Ракията.com

Заповядайте на нашата маса!
Тук няма непознати,
само приятели,
които все още не сте срещнали…
Дата и час: 05 Дек 2016, 12:59

Часова зона: Европа/София

Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Коя е най - добрата ракия?
"Сливенска перла" 20%  20%  [ 15 ]
"Бургас 63" 39%  39%  [ 29 ]
"Троянска сливова" 21%  21%  [ 16 ]
"Евксиноград" 12%  12%  [ 9 ]
"Стралджанска мускатова" 8%  8%  [ 6 ]
Общо гласове : 75
Автор Съобщение
МнениеПубликувано на: 09 Юни 2013, 13:54 

Местожителство: Варна
А-а-а-а, можем и правим, ама не остава... :cry:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2013, 20:02 
Аватар

Naskohondata1 написа:
Четох някъде,че собственик на Троянският винпром е чех....на някой говори ли му това име http://i1173.photobucket.com/albums/r58 ... 7E0BA3.jpg Нищо чудно да се окаже ,че двамата чехи са брачеди :) де да можеше и българският(чех)браТчед да направи троянската,като чешката сливова.и бутилките си приличат досущ..10 годишна..евала :gott: всеки път си задавам въпроса,ние не можем ли??

Не се вижда добре снимката. За тази ли става дума?
http://sk.rjelinek.cz/produkty/slivovic ... er-zl-10yr

Според сайта, до преди време се е произвеждал само за американския пазар, сега я има и в Чехия (Словакия). Не съм я пил. Опитвал съм само "обикновената му" - по си ми харесва ароматната Троянска (дори да е спирт). Впрочем, и познатите ми словаци, повече харесват нашата.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 09 Юни 2013, 20:27 
Аватар

Местожителство: Wallis and Futuna
За същата става въпрос.Опитай я,ако имаш възможност...3 годишна няма нищо общо с 10 годишна....вчера правихме сливово събиране...унгарска паленка 3 г....добра е,трябва и повече време да отлежава.Определено най добрата засега е поместената сръбска сливовица,по горе от мен.Чешката е една крачка зад нея...
П.с На един съфорумник,сливовата е по хубава от всички реномирани 3 годишни сливови ракии,които съм опитвал...мое мнение :) а на словаците им кажи много здраве :)

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2013, 17:37 
Аватар

Naskohondata1 написа:
П.с На един съфорумник,сливовата е по хубава от всички реномирани 3 годишни сливови ракии,които съм опитвал...мое мнение :) а на словаците им кажи много здраве :)

Наско, те, моите познати словаци, не са разбирачи, просто им е направило впечатление. По принцип им са много ароматизирани напитките. Може би и затова им е харесала, щото да не се лъжем, ама си е доста ароматна (троянската).
А и има друго нещо. Най-хубавата за теб ракия, не е най-хубавата за мен. :) Т.е. няма "най-хубавата" ракия на света - за мен е една, за теб друга.

П.П. Впрочем, споменатата от теб ракия на Йелинек, струва около 80 лв - малко над 20 лв според заглавието на темата. ;) А пък може друга негова, да е по-хубава от сръбската - реколта 1989г. Цената? Да не я споменавам. :o

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2013, 19:56 
Аватар

Естествено,за Бай едикойси ракията от 1-2 лв по магазините си е най добра...вкусове различни.Говорим за маркови отлежали питиета,където грешки не може да има. 7 годишната троянска много ми харесва,но има и по добри,колкото и да не ми се иска да го призная.Иначе чешката е по ароматна от троянската...може да не е по добра..пак мое мнение :) За тази от 1989...не съм мяркал наоколо,но един ден.. :thumbs1: :prost:

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 10 Юни 2013, 21:02 
Аватар

Naskohondata1 написа:
Иначе чешката е по ароматна от троянската...

Имах предвид обикновената троянска, и "обикновената" чешка. Пиша в кавички, защото все пак е 3 годишна. Има и напълно обикновена, но тя не е нищо особено.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 26 Юни 2013, 20:55 
Аватар

Местожителство: ''Survivor'' България
Подарък :D, в момента гълтам последната чашка, не знам дали е парфюм или е истинска ракия ама много ми хареса.

Моля, регистрирайте се, за да виждате прикачените файлове и снимки.

Върнете се в началото
 Профил  

МнениеПубликувано на: 13 Юли 2013, 21:21 
Аватар

MONI BARONA написа:
Подарък :D, в момента гълтам последната чашка, не знам дали е парфюм или е истинска ракия ама много ми хареса.

Те и затова сигурно руснаците къркаха одеколон,щот сигурно им е харесвал :megagrin: сега сериозно,мисля,че не трябва да е излишно напарфюмирана,няма да усетиш аромата на плода
До stanilabg тази ракия от 89 г е около 100$ за бутилка нали?вчера пак пих от 10 г чешка,майсторски е направена

Върнете се в началото
 Профил  

Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 38 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часова зона: Европа/София