Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 03 Дек 2016, 02:27

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Второ вино?
МнениеПубликувано на: 26 Окт 2010, 11:16 
Аватар

Местожителство: Varna
Цитат Wiki:"В България винената киселина за кулинарни цели се продава под (неправилното) търговско наименование лимонтузу. В много случаи, самите опаковки подвеждат потребителите с информация, че предлаганият продукт лимонтузу е лимонена киселина."
За лимонтозъто никога не съм се заблуждавал че е естествен продукт, знаех че се получава чрез химическа реакзия но си мислех че е аналог на лимонената киселина пък то какво излезе.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2010, 06:58 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Относно второто вино,доколко е вино,имам въпрос?от 100кг мерло с захарност 26% източих 52 л вино,джибрите залях с 44л вода и 12.5кг захар.мислех да правя ракия,но го опитах на 5-я ден,о небеса,направо ми дожаля да го слагам в казана(не се знае още)хубав аромат и висок алкохолен процент 15%.мислех да хвърля джибрите,но си казах,що не опитам трето вино(за ракия).от второто източих 40л и долях(за проба)32л вода и 8кг захар.гледам силни са джибрите още,работят здраво,та някои прави ли го това или е made in usa.то ще се пие само второто на ракия,но третото и да не стане,важно е да върви експеримента.някаде беше споменато,че ракията е без вкус,ако водата е повече от източеното вино,та затова го правя на два пъти,да се спре,когато вече е късно,имам предвид второ и трето :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Ное 2010, 16:30 
Аватар

Местожителство: Varna
То и второто може да го изпиеш на вино, зависи кое ти върви повече, ракията или виното. Аромата при третото не изчезва но е по слаб пак си удря на ракия.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 18 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София