Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 18:59

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Фев 2014, 22:32 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Иво, нали се сещаш, че майтапи и закачки можем да си позволим само с хора, които уважаваме и които носят на майтап :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 14:54 
Аватар

А сега да те видя Танасе какъв кусур ще намериш на фланелката на Виктор :)
http://play.novatv.bg/programi/zdravei- ... start=true (към края в 9:22)
А такава фланелка можеш да си поръчаш от тук: http://beer-bg.com/index.php?main_page= ... cts_id=177 :megagrin:
този е по точния линк http://novanews.bg/news/view/2014/02/17 ... gn=editors

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 15:15 
Аватар

Местожителство: Пловдив
А, те това е фанелката :thumbs1:
Ама само двечки останали на склад, няма да има номера :verzweifelt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Фев 2014, 15:40 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Напротив - предимно XXXL останаха, и то не щото не се търсят големи, ами щото поръчахме предимно големи :)

Ми тъй де, то кльощав пивовар - пивовар ли е ?
Цитирам мотото на един известен крафт пивовар Дан Гордън : "Never trust a skinny brewer"

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Фев 2014, 10:49 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
http://xn--100-tddplo5ap7c6a.bg/news/birariya-tryavna

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2014, 19:32 
Аватар

От няколко дни на пазара се появи някакъв нов "Бритос", който никак не е за подценяване.То и какво ли има да му се подценява- 2 литра за два лева.За пръв път пих такава някъде лятото, ама направо си беше гола вода- хем в стъклени бутилки.Това обаче ,което са пуснали в момента направо си е супер.Има си всичко ,което можеш да си пожелаеш за едно левче литъра- градус, плътност и това което винаги съм намирал за недостатък на нашите бири - достатъчно хмел.А бе пиеш един литър и ти се доспива.Такава бира беше "Доминатор" от по- източните германци на времето си.От търновския завод, бира с подобно качество бяха пуснали "Калтенберг" ,която се предлагаше само в стъклени бутилки,и съотношение цена - качество за мен беше на първо място.Имам чувство, че същата бира са я набутали в пластмаса от два литра само с рекламна цел.Да видим до кога ще устискат при тази цена.
Друго което забелязах-Производител "Бритос" ЕООД Велико Търново- Няма и намек за "Болярка"
Хайде Викторе- кажи си! :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Фев 2014, 21:53 
Аватар

Аз ?
Какво да кажа ?
Бритос е собственост на дъщерята на един голям местен търговец на зърно - Григор Григоров. Директор й е един бивш директор на Болярка.
Бирата им се прави с повече ечемик, отколкото малц.
Както всички в БГ...
Малцът е австрийски на фирмата Щамаг, използват и съвсем малки количества немски специални малцове на фирмата Вайерман.
Вземал съм от австрийския малц , не е лош. Но вече не ми дават. Обърнаха палачинката, незнайно защо.
И моята бира ми излиза около 1лв. на литър и е много по-хубава от коятои да е българска евтина бира. Отделно че мога да си направя и такава каквато няма в България - примерно немски раух, или барли уайн.

В момента се провежда международен конкурс за домашна бира в Кошице , Словакия. Бай Темелко Пампов е там и представя образци на няколко български домашни пивовари. Да им пожелаем успех.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Фев 2014, 17:18 
Аватар

victoryvt написа:
В момента се провежда международен конкурс за домашна бира в Кошице , Словакия. Бай Темелко Пампов е там и представя образци на няколко български домашни пивовари. Да им пожелаем успех.

Хм, не мога да намеря никаква информация за конкурса.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2014, 12:46 
Аватар

Ей в тази кръчма е било състезанието :
http://restaurant-camelot.sk/english/kontakt.html

Имаме и достойно представил се български домашен пивовар, при това доста известен в този форум - Hellreiser :)

В категория "Немски Бок-бира" неговият последен бок е на 5-то място от 29 представени международни образци !
Като се има пред вид че се е борил с чехи,поляци и самите словашки домашни пивовари, това е едно много престижно място ! Няма награда, но получава т.н. "Бронзова шишарка" което е доста престижно.
Ето я неговата бира в неговата тема : http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=11&t=2106#p39787
Браво Гошо, действай и занапред.

И нека и повече хора се престрашат да дават образци. В това състезание имаше само двама БГ домашни пивовари - Гошо и бай Темелко Пампов - председателя на нашата асоциация. Той не се хвали с награда, но е бил избран да съдийства в две от категориите. Включително и в категория бок.

Общо са участвали 109 мостри в 4 категории.

Следващото международно състезание е в Унгария, там ще имаме повече участници, включително и аз самият - с Бохемиан Пилзнер лагер, който е налят вече в мострените бутилки и доотлежава на бай Темелко в камерата :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2014, 13:35 
Аватар

Познавам я кръчмата, но не съм бил досега - от най-скъпите е. :roll:
През есента, отвън пред кръчмата, беше бирения фестивал (организира го кръчмата). За съжаление не мога да открия къде съм сложил снимките.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Фев 2014, 14:07 
Аватар

Браво на колегата(по форум) класирал се толкова напред!Ми те руснаците в къщи останаха на пето място в хокея, а бяха фаворити.На фона на тези с които се е борил направо е герой!Я да ни дойдат на дисциплина "вино и ракия",па да видим кой е по-по-най :megagrin:
Бе ще ме зарибите с тая бира, че и съдове подходящи имам, ама а да видим.
Викторе, кажи как мога да опитам домашна бира? За да не гледат тези които не трябва(примерно разни приходни агенции, щото ще опитваме а няма да търгуваме) , може и на лични.Ако желаеш можем да го минем като обмяна на опит- аз мога да дам за дегустация дюлевица.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Мар 2014, 20:21 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Много добри отзиви http://xn--100-tddplo5ap7c6a.bg/gabrovo/biraria-triavna

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Май 2014, 16:57 
Аватар

Потвърждавам за бирарията в Трявна - добре се справят с бирата. От четирите вида бира най-добра според мен е светлата, но вкус другар нема. Миналогодишната черешова са я заменили с... малинова, ама не я опитах че много светла имаше за изпиване. Единственият проблем на това място е, че после не ти се пие друга бира.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 10:17 
Аватар

Другари пивовари, винари, ракиджии и обикновени алкохолици :)
Радостен съм да съобщя, че на проведения вчера в Словакия (Рожнава - пивоварната Калтенекер) международен конкурс за домашни и крафт бири "Slovak homebrewing star 2014" имаме участник от България, който спечели 2-ро място в категорията светъл лагер , както и престижно 5-то място в категорията червен и кехлибарен лагер.
Това са колегите домашни пивовари съответно - Христо Цочев (2-ро място за светъл лагер с 68 точки - само на 2 след победителя) и Темелко Пампов (5-то място за амбър лагер с 52 точки).
Общо бяха представени 10 български домашни бири.

Словакия се очертава като добро място за изява на нашите домашни пивовари - след бронзовата шишарка на Жоро Цанев (Hellraser), сега вече имаме и 2-ро място в много трудна и традиционно чужда категория.
Следващият международен конкурс с българско участие е на 7.юни в Загреб Хърватска. Там са разрешени всички категории и ще имаме още повече участници.

За желаещите да се запознаят с резултатите от Рожнава - ето линк : http://kaltenecker.sk/aktivity/slovak-homebrewing-star/vysledky-shs-2014/

Напред и наздраве !

(Аз съм на трдиционното предпоследно място (10-то) в категорията амбър лагер, но с 43 точки ! :megagrin: , за Загреб съм нагаласил страшен амбър но ейл, а не лагер като за първо място /отзад-напред/ )

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Май 2014, 11:17 

Местожителство: София
Браво бе младежи !!!Респект!

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 71 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часова зона: Европа/София