Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 00:47

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Авг 2008, 10:05 

не говорим за купешки и марки а за това кои каква ракия е пил и каква му най-харесва :!: лично за мен N1 е сливова отлежала 2г в дьбово буре :lol: и след бурето колкото може повече-докато свьрши :?

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 12 Яну 2009, 21:25 

Местожителство: Plovdiv
Грехота,такава тема,а никакви коментари ! Нямаме критерий за "домашна",но се сещам преди около 30 години имаше Троянска сливова по 0,5л.,по 12 в кашонче, много се тачеше и имаше защо. Сега я няма,разбира се, но скоро пих близка по качество Тетевенса сливова. Лошото е,че и тя мапива . :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: аа
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2009, 19:32 

от старата сливенска перлова 1975 или стралжанска мускатова пак от тях години едва ли ще се намери вече :D

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 14 Яну 2009, 20:11 
ССМ

Какво ще кажете за Еленската сливова, стига да я намерите или някой дядо да я е забравил в "удаята"! А за "Black sea gold 33", коняка на Поморие, който отдавна е задминал годините на етикета си!? :o :shock: И Троянската сливовата е добра, но коняка няма да го забравя!!!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 15 Яну 2009, 00:51 

Носталгия по отминалите времена и хубавите спомени :D
Сливенската перла си беше хубаво нещо, по онова време имах гости от чужбина-така си им остана уискито,като я опитаха.Сравнително скоро се опитваха да я правят в Баня,ама за никакъв... не ставаше(то там кое ли става!). А Стралджанската беше High Level Quality.За жалост изтърваха някаква отрова при бутилирането и я свалиха от пазара-още не може да се съвземе.Еленска не си спомням,явно не съм пил,но коняците всички ни бяха добри- 'ми как няма да са добри,като имаше едни дестилати,дето кротко си лежаха в едни 600 литрови буренца в Поморие и Преслав и отлежаваха с десетки години.
Black Sea Gold беше първата зеленоматова бутика в БГ и носеше V.S.O.P. на етикета.Французите тогава го оплюха,че имал 5 мг/л захар
и не отговарял на тяхния стандарт(2мг/л)

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re:
МнениеПубликувано на: 05 Окт 2009, 21:08 

Местожителство: Bulgaria
chrichri написа:
Сливенската перла си беше хубаво нещо, по онова време имах гости от чужбина-така си им остана уискито,като я опитаха.Сравнително скоро се опитваха да я правят в Баня,ама за никакъв... не ставаше(то там кое ли става!). А Стралджанската беше High Level Quality.За жалост изтърваха някаква отрова при бутилирането и я свалиха от пазара-още не може да се съвземе.Еленска не си спомням,явно не съм пил,но коняците всички ни бяха добри- 'ми как няма да са добри,като имаше едни дестилати,дето кротко си лежаха в едни 600 литрови буренца в Поморие и Преслав и отлежаваха с десетки години.
Black Sea Gold беше първата зеленоматова бутика в БГ и носеше V.S.O.P. на етикета.Французите тогава го оплюха,че имал 5 мг/л захар

Колеги!
Всеки си спомня младостта! Какво ли не сме пили и какво ли не ни се е струвало хубаво! За мен най-хубавото е това което съм направил при условия доближаващи се до идеалните и е без значение от какъв материал произвеждам. Моето мнение е че сливовата, или ябълковата ракия е идеална ако е спазен процеса за ферментация и дестилация! Мисля, но не съм могъл да го постигна същото и за джанковата ракия! За гроздовата има достатъчно специалисти да се произнесат!
Лично мнение: Когато ракията е произведена при подходящи условия, изходния материал няма съществено значение за качеството на ракията!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Re:
МнениеПубликувано на: 06 Окт 2009, 22:48 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
petko_bgsf58 написа:
chrichri написа:

Колеги!
Всеки си спомня младостта! Какво ли не сме пили и какво ли не ни се е струвало хубаво! За мен най-хубавото е това което съм направил при условия доближаващи се до идеалните и е без значение от какъв материал произвеждам. Моето мнение е че сливовата, или ябълковата ракия е идеална ако е спазен процеса за ферментация и дестилация! Мисля, но не съм могъл да го постигна същото и за джанковата ракия! За гроздовата има достатъчно специалисти да се произнесат!
Лично мнение: Когато ракията е произведена при подходящи условия, изходния материал няма съществено значение за качеството на ракията!

Не е така колега,ВСИЧКО има значение за КАЧЕСТВОТО!
Ако в подходящи условия вариш кенеф,няма да излезе нищо друго освен л...о!!! :shock:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 7 мнения ] 

Часова зона: Европа/София