Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 18:24

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Вино от грозде А?
МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 14:45 

Местожителство: София
http://www.toshev-ltd.com/display.php?s ... y=wine_7#1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 15:29 

Ъхъ.
И, както писах преди време, този чудесен бъркоч, ти го продават, както в моя случай за по 10 лева бутилката. Е те за това тяхното действо, за мен е в минало СВЪРШЕНО време. И нека ми обясняват колко е неправилно.
Ако искате да полюбопитствате потърсете в търсачките и за месото какво му шприцват, ….“КРЕХТИН” хи-хи, а и машините не са скъпи.
Всичко е супер легално=законно. Даже такова месо СЪОТВЕТСТВА на новоизлюпения стандарт … ъъъ-----“балкан”.
Менте до ментето , и то законно !

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 16:16 

аха-наскоро гледах обява за продажба на шприц машина за пилета...)))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 16:29 

Купуваш си = Продават ти 50 % ПЕТДЕСЕТ ПРОЦЕНТА вода , разбира се с някои ..ххъъъммм…. някои..таковатУ… работи вътре в това “ пиле от верига загазини ”.
Шприцвано и тумбирано….
Агенция по храните ли ?
Хи-хи.
Кво ? ще спре шприцмашините и тумблирането ли ?
Може , но не този път.
В някой от следващите….животи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 17:51 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ilu6a написа:
http://www.toshev-ltd.com/display.php?s ... y=wine_7#1

то и вие сте си ги имали тези преплаци...а Аз се чудех,що като правя кебапчета не стават като Българските.... :help:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 18:16 

Вярно че не съм фен на тази фирма и продават неща за чийто качества не искам да говоря, но има и нещо друго - как мислите че се правят полусладките вина? Това което се продава не служи за ферментация а за корекция на захарното съдържание при горепосочените вина. В крайна сметка по-добре е тази корекция да се прави с гроздов концентрат от колкото със захар - поне първото е гроздов продукт.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 19:37 

ами има няколко начина за направа нат.нар специални вина...действително един от тях е с добавяне на гроздов концентрат..-макар че не е точно такъв ...нО да приемем , в Бг всичко се изражда ...
Пише че се продава в цистерни и варели...
Хайде да помислем колко бг вина има такива...МНОГО МАЛКО Дамяница има 2-3 ...на цена от 30 до 68 лв....
В-м Брестовица има 1,В-м Асеновград, иии Ловико Сухиндол имат 2-пак доста скъпи, и някой(ама кой?)))правеше Кагор.....
Другия в-с е колко се консумират...-пак малко...
Трябва с тонове да са на пазара ,а не са...
Та малко е под въпрос дали се ползват основно за това...100% НЕ))))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 20:04 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
A aaaaaaaaaaaaa не не и не, даже него прочетох!
Бройлерово вино!!! :explode: :datz: :wallbash:
После иди че ми кажи че от "отело" не става вино с качество вярно не от добрите но е от грозде и сам си го брал :fies: :verzweifelt: !!!

:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 20:17 

Вярно е че не се продават много от този тип вина в България, но основния пазар е износ - в интерес на истината Русия, Германия и Полша са основни консуматори. Аз лично не мога да пия този тип вина, но щом пазара го иска... кои сме ние да определяме хорския вкус...
Погледнато от друга страна - ракията направена от второ вино - също не е истинска ракия а дестилат от захар (не гроздова) и вода (отново не гроздов продукт).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 20:28 

Пазар в Русия отдавна няма,а в Германия не е и имало)))...
За другите неща си абсолютно прав.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 21:06 

хахаа гледай ти нямало или го няма. а от къде според теб си мислиш че се издържат една част от производителите (друг е въпроса до кога)??? да не мислиш че само дебнат как да излеят в гърлото на заблудения Българин някакъв ментак...я си направи сметка колко вино се произвежда, колко се продава и може ли в БГ да се изпие такова количество при положение че има толкова домашно производство което също трябва да се продава... Тези пазари си ги има и този тип вина си вървят за там - къде по-малко, къде повече. Доста е тъпо обаче да спорим на тази тема. По лошото е че това са едни от регулярните продукти които се изнасят а не нормалните вина. Тепърва обаче иам да сърбаме тази попара... много е дълга тази тема...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 21:33 

lambri написа:
Тепърва обаче иам да сърбаме тази попара... много е дълга тази тема...

Lambri,
Малко, да не кажа никък, ме интересува обемът,трендът, размерът ,потенциалът, и т.н. относно износа/вноса от или към…., ако лично нямаш интерес/да ,да лично ти/ ,и тогава се питам от какъв зор трябва ти ,аз или който и да било да преживява с положителна или отрицателна емоция наличието или липсата на експорт/пазар някъде си или тук.
За кво иде реч ли ?
Иде от „да сърбаме” . Те като сърбат на теб не ти дават ,нали?
Е как когато тях ги „опънат” то ти/ние ще сърбаме ?
Защо искаш да смесиш единното и общонародно преживяване с частния интерес ?
Според мен няма такава връзка.
Кога пили-пели, кога плащали-плакали.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 21:59 

ами много е просто. Не е необходимо да си пряко ангажиран с определено дело за да имаш отношение. ТОва хората с малко акъл го наричат гражданска позиция. ако ги няма производствата, то тогава приключват ВСИЧКИ лозари. да не си мислиш че някой ще гледа два декара лозенце за да може ти да се дотътриш та да му купиш гроздето на 50-60 стотинки??? хммм как пък не. приключва се със всички които пряко са заети по тази верига - доставчици+транспорт, продавачи, складове, ресторанти, магазини, торове и какво ли още не. имало е време когато за нашите вина се е говорило с уважение а този сектор е осигурявал препитанието на много хора. Осакътени от "всеки за себе си" обаче сме се (са ни) прецакали и всичко е сведено до полусладките "вина". за добро или лошо не съм получил нищо от тези обороти но пак казвам, ние всички за съжаление ще плащаме. така по-ясно ли е обяснено?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Окт 2010, 23:03 

Във винарните в които съм бил нямат руски пазар....а съм обиколил не малко...
Сис индъстри (демек-Винекс Славянци, винпром Карнобат,Братя Минкови,Савой)има сериозен износ на вино...и на спирт)))
Пазар има в Италия и Португалия...бг вина има и в Холандия,но боклуци както се казва има навсякъде...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Окт 2010, 18:14 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
ilu6a написа:
Пазар в Русия отдавна няма,а в Германия не е и имало)))...
За другите неща си абсолютно прав.

Знам за два винпрома в южна България които изнасят за Русия и Украйна,....и то количества. ;)

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 17 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София