Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Последно посещение: 15 Окт 2018, 16:10 Дата и час: 15 Окт 2018, 16:10

Часова зона: Европа/София [DST]

[ 3 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 20 Май 2015, 22:34 
Аватар

Ще ми приказвате вие за разни киселини - миселини , дрожди и тям подобни . Ей тъй се праи :- http://www.nalov.com/forum/index.php?showtopic=42902

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2018, 22:44 
Аватар

Плодови вина, произведени от 100% плодов сок,

подложен на контролирана ферментация

Вината са БЕЗ добавена захар!

Алкохолно съдържание: 11 - 12,5 об.%.

Алкохолното съдържание и сладкият послевкус се постигат изцяло чрез оползотворяване на натурално съдържащата се в плодовете фруктоза.

Производственият процес започва с внимателно подбиране на оптимален момент за беритба на плодовете при достатъчно високо съдържание на фруктоза и понижено водно съдържание, за да се съсредоточат максимално естествените плодови аромати и цвят. За винифициране се използват вече презрелите плодове, в които естественият процент влага е понижен, а вкусово-ароматните характеристики са максимално наситени. Суровините за производство на виното се осигуряват от собствени овощни насаждения в района на село Левка, Свиленградско. Това позволява максимален контрол и селекция на качеството на плодовете. За производство на вино НЕ се допускат плодове с влошено вкусово състояние, или загнили и развалени такива с цел максимално високо органолептично качество на получения плодов сок и защита от бактериални или плесенни замърсявания на продукцията.

Преди пристъпване към същинския ферментационен процес и превръщането на плодовия сок във вино, плодовата каша се подлага на прецизно подбран температурен режим на охлаждане, целта на който е максимално извличане и съхраняване на фините плодови нотки. Същевременно част от плодовата захар (фруктоза) се превръща в поливалентни алкохоли, които придават сладкия вкус на бъдещото вино. Това прави виното изключително подходящо за консумация от хора, избягващи приема на захар, както с диетични цели, така и с други здравословни цели.

В последствие, за да се превърне плодовият сок във вино, той се подлага на контролирана ферментация със специална селекция дрожди, които превръщат част от плодовата сладост в алкохол.

Младото вино НЕ се избистря и стабилизира чрез химически реагенти и стабилизатори. По стара занаятчийска технология, бистротата му се постига само чрез студ и търпеливо изчакване.

Във виното НЕ се добавят никакви консерванти. Негов естествен антиоксидант се явява високото съдържание на натурален витамин Ц.

Вината са с тествано висока концентрация на ресвератрол, антоциани и други антиоксиданти, изключително полезни в борбата със свободните радикали и преждевременното стареене.

СЪРЦЕ НЕ МИ ДАДЕ ДА НЕ СПОДЕЛЯ ТОВА ОТ ФБ :verzweifelt:

Върнете се в началото

МнениеПубликувано на: 06 Окт 2018, 23:43 

Местожителство: София
То, това от обяви в ОЛХ за смокиново,малиново и не знам още, какво вино...едни луди,луда...Даниела)))
Даже веднъж ме заговаряха,щот там ника ми е същия като тук..)))
Сега се напъват във фермербг.

Върнете се в началото

[ 3 мнения ] 

Часова зона: Европа/София [DST]