Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 22:35

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 349 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 18 Яну 2011, 18:07 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
I_Vsichki_Goli написа:
нито една бира, произведена в България не става за пиене :roll:

Неприятно ми е да го призная, но за жалост си абсолютно прав. Качеството и на най-превзетите марки е под всякаква критика. Явно причината не е само липсата на Reinheitsgebot, но и заплетените като свински черва интереси за поддържане на безкритично потребителско отношение, което в случая с бирата е довело до производство на по-скоро опасни за здравето продукти, отколкото до нещо, кото да заслужава да се нарече бира :explode:

ПП
За който не знае, Reinheitsgebot е най-старият закон, действащ в Европа, приет още през 1516 година. В превод би трябвало да звучи като Закон за чистота на бирата. Заради този закон чиста индустриално произведена бира може да се пие единствено в Германия. Това не важи за немската експортна бира, която си е химически продукт, както навсякъде по света.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2011, 18:25 
Аватар

Да добавя няколко неща за закона. Приет е на 23 април 1516 година в Бавария. Затова тази дата е приета за ден на бирата (да знаете кога да се напивате с повод :))

Законът е имал две функции - едната е била да си съхранят част от пшеницата, за да има за хляб (по онова време е била изключително популярна мътната бира, в която повече от половината малц е пшеничен малц), а другата причина е била, че в пивоварните са слагали какви ли не боклуци в бирата - всевъзможни билки, корени, гъби и какво ли още не, и са се тровили доволно. Затова са приели закона, според който, в бирата може да има единствено вода, малц и хмел. В Бавария е останала една-единствена фамилия, която е имала правото да произвежда от мътната бира, която се е консумирала от аристокрацията.

Преди няколко години немците предложиха този закон да стане европейски, но останалите се възпротивиха, да могат да си слагат боклуците в бирата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2011, 21:39 

I_Vsichki_Goli написа:
ilu6a написа:
е хайде не бъди така краен...едно карлсбергче 330млл А???Сигурно е боклук???

Незнам какво си се прехласнал по Карлсберг-а, но, вервай ми ;) , нито една бира, произведена в България не става за пиене :roll:

Дрънкаш невъобразими глупости...!!!
Тоя закон е бил постановен поради беладоната ,която е почнала да се употребява в направата на бира!....Малко бързо си се погерманчил...
Кой от всички е бил за последно в пивоварен завод последните 12години...в някоя от лабораториите?
.............
Апропо Карлсберг не се прави в България...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2011, 22:35 
Аватар

Местожителство: Пловдив
I_Vsichki_Goli написа:
Незнам какво си се прехласнал по Карлсберг-а, но, вервай ми ;) , нито една бира, произведена в България не става за пиене

Би ли се обосновал защо?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2011, 22:43 
Администратор
Аватар

ilu6aaaa, пак си яхнал метлата... Всеки има право да не харесва Карлсберг, без непременно това да е повод да ставаш персонален.

И аз не я харесвам... Без значение откъде е. Много реклама - малко хмел. Въпрос на вкус...

А моята лаборатория е отокът в краката - още докато пия българска бира, без значение от марка, краката ми отичат като диреци и болезнения оток не спада десетина дни. А това никога не става в Германия, колкото и да се веселя там и колкото и нови бири да дегустирам. Няма да говоря за вкуса изобщо, не се наемам и да тълкувам причината или да си слагам диагноза - фактът е достатъчен, за да квалифицирам за себе си българските бири като отрова и да не кусвам повече от тях.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2011, 23:08 

Ама тя не е българска бре!!!
Нито се прави тук нито се бутилира тук...-смени краката ЛЪЖАТ :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 11:24 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Имам заведение в Плевен- открита лятна градина с 200 места и продавам по 150-200 литра наливна бира средно на хубав ден.Проблема на Българската бира е че не се прави по класическата технология а по някаква сакратена " печелбарска" процедура,например: бирата не отлежава достатачно за да се газира естествено а се газира с ваглероден двуокис, слагат се примеси за по-дълго сахранение , много технологични боклуци и овкусители. Едно време имаше БДС за бирата а сега няма и производителите се вазползват от това. Пробутват ни савсем законно и на добра цена пикнята си. :x

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 11:28 
Аватар

Само ще споделя, че аз не слагам абсолютно никакви консерванти, химии и прочее боклуци (забранява ми го закона за честотата на бирата :anonym: ), но скоро пих една бира от мойте, която беше произведена преди 9 месеца и си беше чудесна.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 19:27 
Аватар

аз може и да се заблуждавам, обаче тъй като съм голям любител на бирата, съм пил всичко що го има на пазара в бг и някои от нещата, които съм пил закупени от тук нямат нищо общо като вкус със същата марка бира, която ми е донесена от чужбина (редовно карам приятелите като си идват да носят по някоя биричка армаган:) ) Явно има разлика между за износ и за вътрешна употреба. Честно казано, въпреки че вносните са в пъти по-добри, пак няма как да ги предпочета пред домашното. Да, това което правя е от "консерви", но на мен лично ми харесва много повече. Даже по чуждите форуми съм гледал и там оценяват произведени по подобен начин бири повече от прехвалени марки.

Онзи ден си отворих две 9 % домашни и дори и не ме завъртя главата. А ако изпия две от нашите по-силнички и ефекта е веднага налице.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 21:54 

чудно как се измери този процент...9%..?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 22:10 
Аватар

ilu6a написа:
чудно как се измери този процент...9%..?

Да си чувал за спиртомер например :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 22:50 

Ами за измерване на 9% НЕ!!!
Подобни проценти се измерват с точност само чрез изпарение...
Това чувал ли си?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 23:01 
Администратор
Аватар

http://www.valerus-bg.com/details/chem- ... eter/4012/

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 23:15 

да съгласен съм...но за спиртни разтвори...не за разтвори с гъстота на бози с алкохолно съдържание.

Последна промяна ilu6a на 19 Яну 2011, 23:16, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Яну 2011, 23:16 
Аватар

ilu6a написа:
Ами за измерване на 9% НЕ!!!
Подобни проценти се измерват с точност само чрез изпарение...
Това чувал ли си?

Щом ти не си чувал, значи наистина не може да има такова нещо (око да види, ръка да пипне)

Изображение

моят е подобен, мери от 0 до 100 ргадуса

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 349 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 24  Следваща

Часова зона: Европа/София