Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 09 Дек 2016, 17:52

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Кой с какво ....
МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 11:54 

Местожителство: София
hanibal написа:
с единия почти се осакатих :( по пръстчето но пък само него си оставих :)

Те така се точи НОЖЖ
http://www.youtube.com/watch?v=AUD_i8JBH9I

Щом те е ухапал си остава твой-правило ножарско :D
Ако те интересуват подобни самоделни заточващи системи с фиксиран ъгъл има един младеж,който изработва много добри срещу 90лв.
http://media.snimka.bg/s1/1772/029789001-big.jpg?r=0
Аз лично ползвам няколко камъка японски,елмазни камъчета, елмазна паста,строп...-ама сравнение с разни люде съм пълен лаик...
А ножчетата изработвам от Р5М6/1,3343 или 1.2210 / К 510...с първата стомана може да се постигне над 62 HRC след отвръщане от 65 HRC ,а със серебрянката едно 59-60 HRC е съвсем нормална твърдост...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 13:28 
Аватар

Стига ве .... как да дам 90 лв за нещо което мога да наглася у дома за 45 мин .... камъчетата между 3 и 15 умрели американски президента се намират в зависимост от зърното .... ЕТО УЖЕ СЛИШКОМ МНОГО !
да ми плащат да точа ножове разбирам .... а то за едното чесане на крастата ... пак не си струва 22 мм пдч от рафт на гардероб 60Х60 см дупка по средата /през нея на плота го завивам с крилчарта гайка / и се получават 8 страни на който с двойнозалепящо тиксо лепя шкурка от 80 до 2000 водна .....

желание да имаш да търкаш ... около ден на нож и са в перфектна кондиция вече свикнах ... е не е идеално не цепи косъма но бръсне :) някой кат ми земе ножчето да го ползва обикновенно се рязва :) не са свикнали с така непонятна за тях острота ....

в заключение не давам пари за НИЩО което мога да си направя сам ....правя го с удоволствие и в това е удоволствието вярно не е съвършенно /макар да се стремя да клони/ но си е мое ! лично изработено

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 13:39 

Добрите камъчета почват от 100тина президента...но всеки си преценя.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 19:31 
Аватар

Благодарение на теази тема и клипа с ракетната установка за заточване на ножове най-после успях да си заточа моите. Е, аз имам груб камък от няколко евро, но в сравнение с преди са на бръснарски ножчета. В бъдеще се усъвършенствам и с по-финни камъни, естествено бюджетни.

Ако представлява интерес мога да щракна и моите ножлета, макар да са бюджетни са симпатични, поне на мен много ми харесват.

п.п. Установката я сглобих набързо с подръчни материали, не претендирам за прецизност и красота. Но пак казвам, като за първи път останах доволен.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 20:08 
Аватар

Е то това е идеята ... да се ВЗЕМЕ идеята

Щтракни да видим ножлета ... винаги е интересно да видиш нещо ново а и снимай установката :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 20:08 
Аватар

Е то това е идеята ... да се ВЗЕМЕ идеята

Щтракни да видим ножлета ... винаги е интересно да видиш нещо ново а и снимай установката :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 20:34 
Аватар

Тези с боторчето жената ги е взела от някакъв супермаркет с точки от пазаруване. Ползваме ежедневно само тези с гладките остриета. Тях точих днес. Щампата я имаше на всички, но с времето се изтри от ползване и миене.

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 20:45 
Аватар

Това куфарче го купих преди 6-7 години от друг супермаркет за 12 евро. Замисъла беше да е подарък, но като го отворих вкъщи ми хареса и реших да си го задържа и да купя още едно. Като се върнах бяха свършили.

Още не съм ги точил и режат доста добре, но пък са ползвани само петнайсетина пъти. Нося ги, когато си правим барбекю из балкана. Удобни са за транспорт и не се налага да ядем с пластмасови вилици и ножове. Дори има още неотваряни и са си в найлончето.

Щампата от едната страна е с боя, а от другата си е направо на метала. Предполагам се разбира от снимките, че всичко е разположено на два етажа.

Като за тази цена, бих казал че са направо бижу. Още ме е яд, че не взех 5-6 куфарчета. Тогава предполагах, че са някакви абсолютни тенекета и понеже бързах, чак у нас се усетих че са направо без пари.

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 20:51 
Аватар

А ето и ракетната установка. Отне ми повече време да ровя по щайги и стелажи, отколкото да я сглобя. Не е много за показване, но в сравнение с ръчното ми заточване е направо с космическа прецизност и останах приятно изненадан от свършената работа. А както вече споменах бруса е от най-евтините по селските пазари.

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 21:18 
Аватар

А това е джобня ми нож. Нося го когато съм на работа. Ползвам го за какво ли не, тип Беър Грилс... :D

За сравнение с куфарчето - купен преди 3-4 години за 10 евро.

Изображение

Изображение

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 22:05 
Аватар

Чесно казано страшно ме накефи устройството за точене лесно бързо с подръчни материали и ...ФУНКЦИОНАЛНО!
Това имах впредвид когато казвам че не давам пари за нещо което мога да си направя сам

тези Ножове не са лоши но искат доста занмавка да се наточат както трябва 3 4 дни на нож и стават бръснещи

за ситно камъче от порядъка на 3000 до 5000 си отрежи парче мрамор не е идеално но върши почти същата работа .... :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 22:23 
Аватар

Чак до там не мисля да стигам, но определено ще си взема по фин камък от сегашния.

А това с дните чак ме плаши. Днес не съм стъргал повече от 5 минути на нож. С нещо по-финно да стигна до 15, но чак дни е много.

Джобния до вчера го точех с пилата... :lol:

п.п. 90 лева за онова от снимката и на мен ми се виждат много. Предвид това, че ако реша да ги произвеждам серийно ще ми трябва един ден за набавяне на материал и настройка на инструменти и шаблони. От следващия ден ще мога да хвърлям по 20-30 бройки на ден на щанда без да си давам зор. Е, ако комплекта включва някакъв скъп камък не знам, може и да си струва парите. Все пак човека си знае най-добре, той ги прави.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 22:58 

Можеш ли да гарантираш за тези 20-30 бройки ,че няма да променят ъгъла ?
Ще могат ли всичките да се задават ъгли така,че спокойно да качиш нож за 500лв и да го заточиш?
Силно се съмнявам?
Привидно изглежда елементарно но изработката му не е такава -прецизна е отсякъде.
Като работиш с ножчета за по 300-400лв не можеш да си позволиш фалове, а едно прихлъзване или промяна на наклона ще е точно това.
Айде направи 30тина ама същите като тази от снимката аз ти гарантирам пазар.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Яну 2014, 23:14 
Аватар

Не се заяждам с човека.

Щом дава гаранции за такива скъпи ножове съм съгласен. Аз мога да дам гаранция за ножове, като моите.

Иначе, като за уред боравещ с ножове за 500 лева можеше да се постарае във външния вид. Това го казвам не за да се заяждам.

Всеки си знае труда и материалите и си определя цената. Щом има пазар значи цената е добра.

п.п. Как ще ми гарантираш пазара предвид, че ще трябва да инвестирам 300 и кусур евро за изкарване на първите 20-30 бройки? И това без да знам какъв материал се предпочита(предполагам парен бук или евентуално кестен), което също е от значение.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Яну 2014, 01:14 

Повярвай ми от снимката не става ясно колко прецизно е изработена системата,по-добра е на Лански и Спайдерко-а това си е сериозно.
За гаранцията...ами щом мислиш ,че можеш да направиш 20бр за ден, то предполага и цената да е по-ниска...но пък при теб разстоянието е проблем...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 89 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София