Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 16 Авг 2018, 06:17 Дата и час: 16 Авг 2018, 06:17

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 09:10 

Местожителство: София
koser написа:
Серниста киселина естествено. Тя се използва без изключение в професионалното винарство. По,е евтина, по технологична ... Онлаин прецизно дозиране и моментално въздействие е предимството. Не се товари" материала" с нищо излишно. Би ли ми казал къде КМБС се използва при професионалисти?

Точно обратното е.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 09:32 
Аватар

Кое от изброените неща имаш предвид?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 09:49 

Че е широко ползването на КМБС във винарните...а не на серниста.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 10:52 
Аватар

Приемам, че е така. Да не мажем темата на колегата, защото проблема ми се струва е в дозата и може би в дрождите.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 15:42 

При всички случай КМБС-а е по добрия избор, най малкото защото започва да ветрее от момента на разбъркването му с вода, а в кристално състояние при правилно съхранение може да изкара години.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 21:27 
Аватар

ферментацията взе че тръгна от самосебе си , да видим как ще свърши , дано да няма изненади

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2017, 23:24 

Не е от тръгнала от само себе си, от дрождите е, казахти че няма как да не тръгне ако всичко което си описал е така, надявам се вече не съжаляваш че си сложил серниста киселина :D . Внимавай за температурата и всичко ще е наред :2thumbs:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 01:06 
Аватар

не очаквах да отнеме толкова време. то спомена че може да е за добре и думата мацерация която не ми говори обсолютно нищо ? Заложих мавруд без серниста , мерлото със серниста и като/ако станат и двете ще кажа кое по ми харесва и дали съм доволен :D Искам да направя вино което не не сухо , не е много сулфитирано и не блъска на "белина или препарат" а на грозде , такова което съм пил от като по малъл. Баща ми и дядо ми слагаха замо пепел ако нещо не е наред с гроздето , и винаги е ставало супер, пивко , не сухо и с аромат на грозде ! Но говорим за собствено грозде , грледано години , а не като мен да купувам не се знае какво и от каде и как гледано , може би от там идва главния проблем

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 09:23 

Не знам как ще сравниш мавруд и мерло като млади вина?!-все ено да се опиташ да сравниш телешко и пилешко...алангле.
Вината винаги трябва да са сухи...освен ако не си падаш по съветската(тъпа) линия на сладки вина.
Опивал съм десетки вина и домашни и не...качествени и не дотам ,с какви ли не дефекти...но на препарат и белина не съм попадал.
Гроздето по борсите няма какво да му е....без значение ,къде и как е гледано щом изглежда здраво.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 12:14 
Аватар

Нямам предвид да ги сравнявам като различни сортове , а да сравня кое става по добре (за мен) , със или без сулфитиране в началото. Мисля че като се сулфитира се получава по "остър" вкус и аромат но трябва да го проверя !
И кой каза че трябва да са сухи вината ? Не си падам по сладки вина но не искам като изпия една чаша и да ми стане толкова тръпчиво и сухо в устата че да не мога да си преглътна мезето ! За мен такива вина са за гости :D
А повярвай ми има много вина , особено бели които блъскат като че ли на някакъв препарат или химия (не знам как да го обясня) , много сулфитирани ли са , не знам. Не знам как може да определиш дали гроздето е здраво само ако изглежда добре и не изгнило или стафидирало и така нататък. И естествено че като сложиш серниста в началото ще убие всичко и нещата ще са ок.
Всичко е въпрос на вкус , не искам да споря. Ако ми стане виното , такова каквото искам да пия , ще ти пратя една бутилка за да го опиташ и да видиш какво имам в предвид под "не сухо" вино.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 12:31 

Нищо не си разбрал от написаното....объркана терминология,объркана технология,а явно и вкусови възприятия.
Тури му пепел и толкоз...

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 16:12 
Аватар

Няма смисъл да спорим , нищо няма да излезе ! Само не знам защо си мислиш че всички трябва да обичат вино направено по определен начин и с определен вкус ! А сигурно и тези които не обичат вино въобще са с объркани вкусови възприятия !
Както е и да , наздраве и да не омазваме темата повече

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 17:01 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
jentaro написа:
Само не знам защо си мислиш че всички трябва да обичат вино направено по определен начин и с определен вкус !
Защото не си опитвал неговото вино :megagrin:
Аз като го опитах и веднага сварих моето на ракия :lachtot: :megagrin:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2017, 21:46 
Аватар

със сигурност той е човек който разбира много повече от мен , и аз не споря за това ! И съм сигурен че прави много добро вино , затова не искам да споря , наздраве

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Окт 2017, 10:30 
Модератор

Местожителство: Дупница
jentaro, ти явно не правиш разлика между "сухо" и "богато на танини" вино! За да бъдеш разбиран правилно е редно да познаваш и употребяваш правилно винарската терминология. :prost:

Върнете се в началото

[ 30 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София [DST]