Посъветваха ме да затоплям с пистолет за горещ въздух - наистина доста улеснява процеса по обелване на фолиото.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2013, 11:22 
Аватар

nikihristov написа:

Хмм, а аз нямах фолио затова пък имах по две уплътнения и шайби - за отвън и отвътре. Може би преди години са ги продавали така.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Ное 2013, 11:50 
Аватар

hjk написа:
nikihristov написа:

Хмм, а аз нямах фолио затова пък имах по две уплътнения и шайби - за отвън и отвътре. Може би преди години са ги продавали така.

Късметлия - аз го купих средата на септември - не е изтекло повече от 50 грама :megagrin:

Последна промяна necco на 08 Ное 2013, 10:56, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2013, 10:01 
Аватар

Местожителство: Сливен
nikihristov написа:

пробвай с обикновен сушоар за коса
така си свалях фолиото от стъклата на колата

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Мар 2014, 12:40 
Аватар

necco написа:
Помисли от сега и за отопление за тихата - нагревател за аквариум и полиестерна вата за изолация.
Успех!

Хартиса ми изолация от тази дето се слага под ламинат и един нагревателен кабел който се слага в улуците да не замръзват.

Дали да не спретна едно електрическо одеало ?
Най-вероятно ще трябва и един терморегулатор ?

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 26 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София