Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 04:50

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 00:03 

Наско, температурата е е все пак ниска - оптималните резултати по отношение на ароматите на този щам се получават от 25-26 градуса. това което е показано на линка е quertanin intense а на теб ти трябва чист - само quertanin. питай дали могат да ти пратят малко (някое мострено количество) ако ли не - пиши ми ще пробвам да ти намеря от някъде.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 19:58 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Сори...копнал съм погрешка,ето http://thevintnervault.com/index.php?p= ... n&x=14&y=4 предполагам говориш за долният вляво.Говорих с юнаците,най малката разфасовка е 0.500 гр.Ще я взимам,нямам избор,само да е същият за когото говориш.На сайта на Фланкер,гледам,че няма същият танин,иначе щях да взема оттам.Предполагам,че не трябва и да се бавя много..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 20:10 

чакай малко - не бързай толкова! ще пробвам да ти намеря от щатите. ако не стане, тогава ще мислим схема. колко ти е виното?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 11 Юни 2012, 20:43 
Аватар

Добре.Ще изчакам,иначе имам 180 л.Аз съм зад океана :) вчера попаднах на едно книжле в магазина от където купувам някои неща..та като търсех този танин..продавача услужливо ме насочи към книжлето.Става въпрос за меден сулфат...cuso4. :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2012, 22:08 
Аватар

Ситуацията е следната...след две претакания в рамките на 10 дни ,няма нищо тревожно.Аз както споменах в началото,че не съм сигурен дали е мирис на сероводород(развалени яйца) или някакъв друг мирис...но на този етап няма нищо,лек мирис на дрожди в дълбочина(нормално).Какъв беше този мирис и от какво?мога да предположа,че нещо е било леко объркано,но се радвам,че котката не е избягала от чувала :lachtot: както казват колегите американци и не се наложи да вадим тежката артилерия,в случая.Ще филтрирам до някой ден и в буретата ..пък после е лесно. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2012, 22:44 

само го наблюдавай. ако успея да намеря малко количество ще ти пиша.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Юни 2012, 22:47 
Аватар

Чудех се,дали дане го претакам още веднъж до 4-5 дни,след това филтрация,да поседи малко (2-3 дни) и в буретата..а после при малък достъп на въздух директно в бутилките...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2012, 07:52 

http://www.vinestovintages.ca/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2012, 17:57 
Аватар

http://www.vinestovintages.ca/Products/ ... tation.pdf тези също продават на кило,а този танин от американски дъб,който е в разфасофки по 6 гр..ще има ли ефект при положение,че наливам виното във френско буре.. П.с Благодаря на Rosbal :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Юни 2012, 21:27 

:google: свърши почти цялата работа :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 14:30 
Аватар

Тъй като ми предстои идване до БГ и ще гледам да се запася с дрожди, искам да попитам нещо свързано с тях.
Миналата година използвах тези дрожди, въпреки, че на шишенцето е написано Fermactive® FCD (каквото и да означава). Ползвах ги за бяло грозде, не знам какъв сорт. Резултата е повече от доволен. Тази година ще гледам да се снабдя с червено грозде (по принцип такова ползвам, но миналата година изпуснах момента и имаше само бяло). Въпросът ми е какви дрожди да ползвам. Не искам да се заричам, но май ще ми се удаде възможността да взема Каберне. Въпреки това, бих искал да са нещо по стандартно, за да не стане после, че ако не е Каберне, да не са подходящи за друг сорт. Срещнах този сайт, където има голям избор на дрожди. Кои от тях би били най непретенциозни за червено вино? Имайте предвид, че гроздето първоначално го държа на терасата, където може да бъде както студено (около 5-10 гр.), така и топло (15-тина). След няколко дни източвам мъстта в дамъджани, които се намират при температура между 15 и 20 градуса и при такава остават до края.

И още нещо. Тъй като в сайта няма адрес къде се намира магазина, ако има някой който го знае, ще съм благодарен да го сподели. :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 15:10 
Аватар

Местожителство: София
Вторият магазин, посочен от теб, мисля, че е само интернет магазин.
На "Бъчвата" адреса е даден, но не е написано работното време. Затова преди време им писах мейл и те ми отговориха следното:

Подател: Dimitar Dimitrov <zlatnatabachva@abv.bg>

Относно: Re: Работно време

Понеделни - петък от 09,00 до 18,00 часа.
Събота от 09,00 - 12,30 часа[/size][/b]

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 15:43 
Аватар

Местожителство: Пловдив
http://vinarko.com/za-kontakti
Звънни на телефона даден в контактите на електронния магазин и ще получиш отговор на всички въпроси, както и необходимите препоръки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 15:54 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Посоченият сайт е на един член на нашия форум - Фланкер (Иван Игнатов).
Тъкмо днес трябва да се е върнал, че и аз го чакам за хмел, дрожди и други неща :)
Пиши му на лично, той ще те упъти най-добре, а и ще ти ги продаде после.
Това е електронен магазин, няма търговски обект. Иначе човекът е от Пловдив, ако ти се ходи до там :)
Иначе мен ако питаш - FCD са за трудна ферментация и за обща употреба, стават и за ракия. Ще станат и за каберне, но специално за кабернето Zymaflore FX10 (температура 20-30 гр.) , или ако не е сигурно че няма да падне под 20 гр. - Actiflore F33 (13-30 гр.)
Но нека и някой по-винар от мен да каже, аз съм по хмеловите питиета :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Юли 2012, 17:20 
Аватар

victoryvt написа:
Иначе човекът е от Пловдив, ако ти се ходи до там :)

Точно натам съм се запътил. :)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 309 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Следваща

Часова зона: Европа/София