Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 04 Дек 2016, 18:36

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 21 Ное 2014, 00:01 
Аватар

Тя темата за финансирането... виждал съм луксозни яхти да минават за рибарски - м.то луксозен риболов за милионери, ама създава заетост... трънци...
Тъй че нещо за селски туризъм що да не мине.... поне част от него..
Криси за мен се опитват да те накарат да правиш бизнес план с по-засилена маркетингова част. Типичната структура на един маркетингов план е друга... Как трябва да завършва въпросния маркетингов план.. Този който ти задава това задание специалист по маркетинг ли е ?Собствената марка може да се реализира по друг начин. В сравнително елитните ресторанти има едни стъклени дистилаторчета с газеник - вътре им сипват вино и ги подпалват. Гадното е че докато изтече ракията вече си изял салатата... Иначе собствената марка може да е и марка вино, което да се ползва за такава дистилация. Иначе за мен собствената марка не е задължително да се прави на място....Освен ако не е част от атракцията. В този случай обаче ти трябва едно малко казанче.... И тук също изключваме отдаването под наем на казан, по - скоро ще е някаква странична услуга за постоянни клиенти - да си изваряват ракия и докато я изваряват да се ошматкат като змейове в твойта кръчма... Но тук вече нещата стават много по-сложни - мястото трябва да е ключово за да привлича достатъчен обем платежоспособни клиенти. Що не вземеш да проучиш поне по интернет какво представлява един типичен микропъб в Германия и така да тръгнеш в някаква посока... Честно казано за мен ниша има в плодовите дестилати, с гроздови не можеш да впечатлиш българина при наличието на перла и богато разнообразие от мускатови ракии.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 08:20 
Аватар

"Криси за мен се опитват да те накарат да правиш бизнес план с по-засилена маркетингова част. Типичната структура на един маркетингов план е друга... Как трябва да завършва въпросния маркетингов план.. Този който ти задава това задание специалист по маркетинг ли е ?"

Ами той щеше да ме накара да правя бизнес план, но според мен няма право, именно защото се занимава с маркетинг (по-точно маркетингови изследвания) в Университета :)

Днес и утре ще гледам за тия микропъбове и ще го мисля... :?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 11:35 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Професорите от Йейл и Харвард и те...
Кажи му, че е разконспириран :evil:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 19:39 
Аватар

Местожителство: ESPAÑA
Колегата stefannankov,определено е ориентирал "колежката" много добре.Колежката във кавички,защото още не е подмазвала казан :D.Едва ли бих могъл да добавя нещо след изписаното от stefannankov,просто защото съм невежа в тази материя. Mного бих се радвал да видя нещо от този род...като на видеоматериала във БГ:

https://www.youtube.com/watch?v=-42YqbxTBmY
https://www.youtube.com/watch?v=_KHzAansXMU
Собствена марка,микропъб и така.. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 20:02 
Аватар

Това не беше честно, темата е сериозна а се удавихме от слюнка.
Ммммм :breit: Obst schnaps trinken es schmeckt sehr gut ;)
Дай Боже и тук :thumbs1:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 20:03 
Аватар

"Mного бих се радвал да видя нещо от този род...като на видеоматериала във БГ:"
За сега можеш да видиш само овцете от първия клип, ама трябва да побързаш, щото и те са на изчезване. :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 20:41 
Аватар

Местожителство: ESPAÑA
Абе и за овцете се съмнявам :D щот тая бергамаската порода само по Алпите блее :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 22 Ное 2014, 21:07 
Аватар

Не знам по алпийско какви са им породите , ама съм ял австралийско печено агне - отврат.
Ти ако можеш да се уредиш някой каракачанин от сливенския балкан да ти опече агне, пасло горе на високото билки,ще разбереш че те трябва да ни завиждат.
Ама за другото, какво можем изобщо да коментираме. :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 23 Ное 2014, 08:41 
Аватар

Който разбира немски - супер, ама за другитеееее... ама поне единия клип се разбира що годе и без немски ;) ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 05:26 
Аватар

Честно казано .... ми е малко странно преподавател да иска нещо от студент, пък той да му отговаря " нее, не си специалист тук, следователно нямаш право да ме караш да пиша за това". Още по - странно ми е обстоятелството, че един студент може да бъде каран насила да пише дипломна работа(магистърска теза) по тема, която не е негов собствен избор.
И от двата клипа каквото видях си е мой извод - тия скъпите инсталации, макар и малки, се ползват само от собственика им. В Бг такава инсталация не може да бъде дадена на масовия клиент защото той си знае неговото - потичало на толкоз, събираш до толкоз, останалото го хвърляш, отделно културата на повечето "клиенти". И понеже е под наем ще има джаскане, криви капаци и пр. Другото което ми направи впечатление е липсата на бандерол на бутилките които продаваха, което автоматично води до извода, че акциза се контролира вероятно по друг, облекчен начин. Третото... вярно скъпи инсталации имаха, ама не видях никъде уреди за лабораторен контрол, поне на изходната пращина можеше да покажат някоя операция за контрол на качеството... Българина е много мнителен като клиент, особено за ракия, която му се продава като домашно производство( но това е хипотеза, която трябва да се провери с анкетно изследване...) Наскоро се сблъсках с една такава дивотия - ракия изварена от варненски мискет - правилно отделена, средната фракция на първото изваряване има вкус и аромат - нещо неземно. Това което е събрано от опашките и първотока изварено втори път се продава под друга подмарка и опаковка, без да се крие свързаността на двете марки - дадох на мои колеги да опитат - е на повечето отзивите за първата бяха "парфюм, има нещо слагано тука, ОТ ония аромати сигурно" , а за второто - "е те това е ракия". И производителя потвърди че продава повече второто, въпреки че всички останали продукти на неговата фирма са във високата ценова категория - следователно клиентелата му е преди всичко от платежоспособни клиенти.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 22:12 
Аватар

Не помня да съм казвала, че не съм си избрала темата сама. Избрах си я за първи път за курсов проект предния семестър. Тогава ми се стори "тегава работа", но се преборих но ми останаха все пак за доизглаждане за дипломната работа някои въпроси, подобни на тези които зададох в началото. И я избрах втори път за дипломна, защото си е загуба на време и сили да започна 2ри път от нулата с нещо друго.
Това с преподавателя също не е така. Просто той е специалист в областта на Маркетинговите изследвания и ме насочи да се занимаваме с нещо в тази област, но малко по-разширено като обхват. Аз ако искам и бизнес план мога да направя. Но засега това ми е по-лесния вариант ;)
По отношение на "лъскавата инсталация", според мен това е за производители, които се целят именно в платежоспособната част от населението и съответно произвеждат висококачествена продукция.

"Честно казано .... ми е малко странно преподавател да иска нещо от студент, пък той да му отговаря " нее, не си специалист тук, следователно нямаш право да ме караш да пиша за това". Още по - странно ми е обстоятелството, че един студент може да бъде каран насила да пише дипломна работа(магистърска теза) по тема, която не е негов собствен избор.
И от двата клипа каквото видях си е мой извод - тия скъпите инсталации, макар и малки, се ползват само от собственика им. В Бг такава инсталация не може да бъде дадена на масовия клиент защото той си знае неговото - потичало на толкоз, събираш до толкоз, останалото го хвърляш, отделно културата на повечето "клиенти". И понеже е под наем ще има джаскане, криви капаци и пр. Другото което ми направи впечатление е липсата на бандерол на бутилките които продаваха, което автоматично води до извода, че акциза се контролира вероятно по друг, облекчен начин. Третото... вярно скъпи инсталации имаха, ама не видях никъде уреди за лабораторен контрол, поне на изходната пращина можеше да покажат някоя операция за контрол на качеството... Българина е много мнителен като клиент, особено за ракия, която му се продава като домашно производство( но това е хипотеза, която трябва да се провери с анкетно изследване...) Наскоро се сблъсках с една такава дивотия - ракия изварена от варненски мискет - правилно отделена, средната фракция на първото изваряване има вкус и аромат - нещо неземно. Това което е събрано от опашките и първотока изварено втори път се продава под друга подмарка и опаковка, без да се крие свързаността на двете марки - дадох на мои колеги да опитат - е на повечето отзивите за първата бяха "парфюм, има нещо слагано тука, ОТ ония аромати сигурно" , а за второто - "е те това е ракия". И производителя потвърди че продава повече второто, въпреки че всички останали продукти на неговата фирма са във високата ценова категория - следователно клиентелата му е преди всичко от платежоспособни клиенти."

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 22:33 
Аватар

Ти не търсиш помощ, ами" по-лесния вариант", а според мен "най-лесния"- някой да го направи вместо теб.Дано се намери такъв. Това за теб е "тегава работа", "загуба на време", ама че на друг губиш времето и го караш да се" тегави" заради теб, хич не ти ....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 22:47 
Аватар

Мисля си, че много задълбахме на тема "за мен". Какво търся и какво не, не можете да си направите изводите от тук, защото не ме познавате лично. И ако исках да ми е лесно наистина щях да отида да си платя и някой да го направи вместо мен, а не да се блъскам. Не мисля, че дълбаем в правилната посока. Но благодаря за изказаното мнение, все пак всеки има право на такова!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 24 Ное 2014, 23:23 
Аватар

Както писах по-горе, това за нас е хоби. Иска ни се форумът да е чист откъм печалбарство, наглост, злоупотреби с натрупания не малък обем знания и опит. Затова сме мнителни понякога :) Били сме свидетели на множество провокации и атаки на ъъъ срам ме е да употребя българска дума freeloaders, халява.
Та не се впрягай, stefannankov даде добра идея за проучване на хъбовете. Поразрови се, виж как е по Европата, па сподели и тук, ще ни бъде интересно :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 25 Ное 2014, 06:52 
Аватар

Идеята ми за проучването на пъбовете, е да се види върху какви обстоятелства се гради тяхното съществуване. Естествено тази идея ще трябва да се модифицира според масовите предпочитания на българина, но все пак вероятно ще има какво да се взаимства.
Аз съм на мнение че скъпата инсталация има място и в Бг, например.. Като сложиш обикновен аламбик с попска шапка, или най-много казан с дефлегматор върху колоната какво би отличавало микропъб-а от по-наскоро направения селски казан? 99% от мъжкото население в България е влизало повече от веднъж в казанджийница. Ако няма с какво да го впечатлиш то техния отзив ще бъде "аз това вече съм го виждал, а хубавата ракия мога да си я направя и аз. Двойна преварка и готово, какво толкоз. Защо да се пуша и да ми се вмиришат дрехите ?".
Трябва да се помисли кое е това, което ще се продава основно- 1)услугата по изваряване, 2)готовия продукт - ракия (с място за дегустация) или ще се прави 3) кръчма със готвени яденета, дето не могат да се намерят лесно и готов продукт - ракия, чиято дестилация да може да бъде проследена през студените дни в кръчмата и ще привлича клиенти...щото лятно време тук има проблем за решаване - имаш кръчма в която никой не ще да влезе заради непоносимата жега... Според това кое ще е се определя в значителна част и инвестицията, защото ресторанта не е малка инвестиция също. Освен това трябва да си изчистиш концепцията какво всъщност ще съдържа твоята дипломна работа като структура, защото в момента само си чешем езиците....
Ако ще е маркетингов план - е едно, там няма много приказки за инвестиция, но пък трябва да има изследване на нагласи и статистика. Ако ще е бизнес план - ударението е друго. Отделно вече зависи и какви са изискванията към дипломните работи в твоя университет.
Иначе, бай Танасе - не съм съгласен за хобито и парите... Най-добре е хобито да носи парите, повярвай ми. Виж какво направи Гларус, защо да не се пренесе и в други сфери. Аз поръчвам козе сирене чак от Гоце Делчев по 10 лв. килото защото така ми харесва ... и не съм виждал друго сирене дето да седи по 2 месеца в чиста вода и да не омеква...

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 78 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6  Следваща

Часова зона: Европа/София