Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 11 Дек 2016, 14:16

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: уникално менте
МнениеПубликувано на: 22 Юни 2014, 17:27 
Аватар

Скоро ми донесоха лично на крак от Тоскана, бутилка 12 годишно FAMOUS GROUSE. Снощи съм изпил 200 грама. Е такова главоболие не съм имал никога. Мен по принцип глава от пиене трудно ще ме заболи, но това направо ме потроши целия. Вече е пет и нещо и още не мога да кажа че съм добре. Иначе бутилка, етикети кутия му е на шест,за вкус не мога да кажа нищо, просто не съм фен на това питие и нямам голяма база за сравнение. Това ми се случва за втори път, първото беше cutty sark, донесено от Гърция, но от него се чувствах по добре. От Българските ментета ми няма нищо, има много да учат някои от нас.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Юни 2014, 21:15 
Аватар

Аз пък се чудя, защо от Тоскана ти носят шотландски изгъзици? Нещо италианско да ти бяха донесли, грапа някаква или винце...

п.п. Сега гледам и от Гърция вместо някакво Узо или Метакса, пак съмнителни питиета. Препоръчително е от която и да е държава да се купуват типичните местни питиета и то от местни производители, линцензирани естествено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2014, 00:09 
Аватар

Илияне, подарък е, така решили това ми подарили. Преди това ми донесоха BOWMORE SINGLE MALT от Венеция. Е колкото и да не разбирам се усещаше че е истинско. А това от Гърция беше специална поръчка от мен за сравнение със същото закупено от BG. Ми нашто менте беше класи над Гръцкото. В момента групата е на остров Крит и съм им поръчал мастика. Каквато и да донесат, знам, че с тази във веригата метро няма да има разлика, просто мастика менте, /вносна/ за сега не съм намирал.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2014, 12:00 
Аватар

Местожителство: Враца
Мен например ме боли глава от бирите Пиринско и Болярка,
знам че на много други хора са им любимите,
при това съм ги пил в различни времена и различни партиди и...
задължително ме цепи китарата от тях,
та се замислям дали не може да имам някаква алергия към съставките,
технологията на производство и т.н. :google:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2014, 19:57 
Аватар

Моята китара имаше проблем с болярката , но преди 4-5 години. С пиринско никакъв проблем.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 27 Юни 2014, 21:12 
Аватар

Аз отново ще препоръчам - групата да прави типични за мястото подаръци и да са купени от приличен на вид магазин на централна туристическа улица, а не от голяма верига или закътан незнаен търговец. Ще се олющят с няколко евро повече, но поне няма да ти носят ментета.

Аз в момента сърбам Смирноф за 7.90 евро литъра, даже са го удушили с ония неща против кражба на гърлежа и после ги махат на касата. Никак даже не се и надявам да е истински Смирноф, но поне не ме боли глава и влиза, като у дома си. Все пак съм го купил от голяма верига, която не би си навредила със случайни ментета.

Та обобщението: За истински продукт казах къде да се търси по принцип. За задоволително качество спрямо цената - големите тамошни вериги. Безмитни зони и разни там икономии са си чист риск на необоснована цена.

То е същото все едно да идеш до Магурата и вместо от винпрома до пещерата да си купиш бутилка вино от циганин край пътя - може и да е истинско, но може и да не е...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 

Часова зона: Европа/София