Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 12 Дек 2017, 10:01 Дата и час: 12 Дек 2017, 10:01

Часова зона: Европа/София

[ 367 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 16:21 
Аватар

ilu6a написа:
Идея нямаш какви са ми условията..
Твоите условия са различни от моите. За това питам някой да прецени моите, и да каже нещо което да ми помогне при това което имам.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 16:53 
Аватар

Местожителство: Берлин
За 5-6 идвания все ще се намери време..
koser, на лични чете ли ?

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 17:20 
Аватар

akiro написа:
koser, на лични чете ли ?
Благодаря, темата съм я чел няколко пъти. Това с което искам да се съобразя е какви са предимствата и недостатъците от един съд в който се правят всички процеси, и няколко съда. Гравитачно ,или с помпи е по-добре. Подводни камъни ,дето смяташ че ще е по-добре, ама има неща дето не си ги предвидил. Струва ли си да използвам всичко което имам, или разликата няма да е голяма. Какви са възможностите при разлчини технологии. Оборудването трябва да съответства на това което желаем. Преди да се направи оборудването трябва да е ясна технологията. Вервай ми в това имам многогодишен опит.
Сметките са разлчини, ако трябва нещо да купиш или го имаш и може да използваш.
Който е на ТИ с технологията от няколко данни може да прецени кое за какво става. Как се връзват едни с други обеми, материала от което са направени и доста още неща. Та за това се допитвам до патили .

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 05 Дек 2017, 19:41 
Аватар

Местожителство: Берлин
Това, което съм напрвил е копие от американския More beer - грамадна фирма - може би, най- голямата в тази сфера-със специалисти, инженери и тн...Мене ме устройва напълно...Хората преди мен са седнали, сметнали всичко и изработили- а и цените са не малки!!!

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 19:38 
Аватар

akiro написа:
Това, което съм напрвил е копие от американския More beer - грамадна фирма - може би, най- голямата в тази сфера-със специалисти, инженери и тн...Мене ме устройва напълно...Хората преди мен са седнали, сметнали всичко и изработили- а и цените са не малки!!!

Да, всъщност аз съм имал предвид темата в която се намираме, а ти говориш за тази на Лъчо. Моя грешка. :roll: Много полезно има в неговата. Благодаря ти и за фирмата дето ме насочи. От там засега съм харесал най-старата им гравитачна система с три съда, един над друг. Тя е най- компактна, та затова. Ще добавя две помпи,няколко крана и ще има допълнителни възможности. Пластинчатия охладител дето го използваш се произвежда и у нас, но цената му не е никак утешителна. Имам панелни от неръждавейка, но няма да стигне мощността им. Може да се сглоби и нещо от мед. " Ръката" дето ти е харесала, въобще не е проблем за изработка, така че и нея ще я има.
Това което ме интересува засега е повече по технологията. Ще ползвам тази на Иван(Фланкер).
С каква скорост е оптимално да нараства температурата, между отделните паузи, или няма значение? Също и за охлаждането. Това ми трябва за да сметна мощността на нагряването и охлаждането.
Понеже нямам три еднакви съда( два по 25 л. и един 60), може ли да правя две майшувания последователно, и крайното изваряване да е в 60 литровия съд, като двете варки се събират там?
Ако така не е желателно, кой съд за какво да използвам. Държа да е с тях , защото са от дебел материал, и професионално изпълнение. Капаци обаче нямат,и ако това е важно ще им измисля.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 21:09 
Аватар

Местожителство: около Пловдив
Ако можеш да постигнеш загряване от един градус на минута си ок.

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 07 Дек 2017, 21:45 
Аватар

Благодаря, това ми помага.

Върнете се в началото

[ 367 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1 ... 21, 22, 23, 24, 25

Часова зона: Европа/София