Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 02 Дек 2016, 20:45

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: за вината
МнениеПубликувано на: 01 Апр 2010, 00:11 
Аватар

Местожителство: Varna
Илуша, Ламбри моите уважения ама превърнахте темата в чат илаи както по интернетско се изразяват хората у спамихтея нито аз нито друг любител на правенете на вино и ракия ще си купъ буре втора употреба от Франция или Америка пък много ме интересува че Домеинбояр използвали стари бурета като го пробвам веднъж и не ми хареса няма да си взема друг път. Както съм заклеимил марката София ами нянма да си купя повече такова вино. Не че не ми е интересна вашата дразга, ама като влезе нов човек в форума какво вижда бля...бля... и нищо не научава А пък за мен този форум ми е тръпка и държа на него.
Илуша не разбра ли че Ламбри няма да ни сподели своите знания що се ядеш още с него. Мойте уважения към Аламбик поотвори ни очите и ние невежите с негова помощ и на книгите прогледнахме. Така че Ламбри ако си с нас добре ако са само загадките пак добре

Добавох още спам утре слдобед ще го изтрия.

:prost: :arrow: :sauf: :arrow: :saufen: :arrow: :sleep: :arrow: :muede: :?:
Това е въпросъ е да спрем или да продължим.

Последна промяна petiomalchev на 01 Апр 2010, 00:28, променена общо 4 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2010, 00:14 

Местожителство: Асеновград
Точно така Ламбри! Трябва да се пише на базата на собствен опит и наблюдения-това е идеята на форума и според мен. А да се лише на базата на рекламни материали и диплянки няма смисъл. Надявам се в бъдище да има повече хора като теб и Аламбик във форума и да се включвате по-често по-смело и безотговорно :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2010, 07:29 

Мдааа съгласен съм - поовлякохме се ;). Има граница която преминахме и зад която се влиза в детайли които не са интересни.
Що се отнася до знанията - казах че ще пиша за чипса - и казаното е обещано, но просто имам страшно много работа. Трябваше да почнем това преди Винария, за да може всеки който се интересува да дойде и да опита на място това което ще напиша за дървесината и ферментацията. Всъщност, всеки е добре дошъл минавайки през Пловдив да се обади и ако съм на линия да се видим а ако има текущи опити може да се опитат (без да го обръщаме на кръчма ;)) а и както писах, никога не съм отказвал помощ- колкото мога. На здраве на всички!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 01 Апр 2010, 09:28 

Местожителство: София
petiomalchev написа:
Илуша не разбра ли че Ламбри няма да ни сподели своите знания що се ядеш още с него.

да...мисля че разбрах-както и другите)))
Вчера ббях до Метро и както се бях зарекъл купих кашон Каберне и Шираз на Лагодаж)))Не липсваха и разочарования обаче...Повече вина на Катаржина ,няма да си купувам,въпреки че са добри...(повечето).Прехвалената Сира Енкор 2007,която взе не малко призове и награди,не само на Винария2009 до скоро струваше 36лв и то дириктно от винарната....На всичкото отгоре и не се намираше лесно,и изведнъж(плисна дъжд)-виждам я на 24лв в Метро...погледнах им и в сайта-и там е 22лв....Егати и обидата,и това ако не е спекула и подигравка...Просто ги отписвам от листата си!Защо една година по късно ще струва по-малко.(вместо да е по скъпо)..да не се е развалило)))Просто изкуствени цени...както и Солитера...Енирата...и още много.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Апр 2010, 14:42 
Аватар

Местожителство: г. Русе
ilu6a написа:
скоро струваше 36лв и то дириктно от винарната....и изведнъж(плисна дъжд)-виждам я на 24лв в Метро...погледнах им и в сайта-и там е 22лв....Егати и обидата,и това ако не е спекула и подигравка...Просто изкуствени цени...

в началото се питаше кога българинът ще проумее, че купешкото вино (около 10 лв) е по-добро от неговото собствено. ами когато започнат да слагат реални цени на реални продукти ... т.е. скоро няма да е.
иначе интересна тема!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2010, 12:14 

Също така мога да похваля Дамяница. Просто нямат лошо вино! Последно пих Дамяница Мелник Резерва 2007 - (ок 5 лева). Препоръчвам го със свински мезета.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Апр 2010, 12:44 

аааа стига де-тук не мога да се съглася,то е направо като Чърчила...за готвене!
от тяхните вина признавам само Дзиндзифките Каберне фран ....но то не е в тоя ценови клас,аа и РеДарк...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Апр 2010, 08:23 

Вчера си взех 6 литра мускат от избата във Владиславово - Варна(http://pozvanete.bg/news.php?id=47330). Ужасно много съм доволен. Пиеш-пиеш изобщо не боли глава и не ти се доспива само хваща, просто от много време не бях случвал на такова нещо!
Иначе литъра е 3 лева, на вкус и аромат е екстра. Казаха ми, че трябва да се държи в много добре затворени бутилки, защото иначе образува утайка. С две думи голямо попадение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 09:33 

Открих разликата между виното от избата и виното от бутилките. С виното от избата има опасност да станеш алкохолик, а с това от бутилките - въздържател!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 15:20 

и защо ,че нещо не схващам?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 16:52 

От това от бутилките като пийна малко количество ме забяолява главата, а от избата просто хваща...
Същия проблем го имам и с бирата (напоследък пих леденика и загорка).

Проблема отсъства при ракия, водка и това вино от избата. Тоест при "чистите" алкохоли.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Май 2010, 22:15 

не знам какви вина пиеш...но бирите които употребяваш определено са най-некачествените на нашия пазар...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2010, 08:21 

Вече пия само ракия, водка, хубаво вино и ВОДА. Ако имам пари ще си взема бира Радебергер или Варщайнер. БГ бирите са с непостоянно качество - днес една е хубава, утре друга, никога няма повторяемост...

Вината от бутилките, които рекламирате тук (с изключение на каберне и сира - Логодаж - което ми хареса) са много скъпи. Евтините вина от бутилките не са особено качествени. На вкус горе долу ги докарват като вино ама нещо не им е наред.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2010, 19:42 

:) когато реших да пусна тази тема ... :D след едино то най хубавите празници 14 февруари... имах предвид точно това,ако си копуваме вина от четери пет лева ще пием ли качествено вино/ както се опитваха да ме обеждават/ или всичко е въпрос на късмет и цена не по малко от десетина петнадесет лева.. от всичко изписано все пак стигам до извода,че все още освен че не сме долри производители ами сме и много лоши търговци.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Май 2010, 22:58 

Миии няма и кремвирши за 4 лв...които да стават за ядене...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 100 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  Следваща

Часова зона: Европа/София