Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 04:10

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 28 Окт 2011, 19:55 
Аватар

Местожителство: Асеновград
Здравейте колеги ,от няколко дни чета този форум и намерих доста полезна информация .Пускам следната тема за странните бизнес идеи ,ако някой иска да сподели.Според мен повечето тук сте станали любители в правенето на вина и ракия по случайност или по друга причина но не наследствено.Аз имам поредица от странни начинания.Преди време още 2004 г коментирахме с едни познати които се занимаваха с частен бизнес че ще направя фирма ,ще се занимавам с красиви неща от ковано желязо и ще имаме клиенти от София и то богати клиенти.Нямате си представа колко смях породи това мое изказване у тях сега те пак са на същото ниво , а аз дори изнесах няколко партиди мои неща за чужбина.След това се заех с купуването на селски имоти и там на шега просто работехме в едно пустеещо село и видях потенциал в него.Купихме и продадахме 2 къщи а за селото ще кажа- първата година като работихме на едни клиенти нямаше хора кой да попитаме къде е на тази госпожа имота.След това по дадни на кмета къщи купиха 75 пловдивчани и 10 англичанина.После се заех пак на майтап с ремонта на едни къщи в Родопите и мисля да ги правя нещо наподобяващо селски туризъм.Искам да гледам коне ,екологично земеделие ,в момента правим вино а за догодина смятам да е по мащабно винопроизводство ,дори да има за бутилиране и продан.Общо взето аз се паля от много различни идеи и вие ако имате такива странни споделете.Мисля че ще е интересно за четене и коментар

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2011, 11:08 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Колега,на въпроса с въпрос?
Знаеш ли защо Българите не чукат жените си на обществени места?
Защото все ще се намери някой да дава акъл......
Във форума беше написано от някой, цитат...: '' мнението е като задника, всеки си го носи и държи на него''..
Бизнес идеи много, ама кои ще хфанат ред за вбъдеще, не се знае... :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2011, 17:34 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Не разбрах само колегата Андон'80 какво желае - други да споделят своите си идеи или да коментират неговите, защото ако е второто - мисля че не сме ние дето трябва да го правим - времето само показва кое е успешно и кое не е.
За мен тук е по-скоро място за хоби, отколкото за бизнес.
Иначе - ето ти бизнес идея - купуваш ечемик от земеделските производители по 35 ст. , правиш го на малц и го продаваш на бирените фабрики по 80 ст. Само дето ония работят с тонове, а не с килограми :)
И имат сериозни критерии за качество.
А ако някой ми каже че се прави малц само от пивоварен ечемик - ще го контрирам с информация от един голям търговец на зърно който ми каза че продава на доста бирени фабрики най-обикновен фуражен ечемик !
Друг е въпроса че те предпочитат да внасят малц от другаде вместо да го правят тук в България, но все пак се и прави де, не само се внася.
А за продаване на алкохол няма да говорим, че като сметнеш само акциза и суровините и ще видиш че карнобатска гроздова по 11 лв. литъра на дребно не може да е от грозде :)
Между другото - май виното няма акциз или аз не съм допрочел нещо ?
А бирата има - ама нещо не разбрах какво е "градус-плато", хеле хектолитър знам че е 100 л. а не 1000

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2011, 18:36 
Аватар

victoryvt написа:
Не разбрах само колегата Андон'80 какво желае - други да споделят своите си идеи или да коментират неговите, защото ако е второто - мисля че не сме ние дето трябва да го правим - времето само показва кое е успешно и кое не е.
За мен тук е по-скоро място за хоби, отколкото за бизнес.
Иначе - ето ти бизнес идея - купуваш ечемик от земеделските производители по 35 ст. , правиш го на малц и го продаваш на бирените фабрики по 80 ст. Само дето ония работят с тонове, а не с килограми :)
И имат сериозни критерии за качество.
А ако някой ми каже че се прави малц само от пивоварен ечемик - ще го контрирам с информация от един голям търговец на зърно който ми каза че продава на доста бирени фабрики най-обикновен фуражен ечемик !
Друг е въпроса че те предпочитат да внасят малц от другаде вместо да го правят тук в България, но все пак се и прави де, не само се внася.
А за продаване на алкохол няма да говорим, че като сметнеш само акциза и суровините и ще видиш че карнобатска гроздова по 11 лв. литъра на дребно не може да е от грозде :)
Между другото - май виното няма акциз или аз не съм допрочел нещо ?
А бирата има - ама нещо не разбрах какво е "градус-плато", хеле хектолитър знам че е 100 л. а не 1000

Замисъла на темата беше ,че понякога човек се хваща малко като на шега или по точно като хоби с някое нещо и то му става интересно и доходоносно.Не събирам чужди идеи или да искам коментари просто тая тема ми дойде наум.Преди време беше много нашумяло примерно отглеждането на охлюви а то се оказа една голяма измама.Незнам дали пак се е разбрал замисъла

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 31 Окт 2011, 22:47 
Аватар

Местожителство: София
Производството на вино предполага и производство на високоалкохолни напитки, така, че купи си и един хубав голям казан с колона за варене на ракия, направи една ракиджииница и през лятото и есента ще имаш дегустатори.
Успех

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 14 Ное 2011, 21:27 
Аватар

Местожителство: г. Русе
andon1980 първите неща първи. Успех в начинанията! Иначе как да кажа.. Тук голяма част от хората правят нещата само и единствено за собствена консумация и "начесване на крастата". Вярвам, че всеки иска да изкарва пари от хобито си, но както Мони каза, страхът от провал е доста голям, а и как да се бориш с големите "рибоци" които с цени те съсипват ..

Още веднъж УСПЕХ!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2011, 20:01 
Аватар

wufan написа:
andon1980 първите неща първи. Успех в начинанията! Иначе как да кажа.. Тук голяма част от хората правят нещата само и единствено за собствена консумация и "начесване на крастата". Вярвам, че всеки иска да изкарва пари от хобито си, но както Мони каза, страхът от провал е доста голям, а и как да се бориш с големите "рибоци" които с цени те съсипват ..

Още веднъж УСПЕХ!

Гледах едни статистики че най често бизнеса се проваля не заради лошата му идея а заради това че не е дадено време за да се реализира начинанието.В смисъл хората рано рано се отказват или ги е страх.Мен лично не ме е страх ,даже е хубаво в живота си човек да има някакво предизвикателство за да има къде да се доказва и за какво да си напряга ума.Не мисля че яко някой сподели нещо тук друг ще му открадне бизнеса.То така ако ставаше.....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София