Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 12:08

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 27 Мар 2013, 19:11 

Здравейте, наскоро пих Кехлибар на Винпром Карнобат, хатреса ми много, но не разбрах дали е отлежала (на етикета не пише нищо, а някъде четох, че отлежава 1 година в дъбови бъчви)?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Мар 2013, 22:48 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Пиянде написа:
Здравейте, наскоро пих Кехлибар на Винпром Карнобат, хатреса ми много, но не разбрах дали е отлежала (на етикета не пише нищо, а някъде четох, че отлежава 1 година в дъбови бъчви)?

Винпром Карнобат може би е единствения които си прави ракиите от гроздов дестилат,
имам в предвид масовите селекции за свободна консумация. Но едва ли отлежават някъде :nixweiss: ,от как измислиха есенциите нещата се промениха коренно.
Тази ракия от 10 години е все с един и същи аромат, цвят и вкус, което ме навежда на мисълта за ''есенция, вода и боя''.От едно и също грозде АЗ вадя всяка година различна ракия, к'ва е тази магия да се вади все една и съща ракия от винпромските не знам.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 09:34 

Местожителство: София
Винпром Карнобат е СИС Индъстри,както и братя Минкови, както и Савой....от СИС ,Пещера си купува спирта за пещерската...та аз лично силно се съмнявам за гроздовия дестилат...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 12:11 

MONI BARONA написа:
Пиянде написа:

Винпром Карнобат може би е единствения които си прави ракиите от гроздов дестилат,
имам в предвид масовите селекции за свободна консумация. Но едва ли отлежават някъде :nixweiss: ,от как измислиха есенциите нещата се промениха коренно.
Тази ракия от 10 години е все с един и същи аромат, цвят и вкус, което ме навежда на мисълта за ''есенция, вода и боя''.От едно и също грозде АЗ вадя всяка година различна ракия, к'ва е тази магия да се вади все една и съща ракия от винпромските не знам.

:) че нали това име работата на хората... навремето (когато все още пиех ракия) имаше една ракия "стария дъб" или нещо подобно... всеки месец беше различна... няма нищо по-добро от постоянно качество с което ние всички като потребители да свикваме и да не се съмняваме всеки път дали не ни играят. При вината нещата стоят малко по-различно и може да се получат вариации в годините докато при ракиите работата на хората и техниката помагат за постоянството на резултатите. дори и при вариации в аромата и вкуса, постоянната работа с еднотипни по вид, старост и изпичане бъчви коригира нещата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 13:26 

е...да се вземат всички лозя в Бг да се умножат по 2 пак няма да може да се добие този концентрат от тях който се бълва на пазара...
А това за бъчвите звучи като приказка направо...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 14:19 

с обемите не съм запознат и като не съм наясно, не мога да коментирам. бъчви обаче има. пак казвам - вкусов и ароматен профил най лесно се променят с дървесина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 14:58 

lambri написа:
вкусов и ароматен профил най лесно се променят с дървесина.

До степен тонове еднакви партиди ?Това уеднаквяване се постига с бъчви?...или дъбов екстрат?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 20:03 

Както казах:
lambri написа:
с обемите не съм запознат и като не съм наясно, не мога да коментирам. бъчви обаче има. пак казвам - вкусов и ароматен профил най лесно се променят с дървесина.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 21:15 

lambri написа:
Както казах:
lambri написа:

на еднаква начална суровина предполагам...,а именно спирта....иначе как да се получат идентични партиди при това с тонове...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 22:00 

Сега намерих материал по Темата- оказва се, че дестилата подлежи на "отлежаване", а не самата ракия след като е минала през серпентините... :datz: И все пак остава въпроса дали все пак се води отлежала ако дестилата е отлежал или ако самата ракия отлежава някъде си? КОГА се води отлежала?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 22:05 

разликата между дестилат и в случая ракия е само в градусите...дестилата отлежава между 60-75%...тоест и двете принципно са минали през серпентината.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 28 Мар 2013, 22:26 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
ilu6a написа:
lambri написа:
вкусов и ароматен профил най лесно се променят с дървесина.

До степен тонове еднакви партиди ?Това уеднаквяване се постига с бъчви?...или дъбов екстрат?

Тук да си признаят технолозите,но едва ли,щот ще отидат на борсата.Отговора е във второто,не че няма бурета...при такова количество на пазара,ракията няма начин да не е различна понякога.Намерили са му цаката..иначе Ламбри е прав,аз вече 4 сезона пия една и съща ракия отлежала във френско буре,правена от различен вид червено грозде

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 29 Мар 2013, 21:16 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Никъде нищо не отлежава, за жалост всичко е химия.
Визирам всичко под 20 долара,Братята Македонци и Сърби може да имат някои партиди
но едва ли ще уцелиш точната да си купиш.За истинско Аз разбирам произведеното от мен/ вас/, ръка да пипне, око да види са казали старите хора....

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 13 мнения ] 

Часова зона: Европа/София