Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 01:52

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: интересно
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2008, 18:02 

Местожителство: разград
На 21.03.07 в София се състоя еднодневен симпозиум на тема "Производство на биоетанол", организиран от фирма Б.Е.Б. Био Ензима България.
Основните дискутирани теми бяха две:
1. приложение на ензимен комплекс, осигуряващ разграждане на нишестето без да е необходимо предварителна клеистеризация (разваряване). Така процеса майшуване протича при температури до 52-55 С и води до енергийни икономии. Споменати бяха предимства и недостатъци на процеса
2. използване на дрожди с повишена осмотична устойчивост и способност да се извършва алкохолна ферментация при повишено съдържание на сухи вещества в мъстта. По този начин се достига по-високо алкохолно съдържание на мъстта преди дестилацията и следователно икономия на енергия при дестилацията.
Ако някой проявявя интерес мога да му изпратя презентациите от симпозиума, а предполагам, че и от фирмата организатор няма да му откажат информация.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 08 Апр 2008, 18:30 
ССМ

Местожителство: Plovdiv
Ще се радвам да ги видя! Но ниската температура е голяма предпоставка за възникване на зарази, защото зърното е силно обсеменено със всякакви микроорганизми! А с по-високата температура се постига поне пастьоризация. todor_kichukov@abv.bg

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 11 Апр 2008, 15:14 
Аватар

Местожителство: г. Русе
да и на мен можеш да пратиш презентациите wufan@abv.bg благодаря предварително

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 05 Ное 2008, 21:14 

ще съм благодарен, ако ги пратиш и на мен. bassab@abv.bg

Изпратено след 1 минута 52 секунди:
alambik написа:
Ще се радвам да ги видя! Но ниската температура е голяма предпоставка за възникване на зарази, защото зърното е силно обсеменено със всякакви микроорганизми! А с по-високата температура се постига поне пастьоризация. todor_kichukov@abv.bg

Маринов като не праща по такива мероприятия сега ще се молиш на хората за материали.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: интересно
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 15:34 

Местожителство: Хасково
Хубаво е да споделя и нещо ,ама много важно .Поне за нас.
От 3 години ме наболява черният дроб . И тогава ходих на изследване. Заедно с жената.Първият доктор бе категоричен /но не ми го каза/ ,а написа в направлението ,че съм пийвал повечко/на медицински език ,разбира се/. А аз ,наистина поне от 20 години нямам пропуск - може и да е 50 мл. Но повече от 2 ракии не съм вкарвал , Вторият лекар ,шеф на клиниката и мой приятел се изсмя на диагнозата и ме вкара на видеозон при трети лекар. Реакцията на последния бе ,че нищо ми няма ,черният дроб е нормален спрямо възрастта. Успокоих се , а след и скенера ,четвъртият лекар се провикна от кабинета /за да го чуе и жената/,че можело да се пие по едно всяка вечер ,аз наистина се усмихнах ,щото моите здравни показатели бяха по-добри от тези на жената/тя не кусва алкохол/. И аз продължих с такова темпо - даже жената ме финансира да си направя казан и механа. Но тази тежест продължи до преди 20 дни.
Тогава ,също доктор ми каза да спра да пия поне една седмица и да взема едни хапчета "Карзил" Още на 5-ия ден болките отшумяха. На 6 ия и 7 ден пих по една ракия /всеки 6 и 7 ден се събираме компания в една ловна хижа в балкана/, но болки нямаше . И вече 3 та седмица пия само по празници. Не ме боли нищо. Та за петия лекар. Най-лошото за черния дроб бил битовият алкохолизъм. Не било възможно постоянното изгаряне на алкохола - без никакви усилия дробът се справя и с големи количества , но еднократно . И след това почивка.
Така, че Внимавайте.
Сега се чудя какво ще правя толкоз ракия - мъка,тавана е пълен, пък не съм почнал с тазгодишните джибри.
Този Форум се нуждае и от един лекар по чернодробни болести- не да ни дава акъл /щото акъл българина от никой не взема/, но поне да ни консултира от време на време.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: интересно
МнениеПубликувано на: 20 Окт 2009, 22:12 

Местожителство: Асеновград
Бай Драгане. Много е полезно това което си написал. Наистина много поучително, ама и много ме натъжи. То и от акциза по-лошо имало :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часова зона: Европа/София