Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 12:39

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 26 Сеп 2016, 11:33 
Аватар

Здравейте,
вчера попаднах на нов тип измама при закупуването на смляно грозде. Историята е следната. Харесах си гроздето, претеглихме го и преместиха касичките до мелачката. След това аз започнах да помагам за напълването на съдовете от маркуча на мелачката, а през това време (докато съм бил обърнат с гръб) са сипвали здраво вода с кофички в машината за смилане и са скрили поне половината материал. Като се прибрах и премерих захарността щях да получа инфаркт :x 12% за каберне. Добре, че количеството беше малко...
Та ако някой реши да купува от там (аз вече не бих стъпил) задължително да води втори човек, който да гледа...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2016, 08:05 
Аватар

Тия освен такса за сергия , да не плащат и за водоноска . Там вода за пиене не можеш да намериш ти за у гроздето говориш .
Според мен захаромера ти е за брак .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2016, 09:19 
Аватар

Гадна работа.... човек трябва да има очи и на гъз.... си.

Ако имаш време отиди днес с една камера и от далеко ги заснеми без да те видят.... струва си отмъщението после. Не ги оставяй.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 02 Окт 2016, 22:21 
Аватар

Че лъжат ... лъжат , имат и дистанционни за манипулиране на кантарите след евентуална сверка .
Ама да наливат вода ... :) , просто ще ударят в кантара или ще си дръпнат от мерените вече касети , ако могат , и това е .

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 16:18 
Аватар

Местожителство: София
Има само един начин. Разбираш се да купиш без кантарен удар. Пазариш цената. Обикновено от +10 ст :megagrin:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 17:19 
Аватар

И рискуваш да получиш и ценови и кантарен удар 2 в 1 :lachtot:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 19:21 
Аватар

Винаги е възможно. Спор няма. :megagrin:
Най-добре от лозето директно...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 03 Окт 2016, 19:59 
Аватар

И мене ме измамиха на борсата в дружба. :explode: :explode: :explode: Ужким всичко беше точно и накрая - с около 30 кг надолу. Върнах се - дадоха ми още "30" кг, които излязоха 20 или нещо такова. Мисля да ходя със кантар за телесно тегло и да го тегля щайга по щайга, а захарността - в мерителна колба, посредством изцеден през тензух грозд. Ако не ми "вържат" на условията - да са живи и здрави. :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 08:58 
Аватар

За съжаление захаромерът ми си е наред. Тя и самата шира беше бистра като водица, а зърната на гроздето бяха значително по-малко от обикновеното количество за каберне или мерло (вече повече от 10 г. правя вино и такова чудо не бях виждал). Ходих през нощта до денонощния, купувах захар и в шира разтварях малко по малко в голяма тенджера на котлона докато го докарам до 24%. Сега вече всичко си върви като по учебник, захарността си пада с по 2% на ден и вече е 10. Ще пия вино от 40% захар, но пак ще е по-добре от колкото да бях изхвърлил материала или да е от винзавод. Пратих им данъчни да проверят кантара и каква е тази ракия в 10 литрови шишета без акциз, която продават (за касови бележки не съм сигурен дали трябва да издават, защото вероятно се представят за производители), и дано една солидна глоба да са им треснали за урок.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 04 Окт 2016, 09:25 

Днес на борсата в Дружба има нова врътка:
Пълно е с Мускат Отонел от Македония...но не е никакъв мускат!!!-няма и помен от мускатни тонове!!!Жив Димят.
Изядох половин кило опитвайки всички гроздета...Мускат няма!!!-категорично,само на една сергия имаше Италия...ама скапана.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2016, 09:21 
Аватар

Мускат края на Август до началото на Септември, особено от Македония

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часова зона: Европа/София