Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 18:04

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Сеп 2009, 13:47 

Здравеите,тази година реших да си направя второ вино.
Джибрите са ми от 125кг. мерло и памит,от него източих 60 литра предполагам че е останало още шира защото течеше силно.
В джибрите сложих 10кг. захар и 40кг. вода ,въпроса ми е трябва ли да меря захарноста и добре ли е да се сложат дрожди тъи като ми се струва че ври слабо.

Благодаря Ви предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2010, 12:57 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Сега когато сайта е обновен и имам информация за времето и датата на поста ми се струва че написаното от мен ще е след дъжд качулка.Но както и да е знания и опит ще трябват и догодина. Не съм пробвал за да кажа направо прави така,и все пак пробвах нещо подобно.Подготвих 40-42 кг оронено от чепките грозде мускат добавих 3 кг захар в сироп 1към3 (нисък бе захарния градус ),сулфитирах с калиев метабисулфит и го оставих.Слed 5-6 дни случайно се натъкнах на винени дрожди продукти предлагани от инж.Ванков от сайта http://www.zavinoto.com/products.php?cat=3 купих ги и след това разговарях с инж.Ванков мога ли да ги сложа след като ферментацията бе започнала слабо.Получих уверение че може и че не е необходимо допълнително сулфитиране със серниста киселина.След седмица от е на 11-12 ден измерих захарността беше нула или клонеше към нула,нали си е вино пробвах го - горчеше но не сладнеше което ще рече че е ферментирало.
Това е като опит с дрождите като направя вино ще изпробвам дрожди за второ вино и тогава ще докладвам.
Наздраве на всички! :prost: :sauf: :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2010, 13:47 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Не зная как е станало но тоя пост е от миналата година.Това което съм описал стана така но си седи в туби от минерална вода пълно до кпачката и плътно затворено.И второ "вино" (материал за ракия) с дрождите стана но бе малко за голям казан и отлежа близо година за собствен казан.Опитвах го като вино но няма цвят и е силно за бяло ако може да се нарече вино изобщо.Така както вървят нещата по коледа ще го изваря, че все се налага и в събота да се работи и врема за нищо няма.
Това което вече знам е че за тъй нареченото второ вино е добре да се сложат дрожди.Ако киселинноста (PH) е висока трябва да се подкисли с лимонена киселина.Може би е добре да се добави и активатор за дрожди (тор за дрожди) но не съм пробвал по простата причина че при нас няма .инж.Ванков не предлага или магазина (агро) който зарежда негови продукти не е доставил.
:datz: :furz: :klugscheisser: :plappern: :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Дек 2010, 14:16 

Местожителство: София
http://www.shop.bulgariandrinks.com/mag ... egory_id=3
Пробвай от тук...доставката е около 5лв

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 4 мнения ] 

Часова зона: Европа/София