Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 12:45

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Стари бели вина?
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2014, 16:37 

Здравейте.Попаднаха ми 10ина бутилки с бели вина.Повечето са Италиански като има и няколко испански.Има няколко Шардонета и другите са някакви сортове които даже не съм чувал.Та проблема е че всички са реколкта 2006 година.Дали според вас стават за пиене на такава възраст или да си ги пазя просто така като колекция?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Фев 2014, 18:11 
Аватар

E пробвай , отвори една бутилка , виж мътно ли е ,точи ли се , как е на вкус , мирис и аромати и ако ти допадне -атакувай :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014, 20:01 

Отворих едно италианско - отвратително.Ама сега не мога да разбера дали е от възрастта или от сорта.А сорта е някакъв дето не мога да го прочета даже, защото е написан с някакъе странен щрифт.Та имам още един въпрос.Вината които се престарели и вече не стават за пиене, имат ли някаква стойност, в смисъл колекционерска или???

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Фев 2014, 20:43 
Аватар

Местожителство: Варна
Тук има хора които ще ти отговорят точно на въпроса за колекционерската стойност. От колега който има сериозно вземане-даване с виното, знам, че една празна бутилка от хубаво вино което ти си изпил също има място в колекцията ти. Ще споделя нещо на тая тема което се случи с мен: През 2011г бях в Плевен и посетих музея на виното. След разглеждането и беседата реших да си купя и бутилка вино. Видях "Тамянка" 2002 или 2003, не помня точно, от плевенския регион. Цена 6-7 лв. На въпроса ми как стои въпроса със скъпите стари бутилки вино, получих отговор: "Или ще си купиш хубаво вино или скъп оцет." Когато се прибрах във Варна и отворих бутилката Тамянка, просто я излях в мивката. А Тамянка съм пил доста и много ми харесва.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Фев 2014, 12:30 

Поразрових се в интернет и се оказа че въпросните вина си се продават по сайтовете и не са никак евтини.Това което отвирих вчера се продава за 38$, което си е сериозна сума за бутилка вино.Общо взето всичките са в диапазона 15 - 40 $. А едното дори се продава за 62$. Сега ме хвана яд че я отворих тази бутилка.Май ще си ги пазя като колекция.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Фев 2014, 14:46 

Местожителство: София
Да ти кажа честно сумите от порядък на 60$,че и 100$ не са нещо особено .Колекциите за да качат цената си е необходимо да се съхраняват при определени условия още от придобиването им...в противен случай ще си имаш шарени шишета ,които са стрували 50 долара някога..
Ако мислиш, че можеш да ри реализираш като продажба,недей се двоуми ,а с парите си вземи бг вина от висок ценови диапазон ,но ги съхранявай правилно от самото начало-така една такава колекция би имала стойност...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Окт 2014, 19:28 

Много зависи колко време е отлежавало в бъчви и как е съхранявано виното :) Съхранението е много важно,ако е стояло на топло някъде си е станало оцет.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София