Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 08:12

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 17:37 

Местожителство: Добрич
Здравейте колеги!!!
Имам един проблем от две три години и търся правилното решение и затова се обръщам към вас?Ето за какво става дума:
Имам 500 кв.м място във вилната зона на града.Там имам малка постройка и оранжерия от 12 кв.м. Имам и един крадлив съсед ,който лятото ми бере доматите ,а есента и пролетта влиза в оранжерията и ми бере салатките и зеления лук.Няколко пъти другите съседи са го хващали вътре и дори и аз веднъж го хванах ,но не му направих нищо ,защото е на 71 години.Предупреждавал съм го десетки пъти,говорих и със съпругата му ,но човека си знае неговото.Та варианта бой отпада защото е дърт.Мислех да сложа над врата на оранжерията една купа пълна със сярна киселина ,че като отвори да го залее ,но после се отказах.После мислих да купя един стъпен капан от евроромите на пазара ,да му намажа шиповете със оръжейна смазка и да го заложа пред врата ,но пак се отказах.До тук ако направя някое от изброените неща подлежа на наказателна отговорност а аз не искам това.Затова реших да напръскам със БИ 58 или някакъв подобен препарат че да се одриска здравата.Знае ли някой за подобен препарат?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 18:35 
Аватар

Местожителство: враца
Slложи купа която да го залее ссс старо двигателно масло, или боя , йод, калиев хиперманганат .
Избери ... каквато боя избереш- такъв ще си го гледаш после . :megagrin:
С каквото и да напръскаш доматите , пенсионерът е хитър като хиена , и ще си го измие .
Сложи газов патрон да го гръмне , щом е в оранжерия - ше избега :megagrin:
Проблем е , че ако е Врачанин примерно - ше ти строши после стъклата до едно . :megagrin:
Що не изкопаеш плитък трап 50 см( без пирони по дъното естеств.) и го покрий ?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 20:42 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
svata65 пробвай с добро,просто му давай от сърце каквото ти е излишно.
Каквито и капани да му заложиш ти ще излезеш виновен .Ако има ток пробвай с аларма.
Ако имаш познат в полицията помоли да го предупредят учтиво.Официалния канален ред само ще ти втъжни живота и няма да даде резултат.
Няма такава отрова която да е безвредна след това за теб пък отровителите имат своя кръг в ада на Данте Алигери.
Що не вземеш да му направиш една мини оранжерия та да можеш ти да си береш от него :lachtot: .
Такива неща дребни на глед подкопават вярата в държавата и държавността и ни карат сами да му търсим колая.
Дано някой даде верния съвет!
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 21:48 

Местожителство: София
д....ба и боклука...бой само...той и като млад е крал и взимал на готово.
Кофа с редки фекалии на врата...пък ако е врачинин и идва по нощите да мизерства(щот иНаче няма смелост) ЩЕ ТРЯБВА И ДА МУ ГИ СГОТВИШ!!!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2013, 23:19 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Проблема може да се реши интелигентно с хитрост.
Разправяш в непринуден разговор с всички съседи че знаеш кой ти краде зеленчука и че си взел мерки като си го напръскал с отрова която ще му причини осиране, повръщане и др. Слуховете в България се разпространяват мигновено както знаеш,
от страх няма да бутне нищо. :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 00:20 
Аватар

Местожителство: Божурище
cavxan написа:
svata65 пробвай с добро...
...Дано някой даде верния съвет!

cavxan е написал най-верния съвет.
svata65 пробвай да го включиш да работи, да полива, да наглежда. Не се сещам за друго съдейки от написаното.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 09:33 
Аватар

Би 58 е фосфоорганичен препарат силна отрова и с него трябва да се работи много внимателно, минимални дози предизвикват слюноотделяне, повърщане, виене на свят, чернодробни увреждания. Има голям период полуразпад и карантинен период около 30 дни. Освен това има специфична неприятна миризма. Подобни препарати трябва да се използват внимателно и при ползване на лични предпазни средства.
Както по-горе е предложено пусни слуха, че всичко е пръскано с Би 58 и сложи на едно две места в оранжерията по в една капачка от бира Би 58 само за мирис. Стига твоя съсед да има обоняние, защото с възрастта намалява.
:sauf:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 20:40 

Местожителство: Добрич
Говорил съм с него няколко пъти,но човека си знае неговото.Не само аз съм потърпевш от неговите набези.Миналата година обра камбите на друг съсед на неговата възраст и след като го хванаха с зеленчука в торбата се развихри голям скандал на спирката.Аз бях човека който го спаси от настръхналите старци.Една вечер го хванах в двора на съсед,извиках полиция,прибраха го и сутринта го пуснаха.След няколко месеца окраде на друг мрежата и той си я намери в тях.Викнаха пак МВР-то,пак му простиха.Не ме е яд за 20-30 салатки,дразни ме самата кражба .Цяла зима братовчед ми ми носи салатки и зелен лук ,има 4 оранжерии ,така че не съм прималял за тези 20.Май ще пусна слуха за силния препарат-мисля че ще има ефект.
Айде сега НАЗДРАВЕ със зелена салатка и пресен лук :megagrin: :megagrin: :megagrin: 1

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2013, 21:57 

Не мога да разбера какво става в тази държава...децата си играят с циганета...вие прощавате на крадци и се чудите как по-леко да им обясните да не се пипа...баси аз ли не съм наред...
Намери го някъде насаме и го смажи от бой, да видим ще идва ли пак.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 15:12 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Преди време бизнес партньор ме завлече сериозна сума пари. Всички опити да си върна парите по нормални начини, бяха неуспешни. Скъса ми нервите. Дълго време единствената ми мисъл беше дали собственоръчно да му строша кокалите или да използвам специалисти за тая работа. Докато...един мъдър човек не ме разколеба. Каза - злото вече е сторено, с ново зло няма да го поправиш. Опитах се да забравя. По-късно Съдбата ми предостави възможност да си върна средствата чрез успешна сделка, а въпросната гад претърпя злополука. Не че съм вярващ, напротив, по-скоро съм атеист...
Друг случай. Заварих мангал да краде в къщи. Размазах го от бой. Дълго време се чувствах кофти.
Трети случай. Мангал рови в кофа за смет. Не знам какво ме накара да му дам 5 лв. Мангалът се разплака.
Нормално е кражбата и лъжата да предизвикат гняв. И за съжаление случаят на svata65 не е единичен. Лошото е, че саморазправата може да ни докара още по-голяма беля...Ама обещахме да не говорим за политика...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 19:49 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Свате,не съм привърженик на насилието,но щом този човек няма респект към теб и труда ти,прибегни към други мерки....гръмни с пушка два пъти във въздуха и един път във гъза му,но със сол...това ще го откаже завинаги :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 20:02 
Аватар

Местожителство: враца
И защо да гърми 2 пъти във въздуха ? :fies:
И каква е гаранцията , че ще го уцели от 1 изстрел , това е бързо бягаща мишена .
Освен това мишената може да не дойде цяла седмица, тогава ще бъде принуден да иде ( като нинжа :skeptisch: ) у тях и да го гърми там .
Да зареди капан с газов патрон , ще си пие ракията , и пенционерът ще се гръмне сам .
Руснаците ги зареждат отдолу , задейства се при настъпване и е мн по зле .

Последна промяна emil emilov на 23 Мар 2013, 20:10, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 20:05 
Модератор
Аватар

Сакън, тук не е Америка. Като нищо ще се освидетелства, ще го обвини в опит за убийство и нанасяне на лека телесна повреда...
Явно човекът е с "отклонения". Каквото и да прави, резултатът ще клони към нула. Идеята със слуха не е лоша, но ако вземе междувременно да се гътне, радата му може да реши да изкара някой лев. Беее шибана ситуация в ш***** държава.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 21:21 
Аватар

Местожителство: Божурище
Сложи фалшива камера и антенка до нея. После с част от хитростите на MONI BARONA. Нещо като, трети път като го приберат в полицията ще му покажат да се види как е крал ... и така. Ако е с отклонения както писа АЗ , спасение няма. И никаква държавност и равенство пред закона няма по тези земи.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2013, 21:47 
Аватар

Местожителство: Казанлък
Дали пък няма да намери някое шише с домашна ракийка, обаче правена от метанол :fies:

Остап Бендер

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 23 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София