Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 04:47

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Анти-махмурлин
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2008, 12:58 
Аватар

Местожителство: Erlangen, Germany
Една съществено важна тема. Нека споделим техники и прийоми против "тежката" глава през сутрините в които няма начин да кажем "Добро утро"

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 29 Апр 2008, 23:05 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Пий вода. Симптомите на махмурлука се дължат главно на дехидратиращото действие на алкохола. Ако трябва да ставаш в 7:00, събуди се в 5:00, свърши естествените нужди, напий се хубаво с вода, вземи един аспирин и си полегни до 7:00 - ще си кукуряк. Остави си време и за една люта шкембе-чорба преди да емнеш задачите. Е, в Берлин този съвет май няма да ти помогне много :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2008, 13:59 
Аватар

Местожителство: Erlangen, Germany
Админе, пепел ти на езика да ставам в 7 :shock: От може би 10 години не ми се е налагало и се надявам да не се ;-)

А за шкембето, има откъде да се купи. Тва дето го разправят в БГ че само у нас има - не е вярно. Тук, специално за Берлин, където от 4 милиона население 1 са турци, има големи турски супермаркети където си се продава измито, попарено, бяло шкембенце. Само си иска майстор да извърти чорбата. Ама не можеш постоянно да си държиш чорбица, за всеки случай.

Нека дам мойта рецепта, с малко пояснения.

1. Дехидратацията във всички случаи е проблем, ама то така или иначе като се събудиш се хващаш за шишето с вода.

2. Освен това докато спиш черният дроб и бъбреците се борят с алкохола, поради което се изчерпват запасите от захари на организма. Ето защо е необходимо да се хапне нещо сладко. Мозъкът на човека дори и без сложна мисловна дейност изразходва поне по 150г глюкоза на денонощие. Ако тази глюкоза я няма идва главоболието. По мои сметки най-много калории в най-малък обем има в Марса или Сникерса. Ето защо си държа един Марс под ръка.

3. За усвояването на захарите отговаря витамин С. Обаче ако пушиш този витамин се изразходва в големи количества, под формата на гасител на радикали (молекулите които вдишваш с дима в голяма част са такива). Ето защо трябва да се набави и витамин С.

4. Във връзка с дехидратацията, ако си пил много течности, а не си поемал соли, се наръшава солевият баланс на организма. Ето къде идва солената супа (твойта шкембе чорба, админе). Само че, в организма, някъде дълбоко, има едно нещо наречено Натриево-Калиева-Помпа. Та, без да се впускаме в подробности за таз помпа и как и защо работи, необходим е още калий, не само натрий на организма. Калий най-лесно се набавя от обикновена пепел, която е в доста голям процент калиев карбонат. Е, който не му се хрупат въглени, може и една ябълка да изяде. Пак ще набави калий.

5. Аспирина също е важна част от рецептата за "оправяне на глава". На възрастните мъже го предписват за ежедневна консумация, тъй като "втечнява" кръвта и не позволява да се образуват съсиреци, които могат да доведат до инсулт или инфаркт. В нашия случай разчитаме точно на това действие на аспирина. Ако сравним кръвта, която съдържа голямо количество белтък, с мляко, ще разберем какво се случва с нея ако налеем малко ракия в чаша с мляко. Млякото се пресича. Е, никой не може да стигне до такива концентрации алкохол в кръвта и да остане жив, но все пак това е действието на алкохола върху кръвта. Така че аспирина помага да се втечни кръвта и нещата да тръгнат "по мед и масло".

И така да обобщя. Аптечката против махмурлук трябва да съдържа:
1. Много вода
2. Шоколад
3. Витамин С
4. Солена супа и Плодове
5. Аспирин

Дано помогне на някого да се пребори с махмурлука, вместо да подтиска главоболието, като се тъпче с аналгетици.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2008, 19:33 
Модератор
Аватар

Ми... аз нямам рецепта :oops:
Пия ... как да кажа, доста... но никога не се напивам... За последно беше по нова година, а преди това, като студент, което беше преди повече от десет години.
Според мен най-добре е да се научиш да се усещаш. Когато усетиш, че нещата отиват "на зле" просто спираш. То и от там нататък не можеш да се насладиш на аромата и вкуса на питието.

Наздраве!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 30 Апр 2008, 19:48 

Местожителство: разград
които не може да плува да не се саблича. :D :D :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Май 2008, 23:07 
Аватар

Местожителство: г. Русе
SiteAdmin написа:
Пий вода. Симптомите на махмурлука се дължат главно на дехидратиращото действие на алкохола.

напълно вярно. всеки път като изпия доста като се прибера се напивам с вода до пръсване и на другия ден все едно не съм пил.

и Шкембето също помага, както и аириан. Това е от мен .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 07 Авг 2008, 11:43 

Главата боли главно защото мозакът се дехидратира и в следствие на това той се свива :lol: ,а мен никога не ме е боляла глава явно мозака ми си е свит порождение :shock: :roll: :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 17 Авг 2008, 18:49 

при мен рецептата е 2упсарина и 1л натурален сок мултивитамин

Изпратено след 1 минута 4 секунди:
празна глава не боли

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2008, 09:20 
Аватар

Местожителство: Монтана БГ
Става и с 1 бира,ако не се получи с още една!Клин ,клин избива,може единия да остава,но винаги по-малкия!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 22 Авг 2008, 08:28 

абе по малкия може да остава ама като се забие няма вадене :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 31 Окт 2008, 10:26 

Има едно хапче казва се "Алка залцер" ,разтваря се във вода и се пие ,ефекта е невероятен .

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: нова приома
МнениеПубликувано на: 08 Яну 2009, 14:52 

Туборг Лимон

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 19:43 

Местожителство: Plovdiv
bjohnev написа:
Админе, пепел ти на езика да ставам в 7 :shock: От може би 10 години не ми се е налагало и се надявам да не се ;-)

А за шкембето, има откъде да се купи. Тва дето го разправят в БГ че само у нас има - не е вярно. Тук, специално за Берлин, където от 4 милиона население 1 са турци, има големи турски супермаркети където си се продава измито, попарено, бяло шкембенце. Само си иска майстор да извърти чорбата. Ама не можеш постоянно да си държиш чорбица, за всеки случай.

Нека дам мойта рецепта, с малко пояснения.

1. Дехидратацията във всички случаи е проблем, ама то така или иначе като се събудиш се хващаш за шишето с вода.

2. Освен това докато спиш черният дроб и бъбреците се борят с алкохола, поради което се изчерпват запасите от захари на организма. Ето защо е необходимо да се хапне нещо сладко. Мозъкът на човека дори и без сложна мисловна дейност изразходва поне по 150г глюкоза на денонощие. Ако тази глюкоза я няма идва главоболието. По мои сметки най-много калории в най-малък обем има в Марса или Сникерса. Ето защо си държа един Марс под ръка.

3. За усвояването на захарите отговаря витамин С. Обаче ако пушиш този витамин се изразходва в големи количества, под формата на гасител на радикали (молекулите които вдишваш с дима в голяма част са такива). Ето защо трябва да се набави и витамин С.

4. Във връзка с дехидратацията, ако си пил много течности, а не си поемал соли, се наръшава солевият баланс на организма. Ето къде идва солената супа (твойта шкембе чорба, админе). Само че, в организма, някъде дълбоко, има едно нещо наречено Натриево-Калиева-Помпа. Та, без да се впускаме в подробности за таз помпа и как и защо работи, необходим е още калий, не само натрий на организма. Калий най-лесно се набавя от обикновена пепел, която е в доста голям процент калиев карбонат. Е, който не му се хрупат въглени, може и една ябълка да изяде. Пак ще набави калий.

5. Аспирина също е важна част от рецептата за "оправяне на глава". На възрастните мъже го предписват за ежедневна консумация, тъй като "втечнява" кръвта и не позволява да се образуват съсиреци, които могат да доведат до инсулт или инфаркт. В нашия случай разчитаме точно на това действие на аспирина. Ако сравним кръвта, която съдържа голямо количество белтък, с мляко, ще разберем какво се случва с нея ако налеем малко ракия в чаша с мляко. Млякото се пресича. Е, никой не може да стигне до такива концентрации алкохол в кръвта и да остане жив, но все пак това е действието на алкохола върху кръвта. Така че аспирина помага да се втечни кръвта и нещата да тръгнат "по мед и масло".

И така да обобщя. Аптечката против махмурлук трябва да съдържа:
1. Много вода
2. Шоколад
3. Витамин С
4. Солена супа и Плодове
5. Аспирин

Дано помогне на някого да се пребори с махмурлука, вместо да подтиска главоболието, като се тъпче с аналгетици.

Напълно съм съгласен с горната резепта. Всичко друго не е сериозно.Все пак да не забравяме,че след добро "о'акване" само достатъчно време може да върне желанието за "пак".

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2009, 21:17 

Местожителство: Bulgaria
Както и да го гледате Все си е свързано с отравяне на организма и последващото му изчистване. От тук разсждавайте върху всака предложена рецепта за поледващо съживяване и "ако може да не те боли главата", ама тя си боли. Иска си почивка! Ама Вие давате ли и почивка? А?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 09 Окт 2009, 17:08 

baiatia написа:
Става и с 1 бира,ако не се получи с още една!Клин ,клин избива,може единия да остава,но винаги по-малкия!

Бира против махмурлук е едно от най вредните неща!!! Получава се вторична ферментация.
Менте е и продаваният МАХМУРЛЕК.
Не забравяйте великата ЗЕЛЕВА ЧОРБА! Не само дехидратиран, организмът е и в недостатъчност на соли. Зелевата чорба ги доставя в изобилие.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 28 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София