Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 06 Дек 2016, 05:18

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Winebox Portfolio Tasting
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2014, 12:13 
Аватар

Здравейте,

Някой планира ли да ходи на http://tasting.winebox.bg/bg/home
и имате ли повече инфо. Пише че билета е 12 лв, но никъде не пише, че дегустациите влизат в цената. Гледам че е имало още едно изложение през 2012 и май отзивите са добри.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: Winebox Portfolio Tasting
МнениеПубликувано на: 08 Фев 2014, 14:36 
Аватар

Местожителство: София
Това пък е в четвъртък! :shock:
Как може такива събития да се организират в четвъртък? Глупост.
Аз съм ходил на Di Vino тест два пъти и дегустацията по щандовете беше безплатна. Нямам много добри спомени от събитията. Както и от аудиторията. Но това е друга тема. Надявам се, Радисън да се справят по-добре. Като зала, осветление, вентилация... За аудиторията, то е ясно. Пак ще има пийнали тинейджъри. Грозна гледка.
Ако проявявате интерес, ще разкажа.
Та, аз ще ходя. Ако има още някой от вас с такова желание, нека пише и да се срещнем там. Едно да се запознаем и две - да обменим мнения, вкусове...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2014, 08:23 
Аватар

Да, малко е тъпо да е четвъртък, повечето хора ще са на работа. Аз смятам да ходя, дано само не се падна късна смяна тогава.
lhristov, ще разкажеш ли за DiVino.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Фев 2014, 14:39 

За Дивино просто няма какво да се говори...опиянчени журналисти ,пълно с разни педерастливи "доайени " с шалчета,опити пубертети...наблъскани на малки маси производители,няма чаши, задушно ,тясно ,наблъскано с народ.....с една дума ТРАГЕДИЯ...
Изложение ,което набира сила всяка година е Салон на Виното провеждан месец ноември от 4 или повече години насам в Експо на Цариградско.
Дивино беше супер първата година и послеееее ос....ране

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Фев 2014, 10:06 

Здравейте приятели, които се интересувате от Winebox Portfolio Tasting.
Видяхме вашите коментари и веднага ви отговаряме.
Билетът е 12 лв, но ако се заплати онлайн до 14 Март на tasting.winebox.bg, билетът е 10 лв.
НЕ ПЛАЩАТЕ НА ВСЕКИ ЩАНД, ЗА ДА ОПИТВАТЕ, това никога не се е случвало на WINEBOX PORTFOLIO TASTING.
Плащате билет на входа /или он-лайн/ и срещу този символичен вход от 12 /или 10 лв онлай/ ние ви отваряме ,
за да опитате не 100, вече можем да сме по-точни, а 130 вина, в ценови рейндж от 10 до 260 лв /бутилката/.
Вие избирате какво да опитвате от тези 130 вина.

По отношение на деня - да, това е дилема и за нас. Дали е по-добре през уикенда, или през седмицата.
Избрахме четвъртък не случайно, тъй като много от вас, от нашите клиенти, в петък тръгват на път, и отсъстват през уикенда.
Но, за да ви е максимално удобно, тейстингът ще продължи от 13 до 21 часа, така че всеки, който е винолюбител, търговец на вино, и т.н
може да отдели 1 или 2 часа от времето си, за да ни посети от опита страхотни вина.

Отделно на това, сме организирали Майсторски Класове и Лекции, които са платени, но който си плати Майсторски Клас и/или Лекция, не плаща билет за вход.
Можете да видите темите за лекциите и майсторските класове на: http://tasting.winebox.bg/bg/program
Те ще се водят от най-добрите ни винени специалисти.
Поздрави от нас, Уайнбокс, ако имате още въпроси, ние сме на разположение.

Очакваме тези от вас, които намират нашето събитие за интересно и полезно.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2014, 21:41 
Аватар

Аз, след прочитане на горе написаното се почувствах персонално поканен. Не знам защо. И имам билет, естествено. Само не знам в четвъртък по кое време ще съм там. Разбира се, няма да опитам 130 вина, това е абсурд. Ще наблегна на Кава и въобще испанските. (предстои ми пътуване до страната).

Към колежката, писала по-горе: Много мило от Ваша страна, да отправите такава покана. Надявам се да се запознаем на събитието. И за да знам на кого да подаря цветята, моля, дайте ми повече инфо. Може и на лични. Един телефонен номер би свършил чудесна работа.

Към колегата, пуснал темата: Колега vsd, идваш ли? На място обещавам да разказвам за DiVino. Няма проблем.

Предвкусвам хубави и незабравими емоции. На опашката на коня...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2014, 21:59 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Как пък не се научиха да уважават езика на държавата! :explode: Отдавна ми е писнало от измислени англо-говорящи. Ценови рейнж ... абре няма ли кой да ви гетне и да ви филне малко брейн в пъмпкините ... Занемарихме си езика от много подобни и не само. А колко по-ясно и разбираемо може да бъде за много повече хора и ефекта да е в пъти по-голям.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Мар 2014, 22:36 
Аватар

Местожителство: някъде в Безхаберия
Flanker написа:
Как пък не се научиха да уважават езика на държавата! :explode: Отдавна ми е писнало от измислени англо-говорящи. Ценови рейнж ... абре няма ли кой да ви гетне и да ви филне малко брейн в пъмпкините ... Занемарихме си езика от много подобни и не само. А колко по-ясно и разбираемо може да бъде за много повече хора и ефекта да е в пъти по-голям.

Подкрепям на 100%,език мой.........жална ти майка!!! :x :explode:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Мар 2014, 21:27 
Аватар

Фланкер, абсолютно си прав, но за съжаление, дори органи които са създадени за да контролират не си вършат работа/СЕМ,ИАЛ и др./. Рекламите по ТВ са пълни с чуждици и се допускат всякакви измами, "смарт" прах за пране :x , "луксури" гел :explode: и въобще положението е неудържимо благодарение на некадърни журналисти, рекламни къщи и рекламодатели.
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Мар 2014, 08:09 
Аватар

Аз в крайна сметка успях да отида. Като цяло нещо не ми хареса много. Беше лудница и претъпкано с хора, а аз обичам по-спокойни събития. Мястото определено беше прекалено малко за толкова хора. Нямаше въздух в залата. Нямаше пияни тинейджъри, но имаше хора от другата крайност - "изтънчени" тарикати, с фалшиво префърцунено съзнание. Имаше и нормални хора. Лично мен тези фалшивите тарикати ме дразнят. Сипват му вино и той стои пред масата и си го гледа и си го души и така 10 мин. Лошото е че до този тип застават още 4-ма такива и мястото около масата свършва и трябва да ги чакаш да се правят на разбирачи за да ти сипят и на теб да пробваш. Иначе хората, които бяха част от събитието ми направиха доста добро впечатление, бяха отзивчиви и което ме изненада - почти нямаше намръщени, а бяха усмихнати.

Не опитах много вина заради лудницата, но общо взето това което уцелих не беше нещо впечатляващо. Опитах вино за 150 и 200 лв бутилката като Vina Sena например, което определено не може да впечатли с нещо особено за тази цена. На повечето вина аромата е на дъб и нищо повече, нищо плодово, не бяха плътни или пък бяха не лоши, но не и за цената за която се продават.
Може би най-много ми хареса това - Château La Louvière http://www.winebox.bg/wines/wine/295
Странно плътно за бяло вино с интересен аромат.

Опитах и двете вина на българската изба Сомено - Someno Букет и Someno Рикат. Или аз имам яко сбъркан вкус или те залагат само на маркетинг. Вината бяха абсолютно безлични, но със сигурност ще има много от изтънчените тарикати, които ще го харесат само защото струва по 80 лв.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Мар 2014, 15:49 
Аватар

Аз като цяло съм доволен от събитието. Организацията беше перфектна. А това, че надойдоха толкова много хора май си беше търсен ефект. При тази цена на билетите...
Аз отидох малко преди 4, след 5 вече започна великото преселение на народите, към 6 вече стана непоносимо. Свърши въздуха и си тръгнах. но, това, за което бях отишъл го постигнах. Испанските щандове.
Започнах с №5 - Juve y Camps - Кава. Много интересно е да усетиш разликата на пино ноар, розе и същото грозде, направено на бяло - невероятно как ципите дават грубост. Но те правят не само кава - имат и едно "Iohannes" - мерло и кабарне - ммм, много добро.
И се пуснах на белите - Vinos Sanz. Вина от сорта Вердахо. За първото пича точно повтори думите на Илюша за късна закуска, плааавно преминаваща в обилна вечеря. Но вина за вечеря те не правят. Опитах и Совиньон блана - ами слабо.
Бодега Del Palacio de Fefinanes - Албариньо. Харесаха ми. С възрасния господин си обяснявахме какво е "lees" и батонаж. Имаше малко езикова бариера, но нищо.
И кротнах при Рафа Palacios с неговото Godello. Тоя пич ме изкефи. Герой той. Даже и за жени си говорихме. Българските. Мина някаква кифла, руса, на високи токчета и с много странна поклаща се походка. Не знам дали от изпитото вино... Рафа вика - Е те такива жени могат да ти разкъсат сърцето, пък аз му викам - по-скоро ще ти разкъсат портфейла... та така. Но, неговото "As Sortes" e виното, което аз препоръчвам. Правено от гроздето от най-старото лозе, на повече от 90 години и същевременно разположено най-високо в каманяка. За краката по чашата пича каза - глицерол, не алкохол. Много, много интересно.
Направих пауза и към червените. Естествено темпранийо. Тинта де торо или каквито там имена използват за това грозде.
Бодега Eliias Mora. Девойката ми напръска бележника с вино. Нема чистене това. Аре, Тинто и Крианца, както и да е. Но Gran Elias Mora, стояло 17 месеца в дъб му идва много. По-скоро на мен ми се струва много. Иначе е супер. Но и цената му от 75 лв. също.
Правят и едно сладко, но аз го оставих за накрая. И като отидох накрая беше свършило. Девойката каза, че е изпратила човек, но нямаше кой да я чака.
Другата Бодега - Еmilio Moro. Имат едно Malleolus, което като опитах и неволно се сетих за наш Наско. Алкохол напред, дъб...все едно Наско е правил това вино.
Пак починах, и се "рашнах" (Фланкера не обича чуждите думи) към божолето на Georges Duboeuf. Едър мъж с големи бели мустаци... Гаме. Неговия Morgon си заслужава.
Та този достолепен французин каза нещо, което няма да забравя никога. Не знам дали е така, но... Каза:" Ние, от стария свят: Франция, Италия, Испания, Германия, Швейцария, ние ПРАВИМ вината. Хората от новия свят ПРОЙЗВЕЖДАТ вина." Не знам дали е прав. Нямам толкова опит. Не знам и защо спомена Швейцария. За мен тя не е винена страна. Но кой съм аз...

Та, бях си чекнал и Spy Valley от Нова Зеландия и отидох. Специално заради ризлинга, но... в тефтера ми пише - "не струва"! Явно се бях преситил. А и нямаше въздух вече.

Както казах, доволен съм. И пак бих отишъл. Дай боже да съм дорасъл и за френските. И тях ще ги изуча, но първо испанските.
Колеги, да ви попитам, би ли била интересна една тема за Испания? Като винопроизводител. Като винен туризъм в тази страна. Понеже ми предстой пътуване натам и си мисля, че би било добре да се подготвя. С ваша помощ, разбира се.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Мар 2014, 11:52 
Аватар

Добре си направил че си отишъл по-рано. Към 7 часа, в залата сигурно имаше повече от 300 човека.

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часова зона: Европа/София