Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 10 Дек 2016, 21:15

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014, 21:18 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Flanker написа:
Намирисва ми на добре познати въпроси, но поднесени по "правилния" начин

+1
П.с темата май е за ''Кръчмата''

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014, 21:21 
Аватар

Местожителство: Божурище
И мен отдавна ме осениха същите съмнения като Flanker... Още от т.1 на "заданието". Казан, или дестилерия? За каква годишна продукция, или какъв казан? 50 литра или примерно 1000 литра. ;) Иначе инфо се намира... Нооо точното формулиране и изчистване на заданието е 25% от осъществяването проекта. Поне в моята област е така.

П.П. Да, по-добре в кръчмата. :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2014, 21:34 
Аватар

Местожителство: Пловдив
:) и щото тука само vtv си позволи закачки.
В КРЪЧ-МА-ТА :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2014, 13:34 
Аватар

vtv, къде се скри "момето" :lol:
Ей сега е момента да почерпи по едно. Ако не, значи Flanker е прав ;)
Аз междувременно да ливна малко масло в огъня, че загасва :megagrin:
http://society.actualno.com/Domashnijat ... 10418.html

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2014, 21:18 
Аватар

Ама що акъл дадохте :smoker:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 00:36 
Аватар

бай Танас - Изобщо не съм изчезнала просто вече се чудя с какво съм се захванала и вашите закачки не ми помогнаха .... много :D

vtv - това със завъртането около огнището не беше лоша идея но се съмнявам че е с много чисти и добронамерени помисли така че отпада :D :P

А иначе - не изобщо нямам намерение да се занимавам с това. Идеята ми дойде защото не исках да се занимавам с нечии данни които да съм изровила по някакъв начин... дали интернет или чрез някой. И реших да пиша за някаква нова дейност ... и това ми хрумна ... въпреки че съжалих многократно... оказа се по-сложно за мен отколкото предполагах :D С тия акцизи, лицензи и т.н.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 01:00 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
Въпреки няколкото симпатични представителки на нежния пол, оставаме си отчаяна 99,9% мъжка компания. Но гледам, ilu6a съвестно покорява педагогически върхове, а vtv направо оглави комисията по букетите :lol:

Вземете пример колеги - кътайте дамите, че сме на ръба, да ни обвинят в дискриминация и ще трябва да въведем норматив поне 1/3 жени... което при три дами означава форум от девет души... :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 01:15 
Аватар

@krissy_sf Тъй, тъй, завъртането около огнището не е лоша идея. Само суха теория не върши работа. Ама щом отпада vtv какво ще кажеш на казанджията :? Това с маркетинговия план сигурно няма да му хареса :afraid: Освен да те научим да правиш ракия :megagrin:
Пиеш ли? Само не ми отговаряй като в оня виц - ако е въпрос-не, ако е предложение-да :lol:
Без майтап, кауза пердута изглежда твоята, но ако Фланкер не е прав що да не не ти помагаме, ама как :? :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 01:20 
Аватар

Вече и аз не знам как, толкова съм се отчаяла вече... не са женска работа тия казани май :D
А за пиенето.... ако е въпрос - не, ако е предложение - не отговарям, в моя случай :P

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 01:39 
Аватар

Споко, не е предложение :D. Питах по принцип, щото ние пием. Ама не за да се напиваме (поне не всеки ден :lachtot: ). И затова не възприемаме нито непиещите, нито пияниците. Схващаш ли? :)
И не се отчайвай, бори се!
@Админе, появи се и 4-та дама, ама се чудя дали защото сме и симпатични или компетентни 8-) или просто няма кой да и отговори
viewtopic.php?f=9&t=3180
http://hobbykafe.com/forum/viewtopic.php?f=5&t=5317
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic ... e=threaded

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 10:51 
Аватар

Баси... дипломант от ТУ да не пие. Вие чувате ли се? Пък и там мъжката компания вероятно е 80% от групите.
За обосновката - намираш снимки на сграда с място за паркиране и собствен извор в близко до голямо населено място селищно образувание ( заради пазара). За да вържеш гащите посочваш че наблизо нема такива казани ( т.е. твоите да са от модерните - колони, дефлегматори, нека малкия да е с въздушен дефлегматор или шарантски). За мястото проформа - сключен договор за 10 год. наем, за водоползването има такса но твоите преподаватели вероятно няма да го знаят, пък и ще напишеш че това е грижа на наемодателя.
За отпадъците - всичко се излива в бетонен съд -цедило. За охладителите използваш водата от няколко бетонни резервоара чрез помпа. Така разхода на вода става пренебрежимо малък. Само тоалетната и една чешма за миене при барбекюто се връзват към канализацията/септичната яма. За съдържанието на цедилото - давам ти една гениална идея ти си реши кое да е- посочваш че продаваш изварения отпадък на ферма за животни - да бъркат смески с нея (прилагаш проформа договор, и даваш пример за френски крави дето ги гледат с вино) , или договор с ферма за калифорнийски червеи - да си гледат червейчета хората и да правят обогатена пръст за плодни храстчета... Така хем нямаш грижа с отпадъка, хем получаваш пари в плюс към проекта...
Предлагани услуги - разтоварване, барбекю, телевизия, хладилник за ползване. Срещу заплащане - транспорт, дърва (газ), изваряване по поръчка от клиент, съхранение на джибра (ако в сградата има място) - с твои бидони, смилане и отделяне на чепки и костилки - има снимки на машинки в нета, продажба на бира и напитки на място, както и на барбекю продукти - кюфтета и др. такива. Тук с услугата изваряване по поръчка играеш по двоен стандарт - целта е да вариш през седмицата когато няма клиентела и така да постигнеш по-висока степен на използване на оборудването, затова тази услуга може да е в комплект с намалени цени за наем на казаните.
Ако направиш едно малко проучване - ще видиш че имаш сериозни конкурентни предимства..... Друг вариант за използване на утилизирана вода е да предлагаш и едно място за автомивка на самообслужване срещу такса за ползване на водоструйка и прахосмукачка....
Нема преподавател дето да удържи на такъв маркетингов план, особено ако предоставиш и статистика на населението и анкетно изследване за процента на броя потенциални клиенти... :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 13:23 
Аватар

Браво Нанков, конкретно и по същество :thumbs1: .
Само едно ме притеснява, нещо което и krissy_sf пропуска. Да кажем, че аз съм бизнесмен/инвеститор. Мен ме интересува преди всичко печалбата. Цени на услуги, оборот, необходимо присъщи разходи и т.н. Накратко какво ще прибера в джоба след като ударя чертата. Като ми хареса цифрата, едва тогава ще му мисля за инвестиции.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 13:27 
Администратор
Аватар

Местожителство: София
бай Танас написа:
като ударя чертата

Ей в този айсберг се разбиват болшинството прекрасни идеи :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 19:06 
Аватар

vtv - това със завъртането около огнището не беше лоша идея но се съмнявам че е с много чисти и добронамерени помисли така че отпада

Тези женски същества нямат милост към никого. :wallbash:
А пък така се надявях на някаква отмяна.И веднага им идва на акъл недобронамерени помисли.Пък аз .......................нищо конкретно.
По този повод се сетих един виц :
Иванчо и Марийка седят и мълчат. Марийка пита " За какво си мислиш,Иванчо. Той отговаря "За същото,което и ти ,Марийке"
"Аууууу,мръсник!"- отговорила тя.

Та и колежката :sex:

Нищо лично,майтап да става! :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2014, 19:47 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Да се включа отново.
Тия неща се правят не от началото а от края.
Имаш еди-колко си мъни да ли ще стигнат за начинанието и за колко време ще се избие инвестицията.
При нас има легитимен "модерен' казан то е узаконена казанжииница с два казана малък 400 и голям 500л с колони съответно.
40-50 лева е таксата за ползване дърва от теб или допълнително +5........... лева.
Не се цапаш само "зяпаш" и прибираш готовото.
Не съм ходил защото за мен и двата са големи пък с парите мога да си купя ........................кг.
Та тоя план трябва да започне от там 30 -40 лева на казан по очаквани брой варки в годината еди колко си пари.
От тия пари за патентен данък за акциз и за всички разходи и накрая какво остава.
Като бизнес начинание това е микро-бизнес не може да се разчита на дългосрочни прогнози защото е зависим от правителствени решения, парламентарни недоумици, EU-законотвочесво и нагласата на клиентите.
Това е към лека индустрия и бързо трябва да се избият парите за 2-3 години а не както при тежката за 10-15.
Колкото и да го смятам няма ли нещо друго от което да печелиш само на казан няма как да се издържаш.
Сещам се че Бай Драган наш съфорумец може да помогне с нещо защото е запознат с някой неща свързани със строителството т а за разните разрешителни за строеж и преобразуване.
:prost:

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София