Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 17:16

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 14:11 

Местожителство: EU
Ето виждаш ли!!! И ти си тълкуваш закона като искаш.По тази логика тези които произвеждат тютюн още на полето ли трябва да ги закопчаят?
Много правилно ти казах но явно не ме разбра.Държавата в часност правителството винаги оставят вратички по които да лавират в дадени ситуацйи( избори, стачки народно недоволство). Ако ти явно непарадираш с големи количества алкохол, не го продаваш на трети лица проблемите са почти нулеви спрамо власта.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 17:36 
Аватар

Колеги, да купувам ли казана и да го зидам на двора, какво да правя, че съвсем се ошашавих? Другото което е както ви казах, е че имам доста ракия, която ми е дадена като "зестра". Ако купя казана и си го монтирам и ми дойдат на проверка и намерят ракията, веднага ще го разтълкуват като "производство и търговия" и тогава ще ми вземат казана със "зестрата" - ракията :wallbash: :wallbash:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 17:46 
Аватар

Местожителство: В.Търново
@Алкохол : Аз не схванах смисъла на твоята максима "Всичко, което е забранено, но не е отменено ..."
Как да го тълкуваме този израз - забранено без да е отменено ? Ами то ако е отменено, значи не е забранено ! Ясно е че забраненото затова е забранено защото е в сила (не е отменено).

@Давидов : Те ако дойдат ... това ще ти е най-малкия проблем. Ще има съд, присъда - в нея фигурира и глоба и затвор ! Виж какви са наказанията в закона !
Ако се докаже че ти си произвел алкохола, че е твой казана и прочее.
Както вече споменахме - не можеш да го узакониш лесно по простата причина че няма как да регистрираш обект по ЗУТ (100м от най-близката сграда) - от там насетне за какво ти е казанът ? Освен за да се оттървеш от тъста си , който няма да те търси за помощ а ще си вари сам ракиите. В този случай ако стане издънка с проверка - готов ли си да стовариш всичко на тъста си и той да опере пешкира ? Какво ще каже неговата обична дъщеря и твоя ... съпруга ?

Всъщност има ли държава в света в която домашното производство на алкохол да е разрешено ? Много ми е интересно и дали има държави в които няма акциз върху алкохола,цигарите,горивата.
А също така - ако произвеждам алкохол за гориво, по коя ставка ще ме търсят за акциз - тази на горивата или тази на питейния алкохол ?
Разбира се всичко това е в кръга на шегата. Наясно съм че или си изцяло нелегален, или си изцяло легален (наполовина бременна жена няма).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 19:47 
Аватар

victoryvt: Напълно съм съгласен с теб ..... с голямо огорчение ще се откажа от казана ... :aspirin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Яну 2012, 19:53 

Местожителство: София
аз не бих....
Бих си го купил, донесъл по тъмно и кротко и тихо монтирал в някой ъгъл.
Проблем може да стане и заради 50 литров дестилатор...,а ако имате фамилиите по завишени нужди от дестилат мииии задоволявайте ги.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 19:12 

тези бидони са пълни с ракия, като първият е от тази година а последния е от преди 25 години
С тези количества и с този обем на казана направи си в приключение със закона,не знам... най бързия начин да се излавиш от всичко е...напиши адреса на дядото си и след една седмица няма да имаш никакви проблеми дори и Ваньо Танов да ти дойде на проверка нито казан нито ракия ще намери....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Яну 2012, 20:12 
Аватар

Имам приятел, селски казанджия в едно от плевенските села. Според него точно сега не е момента да се правят каквито и да е опити за законна дестилация, защото във всяка къща има незаконен казан и работа за редовните няма. Той работи на принципа на превенцията. На всички казва, че е регистриран, че го дерат със акцизи, да внимават да не ги хване проверка от митницата със много ракия в района на казана и т.н. По този начин избягва сигналите от "доброжелатели" и за последните 3-4г. не е проверяван. Миналата година, обаче се записа охрана в кооперацията, защото казанката е все студена.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Яну 2012, 17:34 
Аватар

kotebarry: така си е, за това се отказах от покупката на казана ... иначе голямо желание имах, а и казана си заслужава - 5лв. на литър..

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 12:46 

Здравейте,

От съвсем скоро се ровя из законите и наредбите и не мога да разбера: След като "специализиран малък обект за дестилиране" е обект за дестилиране, в който се произвежда етилов алкохол (ракия) в размер до 10 хектолитра чист алкохол годишно от грозде и плодове - собствено производство на физически лица, за тяхно лично и семейно потребление до 30 литра годишно на семейство", защо ще можеш да вариш до 1000л. чист алкохол, след като ще можеш да консумираш само до 30л. годишно?

Извинявам се ако е банален въпросът и предварително благодаря!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 13:31 
Аватар

Местожителство: ПловдивЪ
Примерно аз съм регистрирал такъв обект, ти си произвел въпросното количество грозде и идваш при мен да си дестилираш алкохола.Ти имаш лимит за домашно ползване.Но на опашката чакат останалите след теб.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2012, 14:16 
Аватар

Местожителство: В.Търново
Текстът в закона визира вече заварените т.н. ракиджийници по селата, както и комерсиално открити нови казанджийници в които се вари ракия на физически лица, които си заплащат такса - труд+наем на казан - със или без техни дърва.
Никой законотворец не е мислил да разрешава ползването на домашен казан, няма такова понятие даже.
Сега се готвят нови промени в закона - ама и там не съм чул да има "домашен казан".
Току що чух нещо по радиото - лимит за всякакви алкохолни продукти собствено производство - 1 тон грозде или плодове ! И ракия се наричало само напитка от грозде или други плодове.
:) Много ми е интересно как точно ще надпишат примерно "Карнобатска гроздова - от 11 лв. литровата бутилка" : "Карнобатски зърнен спирт с миризма на гроздова ракия" ?
:megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2016, 08:01 

Да не отварям нова тема но да попитам и аз;
Варенето на ракия в домашни условия престъпление ли е?
100 литра казан който не е зазидан и е преносим реално как може да се регистрира и съответно да се плаща акциз?
Варенето на ракия в домашни условия можели да бъде законно или е престъпление?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Юли 2016, 12:05 
Модератор
Аватар

Местожителство: Дупница
Това е нарушение на закона.
Както е тръгнало скоро ще забранят и готвенето в домашни условия...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Юли 2016, 02:48 
Аватар

msergiev написа:
Както е тръгнало скоро ще забранят и готвенето в домашни условия
:thumbs1:
На някои това обаче може и да им хареса, зависи от уменията на половинката, но няма да се учудя ако след време ни въведат и акциз да спим с жените си – плащаш :sex: , нямаш, :saufen: но ако и него си го платил. Сега разбирам, че акциза е въведен още през 17 век. Целта му е да се ограничи потреблението на някои вредни за здравето и морала стоки и услуги.
За това,.......................та.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Авг 2016, 19:49 
Аватар

Местожителство: Аксаково - Варна
Ето новини по темата:
http://www.standartnews.com/balgariya-o ... 30470.html
Гледай сега какво ще става по избори. Българите лесно се манипулират, ако решиш да им барнеш пиенето. :megagrin:
Друг сценарий е всички селски казани да са на кметовете и всичко останали да се глобяват и да се проверяват през ден.
Не съм много по темата, но с 2 ръце ще издигна лозунгът: "victoryvt - ПРЕЗИДЕНТ". :cooler: :prost2:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 31 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часова зона: Европа/София