Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 00:15

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Юли 2011, 20:06 
Аватар

Местожителство: Бургас
Уважаеми колеги, имам определена наличност от бира Ариана 5,5%,тъмно, което е в годност и става за пиене, но мене ме интересува, може ли тази бира да се превърне в нещо по фино и високоградусно, та ще съм благодарен на всеки от вас, който даде някаква добра и изпълнима идея. Благодаря ви предварително.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Юли 2011, 21:43 
Аватар

Местожителство: г. Русе
Един господ знае..
Тук колегите разискваха по темата ракия от стара бира..
viewtopic.php?f=8&t=839&hilit=%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B8%D1%8F+%D0%BE%D1%82+%D0%B1%D0%B8%D1%80%D0%B0

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2011, 02:42 

Какво може да се получи от бира Ариана 5.5% тъмно-е много работи,първо можеш да получиш главоболие ,ако не се консумира с мярка както се пише по етикетите(мярката не се уточнява е и въпрос на вътрешна самопреценка),би могъл да получиш дестилат който след преваряване и киснене в дъбов чипс,да го докараш на уиски,това е и класическата технология за уиски ,чрез дестилация на малцови бражки,лошото е ,че в твоя случай има и хмел,който е нежелан компонент в случая,но ако пък биричката ти е гратис,е ще трябва да и прибавиш малко есенция пушек от Бена например,или още по главоболно да вземеш и да я опушиш,а пък ще трябва и малко олио(пеногасител) да сложиш че ще се пени пущината при варене,и понеже пишеш ,че имаш количества и искаш най доброто да направиш то е да раздадеш по една биричка на кибиците от Форума,смятай ,че си избегнал всякакви главоболия от предишните варианти

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2011, 09:14 
Аватар

Благодаря за отговорите и препоръките -бих се възползвал от тях и да почерпя тайфата виртуално,докато се опитвам да сваря нещо реално. :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2011, 11:01 
Аватар

В същност, разбрах, че трябва да се добавят антипенители/обезпенители от рода на хлебна сода или олио-моето количество е около 200 литра-та, колко и кога? За облагородяване на вкуса и премахване на паразитен/ евентуално/ привкус се спомена за дъбов чипс и чубрица/?/, чай-кога и по колко? И естествено, преварка. Простете за лаишките питания, аджамия съм :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2011, 11:51 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
booze написа:
В същност, разбрах, че трябва да се добавят антипенители/обезпенители от рода на хлебна сода или олио-моето количество е около 200 литра-та, колко и кога? За облагородяване на вкуса и премахване на паразитен/ евентуално/ привкус се спомена за дъбов чипс и чубрица/?/, чай-кога и по колко? И естествено, преварка. Простете за лаишките питания, аджамия съм :wallbash:

Това с чубрицата и чая си беше жив експеримент от моя страна.Получи се добра ракйика с цвят мирис и вкус на " манастирска сливова". А ма осещам че ако прекаля с нея ще ме боли глава много..... :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2011, 12:18 
Аватар

MONI BARONA написа:
booze написа:

Това с чубрицата и чая си беше жив експеримент от моя страна.Получи се добра ракйика с цвят мирис и вкус на " манастирска сливова". А ма осещам че ако прекаля с нея ще ме боли глава много..... :wallbash:

:thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София