Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 12:27

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 08:34 
Аватар

Тук явно всеки си го прави както си иска и както си може,но никой не може да ме убеди че температурата на плаваща шапка и температурата на потопената шапка са еднакви.Шанса за вкисване е по-голям при плаваща шапка.По вашата логика,след като съм сложил лъжливото дъно или капак,заклинил съм го,сложил съм му гредата за тавана,всичко е стегнато и аз да го махам това нещо по два пъти на 24 часа :lachtot: айде не се излагайте.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 09:20 

Местожителство: София
Айде не се излагай ти...И вкисването не е единствения проблем който може да сполети едно вино,което ферментира при 28-30 и нагоре градуса в шапката...Но както казваш ,прави си го както знаеш,няма как някой да те убеди...То пък и толкова приказки за един миризлив отел...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 10:04 
Аватар

Може би колегата има предвид това:
Отел

Сорт грозде, който е забранен за производство на вина. В България се използва само за правене на домашно вино. Има силен, плътен вкус и аромат, но не благороден и изискан като на културната лоза. Цветът му е тъмен и наситен. Забраната за сорта идва от изследвания, че виното от отел съдържа канцерогенни съставки, диглюкозиди и др., които са вредни. Хибриден сорт е между американски и европейски лози. По време на социализма шефове на наши винпроми са се изхитрявали да добавят отел в някои вина за износ, за да засилят цвета и плътността им. От Европа са връщани цели партиди такива вина, като в западните лаборатории са засичали съдържание на отел дори 1:1000. Докато на Запад сортът е забранен, у нас поради невежество се използва масово за домашно вино. Ражда големи количества, устойчив на болести и не изисква грижи, което е едно от обясненията за разпространението му. Най-разпространен е в Северозападна България. Повечето хора, които си правят домашно вино, го смесват с други сортове.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 10:37 
Аватар

Това за отела е вярно,и да не се заричам,но това ще е последната година в която ще правя вино от отел.Между другото не си мислете че е по вреден от боклуците с които се храним всеки ден :D.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 11:50 
Аватар

Е да де , ама един боклук по малко , пък и нали ние си го правим, защо да не е по правилата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Окт 2015, 21:20 

Местожителство: Казанлък
Ето и малко информция за директните сортове от книгата на Станчо Пенов " За ! Виното " :
http://dox.bg/files/dw?a=d4cca53b43
http://dox.bg/files/dw?a=10809627a7

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 66 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Часова зона: Европа/София