Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 06:27

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Юни 2011, 21:39 

Местожителство: Варна
Какво ползвате за потапяне на шапката при пластмасови бидони. Тъй като гърлото е по-малко от тялото на бидона винаги остава разтояние около 5 см. и материала може да изплува. Още е рано за сливите, но тъй като няма да присъствам когато се берат се разбрах с приятели да свършат тази работа. Но бидоните не могат да се бъркат всеки ден и затова реших да сложа воден клапан. Притеснява ме, че ако не потопя шапката ще се вкисне материала. Дали при отсъствие на въздух при наличие на воден клапан има такава опастност? И как да потопя шапката?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2011, 23:32 

Местожителство: София
от неръждаема ламарина 1мм съм направил кръг с размери по-големи с 7-см от отвора на бидона,тъй като ламарината се огъва може да пъхната в бидона и като се отпусне се заклещва доста под нивото на отвора на бидона като по този начин не позволява на шапката да изплува...Кръга е надупчен равномерно с 4мм бургия за да пропуска течноста, а ципите не...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2011, 09:17 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
ilu6a написа:
от неръждаема ламарина 1мм съм направил кръг с размери по-големи с 7-см от отвора на бидона,тъй като ламарината се огъва може да пъхната в бидона и като се отпусне се заклещва доста под нивото на отвора на бидона като по този начин не позволява на шапката да изплува...Кръга е надупчен равномерно с 4мм бургия за да пропуска течноста, а ципите не...

Можели някоя снимка да пуснеш на ламаринката, че мисля да правя и аз такава!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2011, 19:10 

MONI BARONA написа:
ilu6a написа:

Можели някоя снимка да пуснеш на ламаринката, че мисля да правя и аз такава!

х2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2011, 22:38 

не разбрах кое не обясних правилно...
Прикачени файлове:
DSC01702.JPG

кръг с дупки...

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юни 2011, 23:33 
Аватар

Местожителство: Varna
Браво :klatsch: хитър ilu6a.
Ако ви е страх да не окипазите бидона може да сложите маркуче от прозрачните ф8мм по обиколката на кръгъ като го сцепите по дължина.
При поставянето да е по лесно източва се една педя само течност слага се решетката и се налива течноста.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 09:18 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
При мен бидона в горната час е тесен,и няма как да влезе ламаринката.Може би ще трябва да е сцепя по средата и да е захвана с телчета, а бе ше го измисля аз как да стане. ;)
П.с. ilu6a дистанционното нали не е към комплекта. :? :lachtot: :lachtot: :megagrin:
не ме карай сега да автоматизирам нещата. :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 09:45 

и моя бидон гърлото му е доста по-тясно от тялото-просто ламарината търпи яко огъване но след това си се изправя...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 19:55 

това е супер,което е направил ilu6a ,но някой пак не им пасвало ...а ми хора един бидон е 20 лв ...все пак ,ако ще правите вино и и скате да става тертиплийската ще инвестирате някой лев де ... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юни 2011, 20:17 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
MONI BARONA написа:
При мен бидона в горната час е тесен,и няма как да влезе ламаринката.Може би ще трябва да е сцепя по средата и да е захвана с телчета, а бе ше го измисля аз как да стане. ;)
П.с. ilu6a дистанционното нали не е към комплекта. :? :lachtot: :lachtot: :megagrin:
не ме карай сега да автоматизирам нещата. :D

вземи един капак от бидон ,направи му дупки като на Илюша неръждавейката,след това го изрежи по края до такъв диаметър посходящ за твоя бидон..като го поставиш,трябва да приляга със сила по края...диаметъра да е почти като на бидона.може да сложат парчета дърво между надупчената решетка и капака,които да не пзволяват шапката да избутва решетката към капака или да застане под ъгъл

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София