Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:05

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Питане за водка
МнениеПубликувано на: 23 Окт 2012, 21:38 
Аватар

Местожителство: Гълъбово
Здравейте колеги. Нов съм във форума и съм голям любител на алкохолните напитки. Казвам се Мартин.
Изчетох доста теми от форума, но не съм убеден какво точно трябва да направя.
8л. медицински спирт, се превърнаха във около 20л преварен 50 градусов спирт. Какво да правя с него, в смисъл активен въглен, разреждане, глицерин и т.н. В каква последователност и в какви количества до достигане на годна за пиене водчица???? Благодаря предварително и наздраве :))) :saufen: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Окт 2012, 23:06 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Абе цар Киро няма ли регистрация тук да отговори на момчето? ;) И аз съм любител на алкохолните напитки, но само това питие не се научих да пия. Мирише ми на болница и това е. Сори за офа.
Цитат:
http://www.rakiyata.com/forum/viewtopic.php?f=7&t=892&p=9676&hilit=%D0%B2%D0%BE%D0%B4%D0%BA%D0%B0#p9676

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 00:54 
Аватар

Няма проблем :)
Аз си я харесвам водката, не е като ракията, но добре си влиза. Та така де това лято сварих доста ракия, а не бях правил това никога всичко четох от тук, дрожди поръчвах какво ли не, ракиите станаха супер :) А за спирта, той нали си е чист етил, имам доста познати които са пили спирт, лично аз не, разреден само с вода, грам глицерин, 2гр. захар и лимонов сок, това за литър. Аз го преварих, пробвахме го, но нещо миризмата и вкусът малко куцат, преди да го разредя на 25гр. за преварка си миришеше точно като водка Savoy :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 01:40 
Аватар

Местожителство: София
Само не разбрах каква е била целта на тая преварка на чистия медицински спирт?! За пръв път чувам. Пък и по-чист няма да стане. Ама не съм и най-големия спец, де.

Сега трябва да го "мориш" с некви аромати, ама ще е странна "водка"... с аромати.
Може още 1-2 мл глицерин на литър да добавиш. Пробвано е, няма проблем. Ако искаш опитай първо с един литър. Един милилитър е 20 капки от капкомера.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 13:37 
Аватар

Ами някъде из форума бях чел пост от администратора, дали не беше в темата за зърнения спирт и поне аз доколкото разбрах, той е преварял спирт, незнам дали медицински. Пробвал го е със кошничка в казана с портокалови кори и др опит май е правил с резенчета лайм в кошничката, така ставал аромата по-жив и си струвало опита. Та и аз смятах да правя нещо подобно, но в крайна сметка реших само да го преваря, после да се слагат есенции да станат 2-3 различни вида водка :) Значи първо да пробвам с 1мл глицерин, а активен въглен да слагам ли?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 13:48 
Аватар

А за преварката, май ползата беше само, че се събрахме, изпекохме някоя друга пържола и доволно си пиинахме ;)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 19:44 
Аватар

Мартин85 написа:
.... А за спирта, той нали си е чист етил, имам доста познати които са пили спирт, лично аз не ....

Аааа, това е нищо. Преди мнооого, много години в казармата, бяхме опрели и до тройной. Един руски (съветски) одеколон за след бръснене (по сегашному казано - афтършейд). Какви времена ...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 19:53 
Аватар

Прикачени файлове:
e9b5e262ebb5.jpg
[/img] :megagrin: :megagrin: :megagrin:

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 20:44 
Аватар

Местожителство: Пловдив
idealist написа:
Аааа, това е нищо. Преди мнооого, много години в казармата, бяхме опрели и до тройной. Един руски (съветски) одеколон за след бръснене (по сегашному казано - афтършейд). Какви времена ...

:D И моя така изчезваше от дневални таласъми, та от тогава не искам водка, не искам и одеколон - карай си на гел, пък да видим кой ще го изпие 8-)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Окт 2012, 21:39 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Мартин85.. Жалко че не обичаш уиски.
Преди няколко години/ преди да се запаля по rakiyata.com ми подариха едно буре от 15 л.
Какво да го правя да не се расъхне, напълних го с водка, забравил съм го за няколко години :datz: /имам снимки във форума ама не знам къде са/ та такъв еликсир се получи.
Останаха ми няколко бутилки едната от които е в бутилка от "Дъмпал".
През лятото ми идва кръстника на гости / изтънчен пияч на малцови уискита, от голямото Добро Утро/ . Като отпи каза: еее Дънпала си е дънпал неможеш да го сравняваш с др. уискита :lachtot: ,
Мисълта ми е защо не Уиски а водка? С дъбово буре, силно препечен чипс.....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Окт 2012, 17:14 
Аватар

То в казармата на тази суша, чошек на всичко е способен :shock: :megagrin: :megagrin: :megagrin:
Мони, аз много си обичам уискито и даже това което каза, мн ме заинтригува, но проблема е че нямам буре, само с чипс ако го оставя, сигурно няма да се получи. То нали по-принцип на уискито, всичко му идва от бурето.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Окт 2012, 01:47 
Аватар

Местожителство: София
И аз бих желал да си направя водка, но за сега събирам информация. Тази идея ме обзе след като наблюдавам как почти всички клошари из София се мъкнат с шишета от минерална вода и се олюляват. А аптеките са техните магазини за алкохол. Реших да пробвам няколко вида по евтина белоруска водка, ми да ви кажа на аромат си е чист спирт :shock: а на вкус не пари, като евтините БГ водки, което си ме изненада. На етикета пише че съдържа спирт, вода и захар, а на другия етикет захарта е заменена от глюкоза на кристали, което за мен си е пак захар. Ако намеря въглен из нас ще пробвам дали ще махне аромата на спирт, но незнам дали имам. :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 30 Окт 2012, 19:39 
Аватар

Вземи малко спирт и пробваи, ако ти хареса резултата, газ до аптеката и наздраве :) Аз като имам резултата ще пиша какво е станало, сега чакам активния въглен да се утай.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часова зона: Европа/София