Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 07 Дек 2016, 16:39

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 09:47 

Сега искам да уточним нещо занчи ЕДИН МАЛЪК КАЗАН ЗА ДЕСТИЛИРАНЕ ТРЯБВА ДА БЪДЕ НА растояние НЕ ПО МАЛКО ОТ 300м извън границата(района на селото) по новите стандарти

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 12:19 

Местожителство: Хасково
Да сега видях от наредба 7 ,че отстоянието е 300 м , а не 50 както мислих.
Явно не е в чертите на населеното място.
Какъв е парцела ? Да не е само земеделска земя, защото процедурата по промяна на предназначението е дълга / около 5 месеца/ докато започне проектирането.

Изпратено след 9 минути 2 секунди:
Грешка -100 метра.
Н А Р Е Д Б А № 7
от 25 май 1992 г.
ЗА ХИГИЕННИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЗДРАВНА
ЗАЩИТА НА СЕЛИЩНАТА СРЕДА / под № 289/

Изпратено след 4 минути 14 секунди:
100м от най-близката жилищна сграда.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 12:34 

Местожителство: Асеновград
БАЙ ДРАГАНЕ ти или не разбра че става въпрос за промишлен обект от хранителната промишленост без значение че е 50м2 или никога не си участвал в такъв проект козваш че ако парцела е в рамките на селото или града така така 2 месеца и айде викай дюлгерите да си чувал термина отстояния има ги описани надлежно в ЗУТ съгласуването ставало успоредно с проектирането ами какво съгласуваш готов проект или добри намерения ти вилата на бай Иван си я правил сигорно 5 или 50 пъти преди това в различни села за разлика от вашия кмет по времето на моята одисея строителния техник които ми водеше преписката и отговаряше за нашия район беше уволнен в момента в който се опита да ме рекетира влезнах при г-н Кмета и му обясних за какво става въпрос на 16ят ден мухала беше изхвърлен от общината въпреки че не живея в тази община не съм гласоподавател и ге го бях виждал до този момент мисля си че това е МЪДЪР ЧОВЕК изкара си 2 мандата да е жив и здрав дай боже повече такива кметове сегашния кмет е рушветчия ама хората за осем години се научиха че не е нужно да дават рушвети и рядко му се оваря парашута на една обществена сграда вместо да смени керемидите той пратил циганите да ги боядисат и прибрал парите ама ядец като заваля един хубав дъжд и изми боята та стана за смях на цяла българия та искам да ти кажа че не е виновен кмета а хора като теб вас ви е по-лесно и изгодно да работите с рушвет в повечето случай вие носите парите щото ония от всеки пари не вземат човек като вземе безконтролни пари прибира поне половината

Изпратено след 4 минути 32 секунди:
докато писах ти си ме изпреварил ама нищо с още много неща ще се сблъскаш ако трябва да правиш такъв проект

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 13:57 

Слагай препинателните знаци Венци !
1.Отстоянието на казанджийница трябва да е 100 м от най-близката къща на населеното място.
2. Това не е в ЗУТ-а , а го третира Наредба № 7. Отвори я ,и я прочети.
3. Ако парцелът отговаря на условието , то скицата се заверява в ХЕИ и общината се задължава да ти даде виза за проектиране.
4. След това ела при съпругата ми и отивай да пазаряваш дюлгерите до 2 месеца. Панимаеш.
А за нашия кмет не ми се говори.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 16:17 

Местожителство: Асеновград
Ох БАЙ ДРАГАНЕ омръзна ми да пиша ! За препинателните знаци си прав, извинявам се ще се опитам колкото мога да вкарам писанията си в приличен вид. Граматиката не ми е силна страна.Общината е малкия проблем при такова строителство тя е регистратор и наблюдател на процеса ако всички документи са изрядни и да искат не могат да те спират. Колко трябва да е голям парцела за да получиш отстояние 100м. от всички къщи? Дори да пробуташ проектите и я направиш в селото кой ще те търпи после да го засипваш с миризми и пушеци, нали от разправий с комшийте от ядове и глупости ще си докараш рак и край, ама теб това не те касай нали си взел хонорарчето. Ракиджийницата не само че трябва да е извън селото ами ако е на 100м трябва да се съобразиш с посоката на вятъра щото и от 100м на жена ти прането ще стане черно а пък ти всяка седмица ще миеш прозорците.Сега оценявам колко знаещ е бил човека които ме съветваше / Да му даде господ още много дни / ако не беше той колко ли грешки щях да допусна. Когато купувах парцел имах избор между този на който построих и съседния който е по-голям а на същата цена. Съветника каза: вади скица и бягай в кабелно стопанство и я познай през нивата минава международен тел. кабел 500 чифта от Германия през Истамбул до блиския изток!! ако бях е купил? Много са нещата БАЙ ДРАГАНЕ много. Кажи ми моля те в прав текст правил ли си промишлен обект извън населено място и спираме.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 26 Фев 2009, 19:06 
Аватар

Местожителство: Varna
venci написа:
абе аз си знаех че си провокатор ама ако доидеш да вариш в моя казан ракия кът ти трясна един акциз та и на правнуците ти ще разправяш
Кажат ли веднъж че сестрати е ........... после обясняваи че нямяш сестра :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 27 Фев 2009, 08:51 

Венци ,пиша за последно.И не се заяждам.
Ти говориш за моралнта страна , за недоволство и.т.н. А има закон .Казанджийницата трябва да е на 100м от най-близката жилищна сграда.Едни ще са недоволни , но де има и много доволни. Но законите се спазват. А ти знаеш ,че злобата и завистта в последните години е голяма. Особено ако те видят ,че дръпваш напред.
Венци колективът ни е проектирал много шивашки цехове , колбасарски , административни ,най-големия цех в Южна България за.. но това няма значение. Но казанджийниц-не. Това е дребно нещо . Снощи говоря с жената/те прави архитектурата, а аз друга част// , тя ме сиктирдоса ,"стига с тая ракия " . Предстой да правим малка винарска изба с капацитет 20 000литра вино. По САПАД. Но не вярваме да се падне на нас. Защото за да те финансират по програмата ти подсказват кой ще проектира ,кои ще е надзорът, и кой ще строй. А за да вземеш строителното разрешение кметът ще ти подскаже от коя фирма ще точиш бетона , и къде трябва да дадеш законно пари , за да може неговата фирма законно да ги усвои.
Така е в България .За жалост
Венци ,със здраве и наздраве!

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 02 Мар 2009, 15:09 

Значи вие двамата по горе сте решили да се чепкате, ако няма какво да напишете по темата недейте да драскате.Темата е от съвсем друго естество а вие сте решили да се правите на умници "препинателни знаци незнам си какво още там" бреееееееееееееее.......
Айде Чао
Послепис : Българска работа

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие:
МнениеПубликувано на: 04 Мар 2009, 17:52 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Заключвам темата и предлагам да продължите дискусията чрез лични съобщения. Нека оставим публичната част на форума свободна от прекомерни страсти.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Темата е заключена, не можете да променяте мнения.  [ 24 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часова зона: Европа/София