Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 02:29

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2010, 18:12 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
Здравейте на всички!!при мен продават една френска водка Shiraz която е на цена 56$ за 1.75л от грозде 5 пъти дестилирана с превъзходен вкус и( цена), та се чудя как става тази работа,и дали ние простосмъртните не можем по някакъв начин да си я правим..!

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2010, 21:03 
Аватар

Местожителство: Пловдив
Здравей колега,

Направо ми запали любопитството :) 56 долара си е "добра" цена наистина, като се има предвид че докато бях в USA поради липса на ракийка карах на бренди по около 18 долара/2 литра. Имаш ли възможност да провериш кой е производителя и в кои щати се продава? А за петкратното дестилиране си е много дълга тема. Реално не е дестилиране, а ректифициране. Обикновен търговски трик, но нали всеки е чувал за дестилация ... Според мен в домашни условия да имитираш няколко колони с различни функции си е повече от излишно. Просто мнение :) Аз по начало не си падам по водките, ама щом и французите са започнали да я правят и то от Сира, значи пазара се е променил нещо :nixweiss:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2010, 22:01 
Аватар

Малко доуточнение от моя страна.името е ciroc,а не shiraz,за което се извинявам.прави се от сортовете грозде nauzac blanc и ugni blanc,което нищо не ми говори, в областите на франция gallilac и cognac.има я по цялото източно крайбрежие от флорида до мейн на цени от 56$ до 78$.!!производителя не знам,понеже съм изхвърлил бутилките,но ако се наложи,утре ще го разбера.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2010, 22:07 

Местожителство: София
ъъъъъ да не прилича на това??
http://www.millionaire.bg/article.jsf?a ... 1351&img=2

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 12 Сеп 2010, 23:24 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
С тая тема ме хвърлихте в оркестъра да бях умрял нямаше да зная че има водка от грозде и че в областа cognac правят водка. Нашите "магьосници" се чудят как да овкусят спирта така че да изглежда че е получен от грозде (сиреч че това е ракия ),а тия французи пречистват дестилат от грозде 5 пъти за да получат водка.
На къде е тръгнал света ,пак ли тичаме в неправилната посока :wallbash: вместо винено бренди (коняк) водка :nixweiss: .В крайна сметка етанола става от захари чрез ферментация а от какви захари ще се получи е все тая но винаги ще има следи от източника на захарите и за това добрата водка струва над 100 лева и е за ценители.
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 00:57 
Аватар

Точно същото животно е....

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 10:54 
Администратор
Аватар

cavxan написа:
добрата водка струва над 100 лева и е за ценители

Хм, 36лв. е литъра химически чист етанол за анализи. Скъпичко, но това е може би най-пречистеният достъпен източник, със сигурност далече по-чист от използваните при производството на водки. Ако забъркам водка с него, ще ми излезе 8лв. половинката и пак ще съм на далавера :D Е, без ДДС-то :lol:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 11:31 

а вода от айсберг за водчицата...))))

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 11:43 
Администратор
Аватар

ilu6a написа:
а вода от айсберг за водчицата...))))

Е, в ДПРАО-то толкова ли не се намира някой дестилатор или мембранен филтър - ще си произведеш айсбергите с подръчната техника. Другото е реклама - етикетите с ледовете ще ти напечатам аз :D

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 19:01 

водката ако не се лъжа е собственост на Hennessy (конячната къща), произведена от регион в който се чудят какво да правят с гроздето си (особено първото а от второто се прави и коняка и арманяка-или поне основна съставна част) == е отказаното до тук според вас такава фирма с такива гъзарски марки как да пусне друга водка-маркетинг
:?
ако искате ето мойте дегустационни бележки когато съм я тествал(извинявам се предварително но все пак тогава ми бяха първите години в ученето :buch:
(извинявам се и за превода)
NV Ciroc Vodka
France, Hennessy
#39(pounds)
40%
28-06-05
--------------
бистро и ясно
безцветно
леки крака-както се очаква(това е където се стича по стените на чашите когато напитката идва от по-топъл регион, в дадения случай без значение)
лека до средна гъстота(вискозитет)
----------------
чисто
младо
лек до среден интензитет на цитрусови освежаващи нотки много добре балансирани и интегрирани в оригиналните(водка) нотки.
усещането е като че ли е стиснат малкко лимон в нея.
---------------
малко над сухото (off dry)
средно тяло(тежест, плътност)
среден интензитет на цитрус,лимон но много добре интегриран във вкусовете и ароматите
остричък но хубавичко балансиран алкохол
лека до + комплексност и балансиран финал(завършек)
средна до дълга дължина(продължителност на усещанията в устата след като вече течноста е била преглътната или изплюта)
-----------
моного добра
направена от грозде

:anonym:
наздраве :kaffee2:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Сеп 2010, 21:22 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
SiteAdmin каза:
Цитат:
Хм, 36лв. е литъра химически чист етанол за анализи. Скъпичко, но това е може би най-пречистеният достъпен източник, със сигурност далече по-чист от използваните при производството на водки. Ако забъркам водка с него, ще ми излезе 8лв. половинката и пак ще съм на далавера :D Е, без ДДС-то :lol:

Има и по виш клас на чистота ЧЗА, :) всъщност това е същото но казано по друг начин.
Това което админа предлага съм го пробвал на екскурзионно летуване в родопите.Решението ми бе продиктувано от това че на една хижа нямаше от къде да се купи акохол (пиячка) а по склоновете не ми се мъкнеше допълнителен товар и взех най концентритания алкохол тое етанол 96 процента ЧЗА.Родопска водица,спирт,кристалче кумарин,малко(на върха на ножа) захар и водчицата бе готова мъжката част от компанията я пое устно като комсомолско поръчение :lachtot: .Една дама технолог от винпром каза че водката ми имала дървесен аромат ама не остана.
Изаинявам се за отклонението от темата но и най чистия спирт има следи от примеси и от начина на пречистване.
Преди време опитах руска водка "Кедрова" с цена над 30 лв.,доста чист спирт си беше но ми наляха от нея след първото и за вкуса и немога да кажа но си беше добра.
Мили спомени що ли не си сипя една .............. абе ракия това имам и е в унисон с форума.
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 05 Окт 2010, 00:12 

Хаха браво,кристалче кумарин това си е класика в водката ако и за кумарина като за в-во да са се изприказвали куп глупости ракове,повредени черни дробове и тп дивотии

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 12 мнения ] 

Часова зона: Европа/София