Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 08 Дек 2016, 14:29

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Калена ракия
МнениеПубликувано на: 14 Ное 2010, 15:51 
Аватар

здравейте,ще си купувам материал от винпром село Камен за калена ракия някой може ли да ми каже какво е качеството му,рандемана и има ли някакви неприятни миризми или дъх.

Върнете се в началото
 Профил  

Заглавие: Re: калена ракия
МнениеПубликувано на: 15 Ное 2010, 12:31 
Аватар

Местожителство: Горна Оряховица
Нещо ми напомня за миналата година чух от колеги че са купили от там нещо като вино за ракия но какво са изкарали и с какъв вкус не зная но ше разпитам тук там.Продукция на "изба" Камен се предлага в най ниския ценови сегмент и не се знае въобще участва ли грозде в направата на продукта.Мисля че на 0.5 лева за литър го купиха .И се замислям защо аджеба ще го продават като могат сами да го изварят :?: тука има нещо :!: .
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 16 Ное 2010, 19:19 

аз пробвах преди два месеца, абе забравих какво точно ама около 20тина литра на 100 ги пусна и беше с доста неутрален аромат(силно казано въобще някакъв аромат) единственото хубаво беше че можеш да я поомешаш с друга по-хубава и е доста мързелива работа, за 0,5лв на литър (9,5-10%алк и му викат "пресово вино") го вземаш готово отферментирало и го ливваш в казана
абе пробвай и виж :dance:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2010, 06:55 
Аватар

здравейте,
Благодаря и на двамата за инфото,вчера купих 1 тон материал от това чудо и днес 17.11.2010 започвам да го варя.Утре ще ви пиша какво е излязло и с какво качество.
айде наздраве и лек ден :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2010, 07:43 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
[quote="bai_cviatko"]здравейте,
Благодаря и на двамата за инфото,вчера купих 1 тон материал от това чудо и днес 17.11.2010 започвам да го варя.Утре ще ви пиша какво е излязло и с какво качество.
айде наздраве и лек ден :2thumbs:[/qu ако е сулфитирано да не забравиш да му сложиш сода,но внимаваи с дозата,да не те боли глава после :lab:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 17 Ное 2010, 08:46 
Аватар

Та какво научих от колегите по 05лв. бил материала и готовата ракия им стъпила на 3 лв. като в тая цена влиза транспорт и наем за казана.Запитах за вкус но нямат спомени казаха че щом не е останала значи е била добра.
Абе вълк пастърма прави ли че и те да оставят ракия,то дизел на им сипеш и него ще подкарат :lachtot: .
:prost: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 18 Ное 2010, 12:04 
Аватар

Местожителство: София
Дайте някакви координати на тази изба "Камен" телефон сайт ...
В нета има само обяви за продажба на избата.

За колко се продава в момента литър от това пресово вино?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 11:05 
Аватар

Макар и да е близо до нас нямам идея колко струва това "пресово вино".Най добре е да се запита в пощата или на услуги от там все ще дадат едно телефонче поне.
bai_cviatko е купил и знае цената но сигурно е зает с изваряването,като извари обещал е да "докладва" :).

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 11:43 

така като попрегледах книжките...се казва че подобно вино когато се дестилира го обработват първо с гипс(при хересните вина се прилага)???-2-3кг на 1000л.,още докато не е пресовано и след пресоването се обработва с бентонит...
Друг е въпроса че имало разл. пресови остатъци(могат да бъдат т.нар.измивани няколко пъти)))...и ако е рядка каша при едно утаяване...ще падне почти половината обем...а колко спирт ще има вътре нямам идея
Маааалко мъглява история.
Само в една книжка-"Избрани трудове" на Герасимов се прави разлика м/у пресово вино и пресови остатъци...и само леееко се намеква за измиването им и последваща обработка на този вече рядък остатък...
Още по по-различен начин стои въпроса с утайките от винената промишленст...

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 12:23 
Аватар

Здравейте пиячи,
много активни сте виждам на тая тема,а сега ще докладвам.
взех 1тон материал от избата и извадих 190 литра ракия на 46 градуса,мирише си на грозде и няма никакъв лош вкус или дъх,сега съм и сложил малко дъбов чипс и започвам да я пия и да продавам.След половин месец ще вземам още 2 тона да сваря много съм доволен от рандемана.за питащите телефона е 0889525498 в с.камен 0.5 е литър материал.Ако имате въпроси пишета.Заслужил майстор може ли да те поканя за приятел.
Аз имам един въпрос:като я налях в бидона отгоре има едни петна /като мазни/все едно се е оцъклила,някой знае ли как се махат.
Айде от мен засега лек ден.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 13:50 
Аватар

Бай Цветко,
благодарим за информацията.

Ти нещо обработва ли го този материал или от избата направо в казана?

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 19 Ное 2010, 14:18 
Аватар

От избата направо в казана,ама не чакайте много че може да се вкисне.купуваш и вариш.Сложих му 2 пакетчета сода на казан 250кг.Айде успех. :2thumbs:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 15:55 
Аватар

никой не каза нищо за петната които има отгоре върху ракията и как да ги махна

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 19:21 
Аватар

Това което мога да предположа е че това са висши алкохоли които при стайна температура са подобни на парафин и не са разтвирими във водо-алкохолната смес (ракията).Те са по леки и плуват отгоре виждал съм подобно нещо и при мен. Пак казвам това са предположения и не зная как да ги изчистиш по механичен начин.Може да стане с огребване и после филтруване но не съм сигурен.
Причината за появата на това за което пиша е в дестилацията и то карана до по-висок добив то е патока не е отделен на време.Когато се варят няколко казана може да се отделя патока при по висок градус то е за средна фракция примерно до 45% а останалото за паток като той отива в следващата преварка и така не се губи,само от последния казан остава за следащата година или както се случи.
Това мога да отговоря за сега :nixweiss: .
:prost: :zauf2: :sauf: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 21 Ное 2010, 19:47 
Аватар

Местожителство: Varna
Или руснаците ги наричат сивушие масла, предават сив цвят на ракията, при мен сив цвят се получава при първите 150гр, и когато ракията падне на около 35%ал.
А сетих се и друго може казна да не е бил почистен добре, по точно лулата и серпентината, които отделят окиси, то и за това под чучура се слага чаталче с овита марля или бинт.
Прикачени файлове:
ABCD0006.JPG

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Последна промяна petiomalchev на 21 Ное 2010, 20:38, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 20 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часова зона: Европа/София