Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 01:00

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 24 Мар 2012, 23:28 

Привет юнаци!
От известно време хвърлям по едно оче на форума и ви поздравявам за авантюристичния дух и ентусиазъм в ракиения (и не само) занаят! :)

Току що си направих регистрация и имам един въпрос. Моята ситуация е следната: Обработвам една неголяма площ от 50-тина декара с цариградско грозде,което миналата година не ми се отдаде да продам. Не съм голям пияч,но ми хрумна,вместо да го хвърлям или да се мъча да го продавам на дребно,да го сваря на ракия в някой местен казан,да го бутилирам и съвсем законно да го изкарам в няколко познати магазина.

Възможно ли е това според вас и какви са препятствията? Нужно ли е да се регистрирам,като данъчен склад и трябва ли да плащам акциз другаде,освен на място след дестилацията-в казанджийницата?

Също ме интересува,дали знаете някой наистина добър казан с по няколко тарелки и дефлегматор в Североизточна България.

Благодаря ви за вниманието! :respekt:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Мар 2012, 09:58 

Местожителство: EU
На първо време се консултирай по въпроса с юрисконсулт, само компетентен човек може да ти обясни нещата подробно.
Най лесния, но най скъп начин е следния:
Регистрираш в патентното ведомство име (марка "Аполон" ) ракия, с този документ си копуваш бандероли(най малко 2000 дават)
После намираш лицензирана ракиджиница и вариш материала, бутилираш- етикет с марката и си готов.
Големия проблем е че излиза много скъпо и не си конкурентен на пазара.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2012, 16:51 

Тоест,според теб,не е нужна друга регистрация освен в патентното ведомство? С юристи се консултирам редовно,но от опит знам,че повечето са компетентни само в една ограничена област. Последните два пъти само си бъркаха в ушите и гледаха към тавана,така че се наложи сам да прочета закона и да си съставям документите...
Какви пари долу-горе взимат в ракиджийниците за литър изварена ракия(+акциз)? Интересуват ме места с наистина професионални казани,не просто аламбици.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Мар 2012, 19:26 

Местожителство: EU
Аполон Иванич написа:
Тоест,според теб,не е нужна друга регистрация освен в патентното ведомство? С юристи се консултирам редовно,но от опит знам,че повечето са компетентни само в една ограничена област. Последните два пъти само си бъркаха в ушите и гледаха към тавана,така че се наложи сам да прочета закона и да си съставям документите...
Какви пари долу-горе взимат в ракиджийниците за литър изварена ракия(+акциз)? Интересуват ме места с наистина професионални казани,не просто аламбици.

Без адвокат няма да стане твоята работа!
Лицензирана дисрилерия ви е необходима защото:Закона за контрола по храните го изисква.
Колкото до акциза той се заплаща с купуването на бандерола.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Яну 2015, 21:33 

Местожителство: София
До никъде е стигнала темата,а е интересна.
Някой ако има информация нека сподели.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часова зона: Европа/София