Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 04:12

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 02 Ное 2013, 10:14 

От няколко седмици бичат темата за домошарките, а днешната статия и кърти за вредите от метила в организма, в частност очите и мозъка. Като изключим корпоративните интереси на винпромите, вие споделяте ли написаното?
В химията съм бос, но от доста време варя ракии, най-вече плодови, като винаги правя преварки, махам от 25 литра ракия за преварване към 250 грама първак и я спирам на 40 градуса като стане. Да не говорим че махам костилките, семките и дръжките още преди ферментацията. Казана е меден. Мога ли да съм сигурен че няма метил така?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Ное 2013, 22:17 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
batence81 написа:
От няколко седмици бичат темата за домошарките, а днешната статия и кърти за вредите от метила в организма, в частност очите и мозъка. Като изключим корпоративните интереси на винпромите, вие споделяте ли написаното?
В химията съм бос, но от доста време варя ракии, най-вече плодови, като винаги правя преварки, махам от 25 литра ракия за преварване към 250 грама първак и я спирам на 40 градуса като стане. Да не говорим че махам костилките, семките и дръжките още преди ферментацията. Казана е меден. Мога ли да съм сигурен че няма метил така?

Да,да и да.........,войната отдавна е започнала.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Ное 2013, 10:12 

То и във виното има метанол...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 18:24 

batence81 написа:

Добре се спрявяш.

Аз я правя по следния метод- махам пътрвака и събирам до 50 градуса и останалото слагам в следващия казан за преваряване заедно с другия материял и обикновено ми тръгва над 70 градуса и сабирам до 50.

Пробвам я по следния начин ; сядам и почвам да пия и да мезя докато не ми омекнат коленете и след това на другия ден съм кукоряк ракията е ок.

Ми наи много метил има в бозата и виното както каза колегата по горе.
Хубава ракия става от хубаво вино :) :) хубаво вино но дистелирано че и преварено направо мехлем .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 19:33 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Как пък решихте , че в бозата и виното има най-много метанол? Едната напитка се прави от зърно, а другата от грозде и двете култури не са от най-пектин съдържащите .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 06 Ное 2013, 22:29 

Местожителство: София
Да не говорим ,че всъщност не метила евентуално е най-голямата вредност в ракиения дестилат добиван домашно.Леталната доза е 1мл на 1кг...тоест за един 80кг човек са нужни 80ммл една голяма ...а за високо съд. на метил в ракията се счита примерно 4-5гр на литър...Сами си сметнете колко литра трябва да се изпие от същата ракия за да се достигне дозата от 80гр...същевременно антидода на метила е етила...ама журналята като им платят , не им пука кви глупости пишат-само да си вземат парите е важно.

Последна промяна ilu6a на 07 Ное 2013, 10:08, променена общо 1 път

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 09:54 
Аватар

Местожителство: В.Търново
А сега я сметни дозата не за 80 кг. , ами за 120 ...
:megagrin: :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 10:46 

Има - нЕма 30 литра за кратко време (за 120 кг. живо тегло) и то без да броим антидот ефекта :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 07 Ное 2013, 13:39 

Най-голямата отрова в домашния алкохол е ...етанола... Има го и в купешкия.
Следващия път журналята трябва да напишат статия предупреждаваща за страшната опасност от асфиксия с диводороден монооксид. Този важен въпрос трябва да се постави на вниманието на обществеността.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 08 Ное 2013, 06:42 

а така

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Ное 2013, 23:51 
Аватар

Местожителство: zimbabwe
всяването на страх и паника у хората е много печеливш бизнес,поръча се обикновено от определени лобита и се плаща от масовия данъкоплатец. :censored:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Ное 2013, 06:06 
Аватар

Аз имам друго обяснение за поредицата... вестника е собственост на Батков, същия държи Вини Сливен и мисля Вила Любимец. Значи, ако около тия статийки се мяркат рекламки на двата горепосочени винпрома. Работата е ясна. Отделно когато се отделят такива тематични страници "наземните" им агенти обикалят заинтересуваните рекламодатели за имиджови статии и за реклама и така си постигат и една договорка за реклами докато я има поредицата. Всичко е пари ... Аз поне навремето съм присъствал на срещи в които ще се прави рейтинг някакъв на университети - и ти се казва директно - ако участваш си трети, ама ако си платиш рекламка - може да станеш втори, пък ако рекламката е за повечко пари ще има имиджова статийка и в материалите ще ви споменаваме по-честичко. Това е масовата практика на вестниците в България, предполагам и на другите медии...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часова зона: Европа/София